19 Mart , 2024, 05:58:46

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Meme Ucu Sorunları!!!

Başlatan Almiş'inAnniş'i, 23 Nisan , 2007, 12:49:01

« önceki - sonraki »

gülay t.

Canım arkadaşlarında belirttiği gibi Lansinoh krem göğüsleri bayağı koruyor ama yara olduysa şayet bepanten kullanmanı tavsiye ederim. Emmediği zamanlar sür ve mümkünse tek göğsünü ver bir süre her emzirmede ki krem bir süre kalsın göğsünde. Ama bepanteni her emzirmeden önce yıkaman gerek. Tamamen iyileştikten sonra her emzirmeden sonra lansinoh kremi kullan yeniden çatlamasına engel olur. Türkiye'de var eczanelerde ben kullanmıştım.

Hatta  arada bir mama vererek göğüslerini bir süre dinlendirebilirsin. Ben çaresiz kalınca öyle yapmıştım gece yatarken mama veriyordum hem daha uzun süre tok tutuyordu hem de göğüslerim biraz dinlenip kremin daha fazla etkisi oluyordu. İyileşinceye kadar tabi sonra yine verirsin Allah'ın izniyle sütünden. Çok geçmiş olsun.

Balböceği

Gulfer gecmis olsun cnm ya gogus yarasi cok zormus bu gogus yarasinda eltim gogsunun ucunu kaybetmis  :y25: rabbim acil sifa versin  :amin:

derbeder

gecmis olsun : (

peki arkadaslar gogsunden o sekilde emzirmesede gogsunu sagsa bebege biberonla verse kendi sutunu olmaz mi?
yani bilmedigimden soruyorum  :honk:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

canım benim cok gecmiş olsunnn benim 46 gun yaptı bebegim dogalı hala gögüslerimin ucu acıyo ama eskisi gibi degil 1 aya kadar acın hafifler bende lansinoh kullandım carbasol kullandım gecmedi en sonunda saf zeytinyagı surdum bebegimi emzirirken ucunu yıkıyodum emzirdikten sonrada sutumu ucunu suruyodum ve kurutuyodum acık bırakıyodum gögüslerimi öle öle yaptım acısı gecti
ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

°o.O євяυ O.o°

kızlar eskiden bebek doğunca daha emmeden limon sürerlermiş göğüs ucuna bi kere ve snra silip ilk emzirmelerini yaparlarmış hiç yara olmazmış göğüsler :icon_thumright:

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

derbeder

Alıntı yapılan: ''--__ebru__--'' - 16 Eylül , 2010, 16:01:26
kızlar eskiden bebek doğunca daha emmeden limon sürerlermiş göğüs ucuna bi kere ve snra silip ilk emzirmelerini yaparlarmış hiç yara olmazmış göğüsler :icon_thumright:
aa ne degisik. bir gun bebegim olursa doguma limon goturcem :D
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

paçi&uşak=bebek

cnm geçmiş olsun gerçekten pis bi acıdır benim bi göğsüm yara olmuştu 40 gün sürmüştü ben doğumdan 2 ay önce başlamıştım kullanmaya annemin tavsiyesiyle tek göğsümü kurtarabildim hakiki zeytin yağı sürenler olmuş ve memnun kalmışlardı dene istersen emzirirken ağla ama sakın bebeğine memeni vermemezlik yapma ben bağıra bağıra ağlardım valla ben naturel nipple butter adlı bi krem kullanmıştım eczaneden aldım dr tavsiyesiyle emzirmeden yıkamanada gerek yok

gülay t.

Alıntı yapılan: angel81 - 16 Eylül , 2010, 13:48:03
gecmis olsun : (

peki arkadaslar gogsunden o sekilde emzirmesede gogsunu sagsa bebege biberonla verse kendi sutunu olmaz mi?
yani bilmedigimden soruyorum  :honk:

Canım o da olur tabi ama ucu yara olunca dokunmak , emzirmek ve sağmak çok can yakıyor. Yani sağarken de muhakkak canı yanacaktır.

ırmak184

lansinoh krem kullan canım ben kullanmıstım gögüs ucunu yıkamanada gerek kalmıyor..

fıstık

canım öncelikle geçmiş olsun valla bilirim o acıyı bende çok çektim bepanthenin merhemini kullanmıştım iyi gelmişti

meme uçlarının nemli kalmasına özellikle dikkat et canım iç çamaşırının bile değmesine izin verme mümkünse sürtününce daha da acıtır

pamuk&şekerim

bende şöyle bir yöntem denemiştim yara olan göğsümü makinayla sağdım emzirmedim. diğeri yara olamdığı için onu verdim buarada bolbolda krem sürünce çok şükür çabuk iyileşti.geçmiş olsun
[link=http://lilypie.com][img noborder]http://lb2f.lilypie.com/adH2p3.png[/img][/link]

мiŁenα.

ah canım :sad1:

Ben iki hafta ayağımı yere vura vura emzirdim ağlaya ağlaya hiçbir krem fayda etmedi :y25:

Neler çektim kanıyordu gögsümün ucu :y25:

kendi sütünle sil ve  hep kuru tut..ıslak tuttuğun sürece geçmiyor :(

bana verdiği krem sürüyordum ve bebeğim emceği zaman siliyordum hiç fayda etmiyordu dr bebeğe zarar vermeyen ilaçtanda vermedi bepanten kullandım  karışık krem kullandım geçmedi daha sonra kendiliğinden geçti ::)

allah yardımcın olsun :amin:

::)/i]

:love9: :love7: :love9:

ilkcemre

yaa moralini bozmak istemem ama ben tam 4 ay ağlayarak emzirdim. emdikçe başa dönüyordu yaralar. hiç iileşme olmadı 4 ay boyunca denemediğim sürmediğpim krem vs kalmadı. tereyağ bile sürdük :D
4 ayoın sonunda kendiliğinden geçti. yapıcak bişi yok. annelik zor zanaat ... kolay gelsin ve geçmiş olsun

birgül87

bebek memeyi tam kavraması gerekiyo ya ucundan kavradıgında yara olurmuş çok
birde bi dua vardı  hatırlamıyorum sorup ögrenirim onu ben onu okudum hem içtim hem gögusume surdum sonra gecti ama bilemem tabi manevi guclere inanırım ben

Uploaded with ImageShack.us

sugarwoman

benim doğuma az kaldı ama göğüs kremine başlamadım.dr.sordum doğumdan sonra vereceğini söyledi..bildiğim kadarıyla bir hafta önceden sürülüyormuş.ne bileyim bekliyorum öylece...herkes birşey söylüyor... : :icon_scratch: