Doğum Sonrası Fazla Kilolardan Nasıl Kurtuldunuz ??

Başlatan nagihan, 02 Mayıs , 2007, 19:01:33

« önceki - sonraki »

ღ°cerenay.♥.

Alıntı yapılan: REMZİYE (razi) - 29 Mayıs , 2007, 23:45:15
adalet kendini kandırma canım, tatlı süt falan yapmıyo, sütü yapan tatlıyı yedikten sonra "suuuuuuuuuuu, suuuuuuuuuuu" diye yanıp tutuşup sürahiye yapışıyorsun ya. hah işte sütü o yapıyo gülo. tatlıyla aldığın kaloriler de sana kalıyo  :icon_thumright:  :toothy10:
kesinlikle doğru :icon_thumright:

nagiş sen gerçekten 100 kilonun üstündemisin,ben yanlış mı anladım? :honk:

dün arkadaşımla konuştum ,almanyada yaşıyor,gaz için bebğe anason çayı vermemi benimde bol bol bitki çayı içmemi tavsiye etti.özellikle anason ve papatya
hastanede veriyolarmış önce , annelerede öğretiyolarmış nasıl vereceklerini,su yerine anason çayı veriyolarmış..

nagihan

sibell&gökhan

Alıntı yapılan: nagihan - 31 Mayıs , 2007, 13:40:23
sibelcim dr verdiklerine göre hareket ediyorum. eğer neo babyde fayda etmezse sab denicem. dr da öyle söyledi. ama bir hafta neo babyyi devam etmek istiyorum.

tamam canım anladım işllah iyi gelir...naz kuzusuna

nagihan

nagihan

Keten tohumunu özellikle kadınlar için cazip kılan en önemli özelliği ise, zayıflatıcı özelliğe sahip olması. Yıllardır Mısır Çarşısı'nda 'şifa dağıtan' Ucuzcular Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Eczacı Dilaver Kadıoğlu ise bu bitki işine, eğitimsiz aktarların değil de, mutlaka eczacıların sahip çıkması gerektiğini savunuyor. Yaklaşık 170 yıllık bir geçmişi olan 'Ucuzcular Baharat'ta yaklaşık 6000 çeşit baharat, ot, kök bulabilmek mümkün. Bunlardan bir tanesi de keten tohumu. Keten bitkisinin yaprağından tohumuna kadar her tarafının yararlı olduğunu belirten Kadıoğlu, "Keten tohumunun ayrıca zayıflatıcı özelliği de var. Tokluk hissi uyandırarak kişinin daha az yemek yemesine yol açıyor. Zayıflatıcı özelliği, aslında içerdiği Omega-3 yağ asitlerinden kaynaklanıyor. Tıpkı balık gibi etkisi var keten tohumunun. Keten tohumu, somon balığı kadar Omega-3 yağı içeriyor. Günde 1 yemek kaşığı alındığında ayda ortalama 4-5 kilo verilebilir. Ancak tabii ki bu, kişiden kişiye ve bünyeden bünyeye de değişir. Bir uzmana danışmak çok önemli" diyor. Nedense 'doğal' gıdaların veya bitkilerin zararsız olduğuna inanılır Türk toplumunda. Oysa bir bitki de bilinçsiz kullanıldığında sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Kadıoğlu, "Suyun bile fazlası zarar. Keten tohumunu da dozunu kaçırarak tüketirseniz, bağırsaklar fazla yumuşar ve vücut aşırı su kaybeder. Dolayısıyla aşırı kilo kaybı olur. İdeali günde bir yemek kaşığı. Ama kilo sorununa göre alınması gereken dozaj değişebilir. Aslında bu dozajı insanlar kendileri de ayarlayabilirler. Bağırsaklar fazla yumuşamayacak şekilde kullanılırsa dozu kaçırılmamış olur" diyor. İnsanların bitkileri her derde deva olarak görmelerini yanlış buluyor Kadıoğlu ve ekliyor: "İnsanlar genellikle bu bitkileri kullanınca düzenli olarak kullanmaları gereken ilaçları almıyorlar. Bu yanlış. Tedavilerini ihmal etmemeliler. Alınması gereken ilaçlar alınmalı. Ayrıca bu bitkilerin de herhangi bir baharatçıdan alınmaması lazım.

emziren annelerde keten tohumu kullanabilir ayrıca anne sütünü arttırıyo

adalet

nagis bende bir ara kulandim ama devam etmedim kabizlik icinde iyimis gunde bir kacigi ya yogurda karistirip yiyordum yada oylede yiyebilirsin burda ekmegin icinde var ben bazen alip yiyorum anne sutunude artiyomus ben ozaman tekrardan baslayayim
paylastigin icin sagol :opucuk:

nagihan

rica ederim. yeni bir forum buldum. orda görünce bizimkine kopyalamadan edemedim.

esra_yesiloz

YAA DÜN AKŞAM MARKETE GİDERKEN KOMŞUYLA KARŞILAŞTIM KİLO ALMIŞIN DEDİ EE 5 AYLIK ŞUAN 8. KİLOYU ALMAK ÜZEREYİM DEDİM YETER KIZ ALMA BAŞKA BEN 8KİLOYLA DOĞURDUM  DEDİ SİNİRİMİ BOZDU YAA  :violent1: AMA DOKTORUM ÇOK NORMAL  DEMİŞTİ  :'(

nagihan

esra bendende tavsiye kilo fazla almaman. sonra geriye iadesi pek zor oluyor. şu an açlıktan ölüyorum ama yemek yememek için kendimi zor tutuyorum. açım açççç  :hungry:

jbdun

kızlar ya burayı çok ihmal etmişim ben :BangHead:
razi ben de sendenim, emzirirken kilo aldım  :honk:
benim de 4-5kg fazlam kaldı ve de hepsi göbek-bel bölgesinde,pantolonlarım hala olmuyo :cildir:
ama okula başlamadım henüz, başlasaydım şimdiye kadar çoktan vermiştim ama olsun, elbet verecem ;D

nagihan ciddi ciddi rejime başlayan bitek sen varsın galiba  :hello2: aman dikkat et sütün azalmasın canım :-*

nagihan

dikkat ediyorum canım. ilk günden beri humana still tea içiyorum. yaptığıma rejim denmez herhalde. sabah 1 dilim ekmek yiyorum. öğlen ve akşam ekmek yok. pilav yada makarnayı kısıtlı olarak(4 yemek kaşığı) yiyorum. tatlı yemek yasak. tatlı yerine kuru kayısı yiyorum yada komposta. kompostayıda çok az şekerli yapıyorum. meyveyi pek yiyemiyorum. meyve yeme alışkanlığını birtürlü edinemedim. bu arada acıktığımda lıght bisküviler yada galete yiyorum. kahvaltılarda muahakkak domates salatalık yiyorum. hatta üzerine çok çok az zeytin yağı koyuyorum ki bağırsak sorunu yaşamayayım. işte benim yaptığım rejim bu.  :-[

nagihan

bu arada söylemeyi unuttum. spor yapabilsem keşke yürüyüş yapmam lazım ama henüz herşeyi rayına oturtamadım. nazın şu gaz sorunu bir geçse bende onu en az yarım saat birisine bırakabilsem yürüyüşe gideceğim. kocaeli stadına çok yakın oturuyorum ve stadın içerisinde yürüyüş yapmasa izin veriyorlar hemde saat sınırlaması yok. ama ben fırsat bulamıyorum.  :'(

jbdun

inşallah istediğin kiloları yakında verirsin canım :amin:

nagihan

inşallah. ölmek var dönmek yok.
geçenler aklıma ne geldi. benim sağlıklı bir biçimde istediğim  kiloları  vermem herhalde iki seneyi falan alır. ben istediğim kiloya inince ikinci bebeki yapmaya karar verirsem yinemi kilo sorunu yaşıcam. ay bunları düşündükçe kafayı yiyebilirim.  :BangHead:

estim

ben emzirirken kilo verenlerdenim. doğuma girdiğimde 60 idim. şuan 50 kiloyum. kilomdan memnunum  :) ne kadar yesem ben kilo almıyorum  :laughing7:

nagihan umarım en kısa zamanda istediğin kiloya ulaşırsın  :amin: illa yürüyüşe gitmene gerek yok ev içindede spor yapabilirsin. mesela bi sandalye ye otur (vücut dik) yere kibrit çöplerini dök, her seferinde yerden 1 tane kibrit al ve kutuya koy(ayağa kalk,dizlerini kırmadan eğilerek kibriti al, sonra doğrul ve tekrar otur) karın kaslarını, belini ve bacak arka kısımları çalıştırır v.s......  :muzz: