29 Mart , 2024, 16:30:16

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

2 Yaş Sendromu (Inat Dönemi)

Başlatan Almiş'inAnniş'i, 13 Eylül , 2008, 09:34:37

« önceki - sonraki »

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: ♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥ - 12 Mayıs , 2011, 13:37:58
offff bizde galiba sendroma girdik
:y25: :y25:

ALLAH YARDIMCIN OLSUN ÇOK ZOR Bİ DÖNEMMİŞ ÇEVREMDEKİLERDEN GÖRUP DUYDUGUMA GORE  :sad1:

pinar79

oğlum 21 aylık daha öncesindede hareketli çabuk sinirlenen bir bebekti ancak 1 hafta 10 gündür tam bir canavar oldu istediği olmayınca kendini yere atıyor,ağlıyor,o kadar inatçı olduki anlatamam ,ben yanına gitmezsem yerde saatlerce ağlayabilir :) evet gecenin bu saatinde siteleri dolaşıyorum 2 yaş sendromu olduğu kesin,ama o kadar yoruluyorum ki bittiğimi hissediyorum,gün içinde bu ağlamalar defalarca oluyo sabırlı olmaya çalışıyorum ama içim içimi yiyor sinirden  :cildir: dışarı çıkamaz olduk şu yaz günü biz nereye gidersek tam tersi yöne gidiyor ve biz yokmuşuz gibi davranıyor,pusete asla binmek istemiyor,hep tehlikeli işlerin peşinde kaldırıma inip çıkıyo,merdiven gördümü dayanamıyo :) dahası oğlum yapma dediğim şeyi kesinlikle yapıyo vs...vs... daha birsürü şey işte.bende hergün taktik geliştiriyorum bu dönemi en rahat nasıl geçirebiliriz diye.ama şuna eminim bu dönemin sonunda kendimi sıkmak ve sabır taşı olmaktan dolayı ben kafayı yiyecem...Allah herkese yardım etsin bu dönemi çok rahat geçiren bebeklerde var ama benim oğlumdanda bu beklenirdi zaten çok zor bir bebek.en çok uyguladığım ve işe yaradığına inandığım yöntem öfkesi geçene kadar duyarsız oluyorum ve yere yatıp bağıra bağıra ağlıyo sonra yanına gidiyorum gel annem annen seni çok seviyo diyorum ve bana sarılıyo,sonrada bu yaptığın çok yanlış annecim her istediğini yapamam çünkü çok yaruluyorum yorgun oluncada seninle oyunlar oynayamam diyorum.öyle güzel dinliyoki ve bana hak veriyo eminim .tabi bu olayı günde en az 5 defa yaşıyoruz.öfkesini kontrol edememe dönemi işte yapacak bişey yok,onun öfkesinide kendi öfkemizide biz kontrol edecez.

Demet_dk

BU  YAZDIĞIKLARININ HEPSİ BİZDE DE MEVCUT
SADECE KENDİ YERE ATMA HUYU YOK
ONU BEN OLMAZSAM ANNEANNESİNE YAPIYOMUŞ SAKİNLEŞTİREMİYOMUŞ ANNEM  :laughing7:

PUSETE BİNMEME TERS YÖNE GİTME AYNISI MEVCUT
ONLARDA ÖZGÜR OLMAK İSTİYOLAR HAKLILAR Bİ YÖNDEN ÖĞRENCEKLER

BUGÜN SAATLERCE OYNADIK PARKTA KEYFİ YERİNDE  :laughing7:

Balböceği

Şu anda başım çatlıyor  :crybaby2: gergin ve sinirliyim  :cildir:

Bizde girdik sanırım bu sendroma, son zamanlarda iyice ağlar oldu.. Gecen günlerde bir yazı okudum 2 yaşındaki bebekler uyku sorunu yaşarlar falan yazıyordu, hayda bir kaç gün sonra yatmaz oldu...  :icon_pale:

2 yaşına kadar hiç gece 1.e kadar oturmadan çocuk gece 1'de yattı  :cildir:

Geçecek inşallah yazın gelmesini çok istiyorum.  :cildir:

muhribe

ondan mı canım sıkkın diyon kız sen

Balböceği

muhribe

Allah seni  :ehi: :ehi:
kız Allah sağlık versin de kudursun kuzular boşver
kendine zarar vermesin yeter
geçici durum bunlar
kızıp korkutursan davranış haline getirir
geçecek anası, şimdi bütün enerjisi içinde birikiyor evin içinde sıkılıyor hakom
hele yaz gelsin geceleri ecelsiz uyuyacak  :amin: :k06:

Balböceği

Ben ona kızmıyorum ki ben kendime kızıyorum niye sabr edemiyorum

Çocuk sendromunu yaşıyor..  :k06: Sinirlenince dişlerimi sıkıyorum  :sad1:

Kırsın döksün lafım yok ona, zamanla geçecek ama bu sinir beni bitirecek.  :sad1: