şu durumda bebeklerimi aynı odaya mı yatırayım?

Başlatan bebekkolik, 11 Nisan , 2007, 10:43:17

« önceki - sonraki »

bebekkolik

Değerli arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Umarım beni de aranıza alırsınız  :wave:...Soruma gelince;  iki bebeğim var, biri 19 aylık diğeri 5 aylık oldu.Büyüğün ayrı odası var. Küçük, bizim odada ayrı beşikte yatıyor. Ama beşik küçük geldiği için büyüğün bebek karyolasını küçüğe vereceğiz; yeni alacağımız yatağı da büyüğe. Fakat aynı odada mı yatmalılar sağlıklısı  nedir bilemiyorum? Çünkü uyku düzenleri farklı. Küçük, konulduğu yerde kendi kendine uyuyor. Ve sabaha kadar uyanmıyor. Ama büyük, en büyük sorun. Geceleri hala en az 2-3 kez ağlayarak uyanıyor ve biz ona gözükmez ve pış pış yapmazsak uyumuyor.  Bu küçüğü uyandırabilir.... bilemiyorum....siz ne dersiniz? ???

Tebessüm :)

hoşgeldin canım. sorunun hakkında fikrim yok malesef. bizim sayfaya gelsene sen de, arkadaşların fikri olur belki. eylül-ekim-kasım 2006 anne ve bebklerindeyiz. :)

Emine

Küçüğü de ayrı odaya yatırma vakti gelmiş çoktan ama ikisini ayrı odalarda yatırma imkanın varsa öyle yap bence yani büyük kendi odasında küçükte farklı bir oda varsa büyüğün uyku düzeni oturana kadar orada kalsın derim.Hoşgeldin bu arada

jbdun

hoşgeldin bebekkolik, ben de emineye katılıyorum,eğer oda imkanınız varsa,ayrı yatır derim.

bebekkolik

hoşbulduk arkadaşlar...  :wave:...ayrı oda imkanı yok..yani oturma odasını bozarak, ki dış kapının tam karşısında, gelen giden bebeğin uykusunu bozabilir..ancak bebek odası yapabiliriz...melisin kıskançlığı arttı bu arada birkaç günde..bebeği kucağıma alıyorum, o da istiyor...ve sezeryanlı halimle böylece tam 19 kiloyu taşımış oldum ömrü hayatımda! :nazar::)...sırf o da değil..ek gıdaya başladık..yoğurt yedirmem lazım..melis hanım rahat durmuyor, hep bişeyler istiyor..suyu bardaktan içebilmesine rağmen, kardeşine kaşıkla su verince, ona da vermemi istiyor:(....bebeğe zarar verebilir gibi bir hali de var...geçen gün cısa gitme dedim gitti diye kızdım, baktım o da gelmiş kardeşine kızıyor hem de bağırıyor....bilemiyorum..ama muhakkak ayırmalıyız..çünkü kardeşini yanımıza almamız onu dışlanmış hissettirebilirmiş...

Emine

O da doğru ama ikisini aynı odaya yatırma bence küçüğüne bir zarar verebilir Allah korusun.İstersen büyüğü bir süre sizin odaya yatırın küçüğü büyüğünün odasına.Kıskançlığı geçince beraber yatarlar.

bebekkolik

melisi beizim odaya yatıramayız. Çünkü o zaman bir daha kendi odasına gitmek istemezmiş ve bizim yanımızda hep yatmak isteyecekmiş..İnsanlar kendi yanlarındaki bebeklerinin, ayrı odaya alıştırmak için neler çekiyorlarmış..bunu şu zaman öğrendim: melis, aslı doğup hastaneden eve geldiğimizde, yaklaşık 3 hafta boyunca her gece yumruklarını sıkarak yaklaşık 40 dakka ağlardı...hasta değil, bir şekilde susturamadık da...durum böyle olunca bir pediatriste gittik. Biz de melisi yanımızda yatırmayı düşünüyorduk. yaklaşık 1 saat sonunda, doktor melisin alışamadığı için olaylar ona fazla geldiği için böyle tepkilerde bulunduğunu ama zamanla geçeceğini, ondan asla ilgiyi esirgemememizi, asla yanımıza yatırmamamız gerektiğini söyledi..yanımıza yatırmak, onun ayrı odası varken, onu geriletmek olurmuş...O yüzden bunu yapamıyoruz...çok pahalı olduğu için doktora da tekrar danışamadık açıkcası....yine de öneri için teşekkürler....

Emine

15 Nisan , 2007, 14:08:44 #7 Son düzenlenme: 16 Nisan , 2007, 01:22:16 Emine
Bütün alternatifler düşünüldüğünde yine de çözüm olmuyor bu durumda.
www.doktorumonline.com a ücretsiz danışabilirsin.

bebekkolik

meltemk

Tesadufen gordum bu konuyu. Simdi biraz korktum. Insallah benim ikinci bebisim dogdugunda ilki 15 aylik falan olacak. Ben yas farki az olunca boyle seyler cok olmaz diye dusunmustum. Ama yanilmisim galiba. Anlasilan biz de dikkatli olmaliyiz...

SEVİNÇ

Bende şu sıralar yatak olayını düşünüyorum.Oğlum odasında yatıyor, doğumdan 1 hafta önce babamız askere gidecek ve yeni bir üyemiz gelecek eve. Geceleri ağlayıp bizi uyandıracak ama en çok korktuğum oğlumun uyanması ve sabahlamamız.Bebeği yanıma alırsam kıskanacak doğal olarak,en iyisi diyorum ki onun odasına bebeği koyup bende o odada yatmam.Oğlanı tuvalete ,bebeği de Allah nesip ederse emmeye ve aşt değiştirmeye kaldırırım.Tabi bu bebeğin uyanışına göre olacak.