BEBEĞİM KABIZ DEĞİL AMA KAKASINI YAPARKEN ZORLANIYOR !!!

Başlatan minis33, 22 Şubat , 2012, 16:20:52

« önceki - sonraki »

susanna

kiozlar yenidoganlarinizin ikinmasi nefes almasi kadar normal bisey kaka yapmasinda sorun yoksa zeytinyagi magi surmeyin vucudunun kendi duzenini kurmasini engelliyorsunuz bu cocuk hep disardan yardim alarakmi yapicak kakalarini
benim kizim dogdugundan beri en erken 2 gunde bir yapiyor kakasini oyle oluyorki 4 gun kaka gormedigimiz oluyor ilk zamanlar cok tedirgin oluyodum acaba zorlanicakmi diye ama dr umuz cok normal anne sutu aldigi icin korkmana gerek yok dedi
5. de yapmazsa 2-3 damla zeytinyagi damlat agzina dedi
poposuna surmesi konusu bebegi ileri donemde bagirsak tembelligine kronik kabizliga, catlak olusumuna kadar goturebilecek bir durum mumkun mertebe yapilmamasi gerekiyor

KasrıCinan

Bu ıkınma derdi bizde de var.ıkınacağım diye resmen kızarıyor anında kabarıyor yüzü,.gaz çıkarırkande öyle kızarıyor.isilik oluyor yüzü.sonra geçiyor.ama bi bakmısım isal gibi tuvalet yapmıs.bilmedikleri için zorlanıyorlar galiba.içim gidiyor benimde.karnını ovuyorum sürekli ayağına sıcak su koyuyorum.bi de acı elma yağı adaçayı yağı..onu aldım.ayaklarına karnına masaj yapınca rahatlattı sükür.en azından artık gaz çıkarabiliyor.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

minis33

bizim kızda ishal gibi yapmasına rağmen ıkınıyor işte sizlerinde öleyse demekki normal benimde icim gidiyordu birşeymi olcak diye gazını öle bir çıkarıyor ki büyük adam gibi.
ama geceleri bu sese uyanıyorum sürekli:)

o kaka yaptıkca ben gülüyorum ananda bir yapsa böle diyorum kabızlık mahvetti beni düzelemedim bir türlü yaa ilaçda çok fayda etmiyor ufff :(

simurg01985

Kızlar ıkınma her zaman kakayla ilgili olmuyor bebeklerin çoğu 2 aya kadar ıkınıyor bu çok normal benim kızımda uykuda bile ıkınırdı yüzü resmen renk değişimine uğrardı   ne olduğunu anlamazdık bebek büyüdükçe bu sorunlar kalmıyor o yüzden kafanıza o kadar takmayın  ;) bebek kabızsa zaten ıkınmadan çok ağlama ve huzursuzluk oluyor
"Bazen diyorum,otobüslerin camına başımı dayasam.Her durağa dikkatlice baksam seni görebilir miyim diye.Hiç kimseye farkettirmesem seni aradığımı.Sonra seni hiç bulamasam.Gerçekten olup olmadığından kuşku duysam.Sonra,sonra..Yanımda olsaydın anlatacak çok şeyim vardı sana.Belki de susardım saatler boyu.Konuşmam gereken hiçbir yerde konuşamadığım gibi..."

minis33

Alıntı yapılan: simurg01985 - 27 Şubat , 2012, 16:13:08
Kızlar ıkınma her zaman kakayla ilgili olmuyor bebeklerin çoğu 2 aya kadar ıkınıyor bu çok normal benim kızımda uykuda bile ıkınırdı yüzü resmen renk değişimine uğrardı   ne olduğunu anlamazdık bebek büyüdükçe bu sorunlar kalmıyor o yüzden kafanıza o kadar takmayın  ;) bebek kabızsa zaten ıkınmadan çok ağlama ve huzursuzluk oluyor

evet canım uykuda bile yapıytor kızarıyor  bir çığlık basıyor sonra devam ediyor uykuya
bu durumun normal olduguna sevindim ilk bebeğim oldugu için insan takılıyor cnm ama sizlere sorarak rahatlıyorum.

xxcansuxx

kızlar benim kızım bugün bu saat oldu hala kakasını yapmadı  :honk: :honk:
altını her değiştirdiğimde idrarını yapmış oluyor ama geceden beri hiç kaka yok normal mi  :icon_scratch: :icon_scratch:
huzursuzda değil her günkü gibi farklı değil yani annemin aradım 3-4 gün yapmazsa kabız olur dedi birde size sorayım dedim telaşlandım açıkcası  :dontknow: :dontknow: