2 Yaş Sendromu (Inat Dönemi)

Başlatan Almiş'inAnniş'i, 13 Eylül , 2008, 09:34:37

« önceki - sonraki »

fıstık

çocuklar artık kocamaaaaaannnnn bi dünya olduğun un farkındalar ve onlarında kendilerine ait bir dünyaları kişilikleri var
benim kızım 16 aylık artık giyeceği elbiseyi bile kendi gösteriyo yapma dediğim şeyi inadına yapıyor bardağı eline alıp kendi içmek istiyor
hemde bizim gibi cam bardak istiyor yaz geldi buzdolabından içiyoruz suyu o da ordan içmek istiyor bugün cam tabağın içine üzüm koydum eline verdim
tabi hemen arkasındayım hadi annem balkona götür orda ye dedim tabağı itinayla ve sevinerek taşıyıp balkonda üzümlerin hepsini yedi
ben yedirmeye çalışınca yemiyo kırarsın deyip eline vermesem yada plastik tabağa koysam biliyorumki bas bas bağıracak eee alışsın şimdiden

βαlκιz

doğru
herşeyi biliyolar artık çatır çatır konuşmasalarda
ne desem anlıyolar
ama inatlar ve çok yaramazlar
ya tuvalete bile peşimden geliyolar kapıyı kapatırsam bagırıyolar napcamı şaşırdım
sizinkilerde öylemi bu ara pek yapmıyolar öyle bagırma yok ama peşimden içeri kadar gelecekler illa
ne iş yapsam hep dibimdeler işi gücü zor yapıyorum oyuncaklarla oynamakmış oturmakmış yok hep peşimdeler   :sad1: :sad1:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

@ssemra@

Gülşahcım benim oğlumda aynen öyle, uyanıkken hiç bir iş yaptırmıyor, sürekli dibimde, mamasını bile zor hazırlıyorum elimden alıp kendi yapmaya çalışıyor. Yürümeye başladığından beride tuvalete birlikte giriyoruz, ne kadar doğru bilmiyorum ama dışarda durmuyo, benim işim bitene kadar şampuanlarla vs oynuyor :) Oyuncaklar umrunda değil, tv çizgifilm klip vs bakmıyor bile, ben nereye o oraya yapışık ikiz gibiyiz.

βαlκιz

aynen valla benimkiler müzik yada reklam açınca uslular
ama yanlarında ayrılınca hemen dibimde bitiyolar
biri sagda biri solda bazen çıldırcak gibi oluyorum
oturup oyun oynamıyolar
oyuncaklar elinde dolanırlar ama oturup oynamazlar
hemen sıkılıyolar herşeyden
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

serra_emine

gulşah ne anlatıyorsan aynı valla :k06:
oyuncakla oynama konusuna gelınce ıse
oturup onun ıle oynarsan yada yanında oturursan anca oyle oturuyor oynuyor.. :k06:
benımkıde tuvalete gıderken peşimızde.bıde boncuklu perd evar orda bılıyor hırdıgımızı hemen koşuyor gelıyor arkamızdan
bana tuvalet kagıdını gosterıyor anne aç dıyor.kopatıyom verıoyom once kendı poposunu sılıyor sonra bana verıyor al dıyo :ehi: :ehi:
allahım yaa..bıde kendı ogrense artık bez baglamasak..lazımlık aldım anne bezımı aç dıyo açıyom oturuyor ama yaomıyor çiş demeyıde bılıyor .altını degiştırdıkmıydı falan off kokuyor ee dıyor alıp bezını kendı atıyor kapının onune bez kovasına.. :ehi:
şimdı ben burda otuıruyorum ya oda şuan mandalları aldı doktu onune onlarla oynuyor.oyuncaklarda sırada beklıyor bakalım bakacakmı onlara :ehi:
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

βαlκιz

:k06: :k06: :k06: :k06: :k06: valla ben giriyorum gelmeyin ayıp diyorum saklanıyolar
yada elleriyle yüzünü kapatıp öyle bekliyorlar  :ehi: :ehi: :ehi:
babalarına diyrum sen öğret şunlara ben kadınım onlar erkek oturark çiş etmeye çalışırlar sonraa  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

serra_emine

Alıntı yapılan: BaLkIzzZ - 23 Ağustos , 2010, 20:57:17
:k06: :k06: :k06: :k06: :k06: valla ben giriyorum gelmeyin ayıp diyorum saklanıyolar
yada elleriyle yüzünü kapatıp öyle bekliyorlar  :ehi: :ehi: :ehi:
babalarına diyrum sen öğret şunlara ben kadınım onlar erkek oturark çiş etmeye çalışırlar sonraa  :toothy10: :toothy10: :toothy10:
:ehi: :ehi: :ehi: allah ıyılıgını :ehi: :ehi:
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

@ssemra@

Gülşah çişlerini oturarak yapsınlar daha iyi, hem etraf pislenmez, hemde böyle alışırlarsa ileride prostat olmazlar :)

βαlκιz

fıstık

bencede hem ilk zamanlar üstleri başlarıda çiş olmaz

miray

anam bu inat dönemi gecicekde ne olcak baska sorunlar baslıcak büyüdükce dertleride büyücek  :)
malesef öyle cocuk büyütmek hiç kolay deilmiş  :-\
öyle uzaktan milletin cocuklarına bakınca kolay gibi geliyodu
neyse saglıklı olsunlarda herseyin caresi bulunur
benim kızım tam bu dönemde evdeyken yapmadıgı kalmıyo beni robot gibi kullanıyo
herseye mız mız istedigi olmayınca atıyo kendini yerlere
bide buaralar küsmeyi ögrenmiş
istedigi olmasın gidiyo odaya arkasını dönüp boynunu büküyo küstüm diyo  :ehi:  :ehi:
ama dısardayken parktayken falan çıtı cıkmıyo bizde dısarılardayız hep  :-\
simdi iyide kışın ne yapcam bilmiyorum  :dontknow:

βαlκιz

valla ya büyüsünler biran önce diyorum ama hep başka sorunlar
valla onlar inatsa bende inatım
istedikleri olmuyosa bagırıyolar bende onların taklidini yapıyorum susuyolar  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

SiRiNe

Isveclilerin cocuklari kuzu gibiler....
Otur de oturur kalk de kalkar
Öz guvenleri harika,yataklarini toplarlar ayakkabilarini giyer bagciklari kendileri baglarlar...
annelerine mutfakta beraber olup yardim etmek isterler erkek cocuklarida dahil..
Isvecliler cocuklarini cok guzel yetistiriyorlar gercekten hayranim...
o yuzden kitap alacagim 0 yas ile 6 yas arasi cocuklar ve sorunlar nasil cözulur diye isvecce kitap

βαlκιz

hmm istese herkez onlar gibi olur bende öyle yetiştirmek isterim
ama zorlamam şımarık olmasın kesinlikle ama çokda otoriter olmasın

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥