28 Mart , 2024, 15:19:06

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

göğüs pompaları ve süt sağma

Başlatan tubi79, 03 Mart , 2007, 22:20:45

« önceki - sonraki »

GülceAnnesi

Merhabalar;
Benim kızım 4 ayını doldurdu. Ama son 15 gündür doğru düzgün emziremiyorum. Emzirmeye çalıştığımda kafasını hep ters tarafa çeviriyor ve kendini kasıyor. Onun yönünü çevirmek için oldukça fazla güç harcıyorum. Hep bağırıyor ve kafasını ters tarafa çeviriyor. Emdiği zamanda 5 dakikadan fazla emiyor. Bazende 1 dakika.
Bugün aşı ve kontrol için çocuk doktoruna götürdük. Kilosu normal seyrinde değil. Yani her zaman ki seyrinden farklı. Doktor biraz daha kilo alması gerektiğini ve mama takviyesine başlamamızı tavsiye etti.
Ama biz ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslemeye kararlıydık. Gerçekten bugün çok üzüldük. Kilosu olması gerekenden az çıkınca.
Şimdi eşimle ben pilli(otomatik) süt sağma makinelerinden almaya karar verdik. http://www.bebefix.com/index.php?k_id=0&kn=&p=show&pid=32501 adresteki Medela süt sağma makinesinden alacağız. Bu süt sağma makinesinin süt sağma haznesi cammı acaba. Bu hazneyi kaynatarak kolayca sterilize etmek mümkünmü?
Bundan başka http://www.e-bebek.com/Medela-Anne-Sutu-Saklama-Kabi-80ml.10-adet-ProdID86260.html adresinde süt saklama kapları var. Bu kaplar Medela Pilli Süt Sağma makinesine takılabiliyormu? Hiç kullandınızmı? Çalışan bir anne olduğum için bu kaplarada ihtiyacım olacak. 10 gün sonra işe başlayacağım.
Kullanan arkadaşlar bu konuda birşeyler yazsınlar, gerçekten ne yapacağımı şaşırdım. Şimdiden teşekkür ederim.

handan

05 Mart , 2009, 21:12:31 #16 Son düzenlenme: 06 Mart , 2009, 10:25:36 handan
Alıntı yapılan: GülceAnnesi - 04 Mart , 2009, 22:55:07
Merhabalar;
Benim kızım 4 ayını doldurdu. Ama son 15 gündür doğru düzgün emziremiyorum. Emzirmeye çalıştığımda kafasını hep ters tarafa çeviriyor ve kendini kasıyor. Onun yönünü çevirmek için oldukça fazla güç harcıyorum. Hep bağırıyor ve kafasını ters tarafa çeviriyor. Emdiği zamanda 5 dakikadan fazla emiyor. Bazende 1 dakika.
Bugün aşı ve kontrol için çocuk doktoruna götürdük. Kilosu normal seyrinde değil. Yani her zaman ki seyrinden farklı. Doktor biraz daha kilo alması gerektiğini ve mama takviyesine başlamamızı tavsiye etti.
Ama biz ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslemeye kararlıydık. Gerçekten bugün çok üzüldük. Kilosu olması gerekenden az çıkınca.
Şimdi eşimle ben pilli(otomatik) süt sağma makinelerinden almaya karar verdik. http://www.bebefix.com/index.php?k_id=0&kn=&p=show&pid=32501 adresteki Medela süt sağma makinesinden alacağız. Bu süt sağma makinesinin süt sağma haznesi cammı acaba. Bu hazneyi kaynatarak kolayca sterilize etmek mümkünmü?
Bundan başka http://www.e-bebek.com/Medela-Anne-Sutu-Saklama-Kabi-80ml.10-adet-ProdID86260.html adresinde süt saklama kapları var. Bu kaplar Medela Pilli Süt Sağma makinesine takılabiliyormu? Hiç kullandınızmı? Çalışan bir anne olduğum için bu kaplarada ihtiyacım olacak. 10 gün sonra işe başlayacağım.
Kullanan arkadaşlar bu konuda birşeyler yazsınlar, gerçekten ne yapacağımı şaşırdım. Şimdiden teşekkür ederim.

merhaba arkadaşım
bu pompayı ben 1 yıldır kullanıyorum. çok rahat kullanışlı ve fiyat olarak ta uygun bi pompa.
saklama kapları da biberon gibi yani pompaya takılabiliyor.
ayrıca pompada tüm aksam plastik. kaynatılabiliyor. fakat saklama kaplarını 80 ml lik yazıyor, o yetmez. en az 150 ml lik al  :icon_thumright:
tavsiye ederim.

ama sana bi öneri kızını memeye zorlama sakın. istemeyip kafasını çeviriyorsa sakın ama sakın memeyi ona zorla tutturmaya çalışma.
öyle davranırsa asla senden bişey yemeyen, emmeyi bırakmaya çok hazır bi bebeğe ilk adımı atmış oluırsun. tecrübe konuşuyor emin ol.
bebek sağlığı ve eğitimi konusunda YEMEK YEMEYE ZORLANAN BEBEKTE ANEROKSİYA RİSKİ adlı bi konu var. geçen hafta ben açtım. oku istersen.  :icon_thumright:

ama bence 4. ayın dolduysa ek gıdaya sebze çorbası, meyve yada yoğurtla günde 1 öğün olarak başlaman.   :icon_thumright:
sonra alışması çooook zor oluyor. 

GülceAnnesi

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Bizde Medela Süt Pompasından sipariş verdik. Dün elimize ulaştı. Hemen sütümü sağıp bebeğime kaşıkla verdim. Kaşıkla öğle güzel sütü alıyor ki. Bizimde hoşumuza gitti.
Konunuzu okuyacağım. Bu süt pompası ile ilgili olarak eşimde bir inceleme yazdı. Fikir edinmek isteyenler var ise http://www.incele.info/index.php?option=com_content&view=article&id=118:anneler-icin-de-bir-inceleme&catid=36:Genel&Itemid=77
Süt pompası biraz gürültülü çalışıyor ama sütümü sağarken çok rahat ettim. Çok kolay oldu sütü sağmak.

GülceAnnesi

Alıntı yapılan: GülceAnnesi - 10 Mart , 2009, 11:20:06
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Bizde Medela Süt Pompasından sipariş verdik. Dün elimize ulaştı. Hemen sütümü sağıp bebeğime kaşıkla verdim. Kaşıkla öğle güzel sütü alıyor ki. Bizimde hoşumuza gitti.
Konunuzu okuyacağım. Bu süt pompası ile ilgili olarak eşimde bir inceleme yazdı. Fikir edinmek isteyenler var ise http://www.incele.info/index.php?option=com_content&view=article&id=118:anneler-icin-de-bir-inceleme&catid=36:Genel&Itemid=77
Süt pompası biraz gürültülü çalışıyor ama sütümü sağarken çok rahat ettim. Çok kolay oldu sütü sağmak.

Dün ilk defa denedim Medela Elektrikli Süt Pompasını. Dün tek göğsümden 70ml kadar süt sağdım. Bebeğime önce biberonla sütü vermeye çalıştım almadı sütü. Sonra kaşıkla verdim, sütün hepsini içti.Kaşıkla çok güzel alıyor.
Bugün kızım 1-1,5 saat kadar önce göğsümden emmişti. Biraz sonra dışarı çıkacağımdan dolayı göğsümden süt sağmak istedim, ama 10ml kadar ancak süt sağabildim. Kızım her iki göğsümden sütün tamamını boşaltmış.

handan

sütünü biberonla vermeyip kaşıkla vermen çok güzel, bence öyle de devam et.
emziremeyeceğin bi yere gidersen eğer sütünü sağıp yanına alırsın 8 saat kalır oda sıcaklığında.  :icon_thumright:
emzirdikten sonra da kalan sütü sağman sütünü artıracaktır  :icon_thumright:

pompan hayırlı olsun
bende 2 tane var  ondan  :k06:
çift taraflı çalışıp bu işi profesyonelca yapıyordum geçen haftaya kadar   :k06: artık kestim kızımı sütten  :suclu:

ecrin merzam

bence en güzel yöntem emzirmek daha doğalı daha güzeli ve muhteşem bir duygu olamaz emzirmek kadar kutsal bir görev yoktur eminim
bu arada en kullanışlı en konforlu makina bebeğiniz  :icon_thumright:
bende almıştım medelanın makinasını aynı gün geri verdim ısrarla sabırla bekledim ve kızım emdi 3 ay ağladım ama şimdi onun göğsümü emmeye çalışması yakalamaya uğraşması herşeyi unutturuyor  :hieyt: :basardim:

sevege

canım ben oğlum 6 aylıkken çalışmaya başladığım için emzirme uzmanına danışarak onun önermiş olduğu avent in manuel pompasını aldım.inanılmaz rahat acısız ve çok süt sağıyor.kesinlikle al derim.biberon hediyeli hem de anne memesine en yakın olanı buymuş.ingiliz malı çok araştırdım.şu an tahmini 100 elektrıkli olanı ise 250 tl

GülceAnnesi

Medela Süt Sağma Makinesi ile birlikte sütümü biriktirebilmek için Medela Anne Sütü Saklama poşetlerinden de satın sipariş vermiştik. Onlarda geldi. Bir süre kullandık. Bu konuda bilgi almak için burada ki küçük incelemeye bakabilirsiniz. http://www.incele.info/index.php?option=com_content&view=article&id=124:medela-sut-saklama-posetleri&catid=34:incelemeler&Itemid=77 Süt saklama poşetleri yerine süt saklama kutularını tavsiye ederim. POşetlerden sütü bir kaba boşaltırken biraz sorunlu oluyor. Süt saklama kaplarına direk emzik takıp çocuğunuzun bu kaplardan emmesini sağlayabilirsiniz.

❤ հმzεlἶო ❤

kizlar ben bugun manuel pompa aldim indirimdeydi diye. cok arastiramadan aldim ama siz elektrikli onerirseni gec olmadan deistireyim. hangisi kullanisli  ???
  :nazar: :nazar: :love9: :love9:

Balböceği

pompa iyice gogusleri sarkitiyor ya  :dontknow:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

canım bende ilk once manuel chıcco nun pompasını almıstım ama o kadar ugraş verıcı ki 1 saat ugrasıyorsun anca 50ml cıkıyor..bende sonra kraft ın elektrıklı pompasını aldım vee coook sukurr rahat ettım dıyordum sutum mu az megersem degılmıs cok guzel sagıyorum buzlugumda yaklaşıl 2kg stok sütüm var.aybaşında işe baslıyorum hergun pompalamaya devammmm sütümde de bir eksılme azalma olmadı gozunuz korkmasın yanı.ayrıca goguslerın sarkmasını engellemek ıcın egzersızlerde var tabıkı emzıren kadın ıle emzırmeyen kadın arasında bariz fark olacak o da bızım analıgımız olsun..

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

Alıntı yapılan: gozde0034 - 16 Ağustos , 2010, 15:33:57
canım bende ilk once manuel chıcco nun pompasını almıstım ama o kadar ugraş verıcı ki 1 saat ugrasıyorsun anca 50ml cıkıyor..bende sonra kraft ın elektrıklı pompasını aldım vee coook sukurr rahat ettım dıyordum sutum mu az megersem degılmıs cok guzel sagıyorum buzlugumda yaklaşıl 2kg stok sütüm var.aybaşında işe baslıyorum hergun pompalamaya devammmm sütümde de bir eksılme azalma olmadı gozunuz korkmasın yanı.ayrıca goguslerın sarkmasını engellemek ıcın egzersızlerde var tabıkı emzıren kadın ıle emzırmeyen kadın arasında bariz fark olacak o da bızım analıgımız olsun..

bende pompa almayı düsünüyordum ama gecen sütümü bıberonun ıcıne bır ıkı sıktım kı ıcer mı bıberondan dıye cuk cuk emdı hemen bıtırdı snra benı emmedı agladı agladı snra gece emdı ac ac uyudu yanııı..dünde bıberondan su verıyordum suyu cuk cuk emdı snra mememı verdım yıne almadı agladııı yanı ben eger bıberonu devam vermeye baslarsam benı emmeyı bırakcak bu cadıı... o yüzden hıc pompa düsünmüyorum suan..

Lă_Tăhzen!

bende ilk gunlerde kullanmsıtım daha dogrusu kullanmaya calısmıtım chicconun ama tavsiye etmem gozdenın dedigi gibi ugrasırsan 1 saatte 50 ml zor cıkıyor  elektrli pompa tavsiye ederim

pamuk&şekerim

slmlar ben kraftın elektrikli olanını aldım çok güzel.fiyatıda uygun 80 tl ye aldık  kullanmasını iyi becerirseniz çok güzel sağıyo pompa olmasaydı ben mahvolurdm çünkü göğüslerim çok şişiyodu tabi şimdi kızım çok emhdiği için gerek kalmıyo sağmaya birde lşimdi lansinohun çıkmış nasıl bilmiyorumama benimkini tavsiye ederim
[link=http://lilypie.com][img noborder]http://lb2f.lilypie.com/adH2p3.png[/img][/link]

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

ARKADASLAR SIZ POMPAYLA SAGIP BIBERONLA VERIYORSUNUZ SÜTÜ DEMI AYNI ZAMANDADA MEMENIZIDE EMMIYOR MU ????

BENIMKI BIBERONA ALSIR BENI BIRAKIR GIBI OLDU HEMEN BIBERONU KESTIM KASIKLA VERIYORUM ARTIK SUYU ....