28 Mart , 2024, 12:49:54

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

ARKADAŞLAR BANA AKIL VERİN

Başlatan asya81, 28 Şubat , 2012, 10:58:11

« önceki - sonraki »

Dilara Ebrar

evet ya çok hassaa bi konu bu.doktorun ne derki buna .sadece her annenin ürettiği süt kendi bebeği için daha yararlıdır.yani bebeğinin ayına,yaşına göre bünye süt üretir.o kadının oğluyla aynı dönemmi?bence verme tatlım.

bilimsel olarak sakınca olmasa bile sanki dinen çok dolambaçlı bi konu.bi yerde duymuştum o kadının eşinin bilmesi gerekiyormuş.yani rızasının olması gerekiyormuş.sonuçta onunda cocuğu.acaba eşine sorarakmı sana verdi. :dontknow: :dontknow:

hakkında hayırlısı ama sütüm yok deme sürekli emzir.bide zaten ek gıdalara yavaş yavaş başlamak üzeresin.bi kaç ay daha meme + mama idare et derim.aklın karışacağına  :love9: :love9: :love9: :love9:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

beynâ

canım bence de verme,dinimize göre annesi sayılıyor ve yarın bigün onun da hakkını yüklemiş olursun çocuğun üzerine..

bizim memlekette kaynar içirirler lohusalara sütü bol olsun diye..işe yarıyor hep..

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: beynâ - 28 Şubat , 2012, 17:47:31
canım bence de verme,dinimize göre annesi sayılıyor ve yarın bigün onun da hakkını yüklemiş olursun çocuğun üzerine..

bizim memlekette kaynar içirirler lohusalara sütü bol olsun diye..işe yarıyor hep..

kaynar ne ki tatlım  :dontknow: :dontknow: :dontknow:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

Lă_Tăhzen!

Arkadaslara katılıyorum canım vermemen en iyisi

Nasıl olsa gunumuzde imkanlar bol  mama v.s açısından

beynâ

kaynar şöyle bişey canım;
http://www.orguhobi.com/yemek-tarifleri/kaynar.html

mersinde her doğum yapanın evinde bulunur..içilir,içirilir..

xxcansuxx

arkadaş kaynar demiş tarifde farklıda ben doğum yapınca mersinli bir arkadaşım birşey getirdi adına kaynarca dedi... bol süt yaparmış yedimde hepsini şimdiye kadar aklıma gelmedi paylaşayım şöyle:

pekmeze tereyağını  karıştırıyorlarmış (eritip sanırım) üzerine kırmızı biber karabiber karıştırmış değişik bir tat olmuş gidip gelip tatlı kaşığıyla yedim susatıyorda bol süt yapıyormuş sağolsun düşünmüş

simurg01985

Arkadaşlar gelmiyince gelmiyor süt benimde çok azdı ne yediysem ne yaptıysam artmadı  :crybaby2: ve kızımda her meme emişinde az geldiği için hırslandı ve emmedi böyleliklede az olan süt geri gitti...Asyacım devir çok kötü eskiden süt anneleri vardı ama hayat şartları ahlakı degerler bu kadar kötü değildi içinde bulunduğumuz devir o kadar kötüki insanların nasıl olduklarını dıştan görerek bilemeyiz burnumuzun dibindeki insanları bile tanıyamıyoruz hiç beklemediğimiz anda neler yapıyorlar o yüzden bence kalkkıştığın olay biraz riskli ilerde ne olacağını bilemezsinn..bende devam sütü kullanıyorum üzülüyorum ama elimden bişey gelmiyor  :'(
"Bazen diyorum,otobüslerin camına başımı dayasam.Her durağa dikkatlice baksam seni görebilir miyim diye.Hiç kimseye farkettirmesem seni aradığımı.Sonra seni hiç bulamasam.Gerçekten olup olmadığından kuşku duysam.Sonra,sonra..Yanımda olsaydın anlatacak çok şeyim vardı sana.Belki de susardım saatler boyu.Konuşmam gereken hiçbir yerde konuşamadığım gibi..."

asya81

haklısınıs arkadaşlar kullanmayayım sütü en iyisi napiyım geri vereyim saolsun.

aydinays

Canım sen bilirsin ama çok riskli işler süt işi. Benimde oğlum beni bırakmak üzere ama ne yapayım onun rıskı o kadarmış. Elimden geleni yapıyorum ama emmezsede birşey yapamam. Formül mama bence daha mantıklı.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

Aytii

Asya benim süt kardeşlerim var ve ben bunu çok geç öğrendim  :-\

anneme kızdım neden geç söyledin diye

nasılsa kuzeniz diye bişey olmaz diye düşündü ama ne oldu? ablam dayımın oğluyla evli ve ben normalde akraba evliliğine karşı birisiyim ama o dayımın çocukları ile değil süt bağımız. ama işte yinede aşk oluyor arada. ya diyorum onlarlada süt bağı olsaydı ne olacaktı?? oyüzden bence başkasından süt alma bacım. boşver sen emdiği kadar emsin geri kalanıda mama ver

hümeyra_t_e

ben olsam vermezdim de almazdım da eşin haklı süt işi riskli kadının bilmediği bi hastalığı olabilir dediği gibi soy sop da çok önemli ve de dini açıdan süt kardeş oluyolar allah korusun ilerde olacağı vardır onu çocuklarından biriyle evlenir bilmeden hayat bu böle şeyler çok oluyo kardeş kardeşi tanımaz süt kardeşte öz gibi tatlım allah korusun sakın verme eşine de kızma haklı

asya81

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 29 Şubat , 2012, 13:31:40
Asya benim süt kardeşlerim var ve ben bunu çok geç öğrendim  :-\

anneme kızdım neden geç söyledin diye

nasılsa kuzeniz diye bişey olmaz diye düşündü ama ne oldu? ablam dayımın oğluyla evli ve ben normalde akraba evliliğine karşı birisiyim ama o dayımın çocukları ile değil süt bağımız. ama işte yinede aşk oluyor arada. ya diyorum onlarlada süt bağı olsaydı ne olacaktı?? oyüzden bence başkasından süt alma bacım. boşver sen emdiği kadar emsin geri kalanıda mama ver

haklısınız ben mamaya devam edeyim hayat bu ne olacağı bellimi olur

asya81

arkadaşlar cevaplarınız için hepinize teşekkürederim kızdan fırsat bulup tek tek cvp yazamıyorum ama hepsini okudum saolun

meral döner

slm arkadaşım sana tavsiyem bulgur ve kuru soganı eksik etme sofranda