28 Mart , 2024, 12:05:13

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

HAMİLE KALMAK İSTİYORUMMMMMMMMMMM

Başlatan ŞERİFE_83, 20 Eylül , 2008, 17:17:27

« önceki - sonraki »

siz dktora gitmek içn nekadar beklediniz

6 ay
0 (0%)
1 sene yi geçince
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 0

sibel28

ve ek olarak canım şu internetin gebelik sitelerinden uzak dur.ben  gezdikçe biraz biraz umudumu kaybediyorum bugün hiç umudum kalkmadı.

ŞERİFE_83

merhaba tubito.tanıştıgıma cok sevindim.bilemiyorum her okudugum sayfadaki mesjlarda arkadaşların farklı hikayeleri var ve hangisini okusam acaba bendemi diyorum.ben bundan 2 ayönce bi kadın dogum dktoruna gittim utrasona tuttu ve rahmimin ve yumumurtalıklarımın güzel temiz oldugunu bikaç ay daha bekleyip olmazsa tekrer gelmemi söyledi.ben eger bi sorun varsa erkenden halletmek istiyorum.ve eşimle gitmem gerekiyormuş.eger allah korusun öyle bi durum varsa benim hangi bölüme gözükmem gerekiyor yani eşimle dktora gittigimde.bana biraz akıl verirmisiniz
:love7:

ŞERİFE_83

bu arada tubitocum canım BEBEGİNİ GÜLE GÜLE BÜYÜT RABBİM ŞANSINI VE BAHTINI AÇIK ETSİN BİZEDE DUA ET

ŞERİFE_83

aysuncum neden o sitelerden uzak dur diyorsun anlamadım.ya biliyormusun sürekli o sitelerdeyim
yok yumurtlam günü yok şu günü yok bu günü iyice kafayı yicem sanırım....

sibel28

canım o sitelere girince sürekli yumurtlama gününü takip ediyorsun.yumurtlama gününde ilişkiye girince acaba gebe kaldımmı kalmadımmı diye strese giriyorsun.gebe kalcam gözüyle bakıyorsun .kalamayıncada diger ay tekrar yumurtlama günleri hesaplanmaya başlıyor tekrar gebelik bekleniyor.psikolojin bozuluyor.neden kalamadım  hep takip ettim diye.ama doktorun söylediği tek kelime muayne ve tetkikler sonucu,eşlerde problem olmasa dah,i bir bayanın o ay içinde gebe kalma şansı %25.doktorun eşimle bana açıkladığı gebe kalmak o kadar kolay değil.şans meselesi.kimi ilk gecede kalır gibi bir senede.stres gebeliği engeleyen en büyük faktör.

tubito

serifecim ben kadın dogum doktoruna gittim 2 kere farklı yere hep bana sadece test yaptılar eşimden bişey istemedşler sonra bizim burda bi hastanede tüp bebek bölümünde kampanya vardı çiftleri muayene ediyolardı oraya gittik orda beni alttan muayene ettiler eşimdede sperm testi istediler hersey iyi cıktı sonra yine kendi dogum dr gittim hap verdi yumurtaları catlatmak çin hızlandırmak için onun üzerine hamile kaldım
seni cok iyi anlıyorum bi sorun varsa bir an önce cıksın ki ona göre tedbir alayım niye 1 sene bekliyim diyosun ama doktorlar bu konuda hem fikirler korunmadan en az 1 sene beklemelerini istiyolar ciftlerden 1 sene boyunca olmazsa tam kontrole veya tedaviye baslıyolar olmazsa sen 1 sene oldu daha olmadı diye söyleyip gidebilirsin dogru demiş olmıycan ama tabi buda dogru olurmu onuda bilmiyorum

ŞERİFE_83

tubitocum sana bişey sormak istiyorum.sen korunmayı bırakalı kaç ay sonra gittin dktora ve o yumurtayı çatlatmak için kullandıgın hapları nezaman verdi.yani ikl dktora gittin ve ondan kaç ay sonra tekrar gittiginde verdi o hapları.yaaa kafam okadar allak bullakki ne yapsam diye düşünüyürum .bende dktora gidip o haplardan vermesini söylesemmi acaba.ne olur bi akıl ver canım yaa.öptm :flowers:

sibel28

şerifecim ben dogum kontrol hapı kullanmadım eşim korundu.korunmayı bıraktık 4 ay sonra ben gebe kalamadım diye doktora gittim.ve bütün tahlillerim temiz çıktı.doktor bana o yumurtlamaya yardımcı olan haptan verdi.iki ay kullan bekle dedi.ben iki ay kullandım.baktım yine bir şey yok.bir iki ay daha bekledim gebe kalamıyorum.eşimle beraber özel doktora gittik.doktor bize gidin şubat ayında gelin dedi.bekleyin bir sene dolsun.eşim ve ben biz beklemek istemiyoruz,tahlillerimiz yapılsın temiz çıkarsa bekleyelim ama çıkmazsa bir an önce tedavimize başlayalım dedik.doktor isteksizce bizi tahlile gönderdi ve tahlil sonuçları çıktı.eşimde problem vardı ileri boyutta eşim ameliyat olmazsa çocuk sahibi olamayacaktık.biz kadın dogum doktorunu bırakıp üroloji bölümüne başvurduk erkeklerle o bölüm ilgileniyor.cuma cünü eşim devlet hastanesi üroloji bölümüne gitti.salı sabahı acil ameliyata aldılar.sebebi ise eşimin yaşı ilerliyor bu ameliyat ne kadar erken olursa başarı şansının o kadar yüksek olması.itiraz etmeseydik bizi şubata kadar bekleteceklerdi.bence sen eşinle beraber bir doktora git.çünkü yazılarından anlaşıldıgı kadar gebe kalmayı çok istiyorsun ve gebe kalamadım diye çok problem ediyorsun.bu gebe kalmanıda engeller.eger tedavi olmanız gerekiyorsa boşu boşuna 1 sene doluncaya kadar da üzülmessin.bu çatlatma ilaçlarının herkese faydası olcak diye kesin bir kanıtta yok.

tubito

şeirfecim ben hapı bıraktıgım zaman gittim beklemedim biraz deniyim olmazsa giderim demedim her ihtimale karsı beklemeden gittim hamile kalmak istiyorum gbeleik öncesi muayene olmak istiyorum dedim oyle oldu sende git bi muayene ol bisey cıkmazsa aynen söyle derler bi sorun yok 6 ay içinde hamile kalabilirsin kalamazsan gel dedi ilk gittigim doktor biz denemelere  basladık hemen hemen bi 6 ay olmustu zaten bu sefer diger doktora gittim oda aynı seyi dedi. bir sürede öyle bekledim sonra baska bi doktora daha gittm ben 3 ayrı doktora gittim şimdi hatırladım ona dedim bunları oldum su kadardır bekledim olmadı oda hapı verdi hap bitince gel dedi gittim belli günlerde ilişki olması gerekli dedi ve öyle oldu canım. sende bekleme git doktora gebelik öncesi genel muayene olmak istiyorum de senden test fln isterler hangi testler oldugunu aklıma geldikce yazarım suan aklımda değil onları yaptır bir süre denemeye devam et olmazsa tekrar gidersin.  ;)

pinar79

merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım ve bende anne olmak istiyorum.3yıllık evliyim ve şimdiye kadar bebiş düşünemedik malum iş hayatı.ancak 4aydır korunmuyoruz ama olmuyor.doktora gitmiştim hamilelik öncesi muyene tahlil vs.ne varsa yaptırdım hiçbir problem yok.folikasit kullanmaya bile başladım.ama yok yok yok.ne yapacam ben lütfen bana akıl verin.düşünüyorum yaşımlamı bi alakası var 29 yaşındayım,kilomlamı ilgisi var 164 boy 68 kiloyum rejime başladım,sigara kullanıyorum ondanmı,anlıycağınız ACİL YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR.

ŞERİFE_83

meraba pinar 29 hoşgeldin aramıza.ya aslında bende bu diceklerimi bi türlü başaramıyorum ama herşey strese baglı biliyormusun.acaba oldumu hamilemiyim yok yumurtlama dönemi yok şu dönemi derken bütün gün dikkatim bu tür şeylere odaklanıyor stre yapıyorum anlıcan bende 22 aylık evliyim 8 aydır korunmuyorum ama yok işte,gerçi rabbime kalmış eger o isterse olur hayırlı diyip geçiyorum ama strestimide yenemiyorum.offff .canım ALLAHTAN hayırlısını isteyip dua etmekten başka ne gelir elimizden... :flowers:

๑۩۞۩๑duyguseli๑۩۞۩๑

merhaba pınarcım bunu söylemek için henüz çok erken biliyorsun 1 yıldolmadan genelde doktorlar birşey yapmıyor  3 yıl korundun sanırım hangi yolla

korundum canım anlattıklarına göre tabiki kılonun da önemı var sgaranında canım ama en kısa zamanda kalırsın inş bir problem yoksa sana yapılan tetkikler

temız çıktı sanırım eşine bir şeyler yapıldımı onunla ilgili bir problem yoksa engel yoktur canım bence bende senın gibi iş hayatı sebebı ile 3 yıl erteledım

bebek olayını ama ne yazık kı yanlış yapmışım doktora gidip bebek istedigimize karar verdıgımde eşimn 0 sperm oldugunu ve tüp bebek yöntemi ile çocuk

sahibi olabilecegimizi anladık ve yaklaşık 1 yıldır ugraşıyoruz ilk denemem olumsuz geçti tutmadı bebeklerım şimdi kısmetse 2 deniycem umnaRIM sende en

yakın zamanda yaşarsın annelik duygusunu canım
HTML • Ezboard • PseudoHTML, UBBCode and BB Code

tubito

merhaba pınar aramıza hosgeldin

duyguselininde dediği gibi eşinide sperm tesiti yaptırmıs olması lazım sonuc iyiyse beklemekten baska caren yok canım sigarayı bırak stres yapma
bende ve eşimde bi sorun yoktu ve ne eşim nede ben sigara kullanmıyoduk kilomda bana göre fazlaydı böyle olmasına ragmen 1 sene olmadı bizim sabır canım tek care bu suande
stressiz ve sabırlı isteyen bi süreç elinden geldiğince düşünme oluruna bırak düşünmediğin anda gelecek o tabi bunlar serife içinde gecerli

efsane

evet arkadaşlar sabır ve stresden uzak yaşam gebeliği hızlandırıyo ben temmuzda adet oldum agla agla öldüm aglamaktan sonra agustosta adet oldum hiç aglamadım kıslar bilir oynadım adet oldum die sevindim ve eylülde hamile kaldım şükür kalabiliomuşum ama tabiki bebegim 5 haftalıkken düşükle son buldu hayırlı buymuş benim için e rabbim neylerse güsel eyler

pinar79

merhaba duyguseli 3yıldır prezervatifle korunduk onun için beklemenin olmaması gerekiyor diye biliyorum.eşimle konuştum haftaya bi sperm sayısını ölçtürecek umarım herşey yolunda gider.şimdi bebişimi ertelediğim yıllara üzülüyorum.ama mecburduk sosyalbilgileröğretmeniyim eşimle aynı şehire gelebilmek için epey uğraştık işin aslı evliliğimizin 1.yılı çok düzensizdi ayrı şehirlerde çalıştık 2-3haftaya bi görüşebiliyorduk naparsın.diyetteyim demiştim 68 den 66 ya düşmüşüm daha devam edeceğim.sigarayıda epey azalttım ama tamamen bırakmam lazım.canım umarım Rabbim istediğini verir ve bebişlerini kucağına alırsın