2008 Aralık - 2009 Ocak - Şubat ta dogum yapacak anneler

Başlatan MISIRLI-GELIN, 26 Eylül , 2008, 14:49:34

« önceki - sonraki »

elen

merhaba sevgili anneler ben de ocak sonu annelerindenim 1 aydır bağlanamıyordum ayağımı burktuğum için yatıyordum.bende inşallah bu doğumumu epidural normal doğum düşünüyorum inşallah .doktorum epidural olması için gündüz saatlerinde açılmanın 4 cm olması gerektiğini söylemişti.1. doğumdan sonra tekrar aynı acıyı çekmek istemiyorum.bu arada su içmemekle bebeğin suyunun azalması arasında bir bağlantı var mı? biraz suyum azalmış az su tüketiyormuşum.hoşçakalın

tubis

GEÇMİŞ OLSUN CANIM. BENDE ŞUBAT SONU GİBİ YAPICAM SANIRIM DOĞUMUMU.

MAVİŞ BEBEĞİN SUYUNUN AZALMASI KONUSUNDA TECRÜBELİ. DR U ONADA SUYUNUN AZALDIGINI SÖYLEMİŞTİ VE GÜNLÜK 3 LTRE SU İÇİYORDU SONRA DÜZELMİŞTİ SUYU.

YÜRÜYEN DAMACANA GİBİYİM DİYORDU  :k06: :k06:

mavili

merhabalar ben geldim 

benim epidural normal dogum oldu 4 cm açıklıga 6 saatte ulaştım ve ozamana dek çektim sancıyı ama çok şiddetli olmuyor ozamana dek dayanamayacıgım anda doktor baktı 4 cm olmuş dedi ve anestezi uygulandı ondan sonra da bişey duymadım tabi benim gece açıklıgım artmadı suni sancıyla dogum başlatılmıştı ve sancıyı kestiler anesteziyi de o arada benim dogal sancılarım gelmiş anlamadım ben arada 9 saat sancı çektim toplam dogumum 22 saat sürdü ama anestezi uygulandıgında hiç bişey duymuyorsun ilk zamanlarda da zaten çok sık gelmedigi için sancı dayanılmaz degil

su konusuna gelince içtigimiz suyla çok alakalı olmadıgı söylensede kesinlikle içilen suyla alakalı eger bebek normal saglıklı ise yani böbrekleri mesanesi tam çalışıyorsa

ben su içmeyi arttırdıgımda düzeldi sorunumuz son haftasına dek normaldi ve dogum yaptım

tubis

böbrekleri iyi çalıştıgı zaman normal içtiğin su yeterli oluyormu yani selmacım , onu mu demek istedin.

elen

teşekkürler mavili haklısın canım istemese de çok su içmeliyim.

starfish

sevgili elen hoşgeldin canım.sana buyuk gecmiş olsun. dogumlarımız aynı zamanlara denk gelecek sanırım.
ben de artık epidural dusunmeye  basladım  ama olması için illada 4 cm mi olması gerekmiş acıklıgn anlamadım.
en guzeli normal dogum tabiki de ama ; bebegin saglıklı dogması herseyden onemli  bunu unutma lutfen.
bol  bol su iç  arkadasım

βαlκιz

19 Temmuz , 2009, 16:49:27 #21 Son düzenlenme: 26 Ağustos , 2010, 08:54:47 BaLkIzzZ
18 ocak 2009 pazar saat  gece 04:30 suyum geldi 37+1 haftalık hamiştim ama hemen hastaneye gitmedim 4:30 dan saat 07:00 kadar bekledim valla hazırlık yaptım sonra doktoru aradık hmen gelin dedi saat 9 da hastaneye vardık hemen doguma girdim sezeryan oldum 10:30 da dogumdan çıktım 11:30 da bebeklerim (ikizler) kucamdaydı :k06: :k06: :nazar:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

TiryakiAnne

2008 aralıkta kavuştum kızıma.
şükür artık kocaman bi cimcime  :nazar:

cananyakut