28 Mart , 2024, 16:26:04

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

göğüs pompaları ve süt sağma

Başlatan tubi79, 03 Mart , 2007, 22:20:45

« önceki - sonraki »

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Benimde tüm ailem biliyor annem partileri soruyor girdiler mi yaşlarına diyor herkesin fotolarını da gösterdim yakından takipte kendileri :k06: Aile olduk resmen :nazar: :love9:

ceylin eslem

bende hamileliğimde gereksiz birşey şu pompa diye almak istememiştim.göğüslerim çatlarsa yada bebek emmek istemezse o zaman aldırırım diye düşünmüştüm.ama şimdiki aklım tecrübem olsaydı kesinlikle alırdım.ben yeni kullanmaya başladım.2 aylık bebeğim var.doğumdan sonra bebeğim birgün boyunca küvezde kaldı serumla beslendi.o esnadada benim göğsüm sütle aşırı doldu sızladı ağrıdı çok kötüydü ara sıra emzirsemde sütümü tam olarak içemedi.zaten emzirmek ölüm gibi geliyordu sezeryanın acısı yetmiyomuş gibi al kucağına ikibüklüm şişlikten taş gibi olmuş göğüsleri vermeye çalış ağzına ,  :cildir:  bide uçları çatladı.hatırlayınca bile ne safmışım diyorum.göğüs ucu çatlak yaralarının sebebi bebeğin göğüsün kahverengi kısmıyla beraber ağzına alamamasından sadece ucunu emmeye çalışmasından oluşuyormuş.tabi göğüsler taş gibi oluncada ucunu emebiliyor sadece.az çok yaşamışsınızdır bu durumu,3 hafta boyunca bide göğüs ucu yarasıyla uğraştım.allahım derdim şu acıyı yaşayacağıma acısız sabahlara kadar emzirmeye razıyım derdim.şimdiki aklım bilgim olsaydı o dönemde sağar biberonla verirdim.gögüslerimi boşaltır rahat ederdim.ha fazlamı süt çıkıyor koyardım  dondurucuya.yara mara olmazdı.şimdi lansinohun manuel pompalısından aldım çok memnunum hiç acıtmıyor gögüslerim çok dolunca sağıyorum dolaba koyuyorum gece özellikle rahat oluyor.çok sık olmasada arada veriyorum biberonla çokta güzel içiyor.ameliyat durumum var dondurucuda biriktiriyorum şimdi o dönemde hazır mama vermemek için.doktorum 6 aya kadar kalabilir dedi.birde pompalar için sütü azaltıyo derler.bende sağdıkça dahada çoğaldı sütüm.göğüsleri boşaltmalıymışızki  vucut yeni süt üretsin.biraz uzun yazdım ama tecrübemi paylaşmak istedim. ha şunuda söylemeliyim benim oğlum hem biberonu hemde memeyi emebiliyor bazı bebekler biberona alışınca anne memesini istemiyormuş.ama bence bunun sürekli olarak biberon verilmesiyle alakalı olduğunu düşünüyorum.

ѕєν∂α¢αη

göğüs pompası! icat edenden Allah razı olsun. İlk zamanlarımın kurtarıcısıydı. Emmeyen bebek zor oluyordu. Eziyeti çok tabi 15 dk bi göğüs 15 dk bi göğüs çek Allah çek süt gelsin. Aman soğudu aman bekledi Allah bebek uyudu derken silikon uç ile tanıştım :))

Uploaded with ImageShack.us

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

bende sağıyorum sütümü bazen ama bozulur diye endişe ediyorum
sağar sağmaz içmezse oğlum sonra veremiyorum dokunur midesine diye
kaç dak durur acaba sağdıktan sonra

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Anne sütünü dondurma, sellüler aktiviteyi bozar, vitamin B6 ve C'yi azaltır. Kaynatma, lipazı bozar, IgA'nın etkilerini azaltır (10). Saklama esnasında minimal proteoliz, büyük oranda da lipoliz görülür (11), artan serbest yağ asitleri de antienfektif etkiyi arttırır. Değişik saklama koşullarında anne sütünün besleyici değeri azalmadan, immünolojik özelliklerinde değişiklikler gözlenmektedir (10). Tüm bu bilgiler ışığında, anne sütünün buz dolabına konmadan 15 derecede 24 saat, 25 derecede 4-6 saat, buz dolabında (+4 derecede) 72 saat, derin dondurucuda -20 derecede 1 ay, daha uzun süreler için de -70 derecede güvenle saklanabileceği bildirilmekte ve anne sütünün daha yaygın kullanımı önerilmektedir.
http://www.meleklermekani.com/anne-cocuk-sagligi/183368-anne-sutu-nasil-saklanir.html
bu sayfada bu bilgiler var ama 25 derecede 4-6 saat duru diyor
sanki bozulur gibi geliyo bana

gülay t.

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 29 Mayıs , 2011, 15:36:35
Anne sütünü dondurma, sellüler aktiviteyi bozar, vitamin B6 ve C'yi azaltır. Kaynatma, lipazı bozar, IgA'nın etkilerini azaltır (10). Saklama esnasında minimal proteoliz, büyük oranda da lipoliz görülür (11), artan serbest yağ asitleri de antienfektif etkiyi arttırır. Değişik saklama koşullarında anne sütünün besleyici değeri azalmadan, immünolojik özelliklerinde değişiklikler gözlenmektedir (10). Tüm bu bilgiler ışığında, anne sütünün buz dolabına konmadan 15 derecede 24 saat, 25 derecede 4-6 saat, buz dolabında (+4 derecede) 72 saat, derin dondurucuda -20 derecede 1 ay, daha uzun süreler için de -70 derecede güvenle saklanabileceği bildirilmekte ve anne sütünün daha yaygın kullanımı önerilmektedir.
http://www.meleklermekani.com/anne-cocuk-sagligi/183368-anne-sutu-nasil-saklanir.html
bu sayfada bu bilgiler var ama 25 derecede 4-6 saat duru diyor
sanki bozulur gibi geliyo bana

Canım oda sıcaklığında 2-3 saat  bozulmadan kalabilir  gerçi ama için rahat etmiyorsa sağdıktan sonra kapalı bir kapta dolaba koy, ihtiyaç duyduğun  zaman sıcak su dolu bir kabın içine oturt sağdığın sütle dolu kabı ve o şekilde biraz ılındıktan sonra ver bebeğine. Böylece tereddütte kalmazsın. Ama dışarda beklemesi gerekiyorsa da 2- 3 saati geçirmemeye çalış  yine de bekledikçe besin değeri düşebilr.

tulayysl

biz de ailelere su bilgiyi veriyoruz. sağdıktan sonra oda sartlarında 1 saat buzdolabında 24 saat. derin dondurucuda 3 ay saklanabiliyor. en iyi saklama koşulu da süt saklama poşetleri.

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

fazla süt sağmak göğüsleri sarkıtıyormuş

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

yani çok gerekmedikçe sağmamak lazım

Balböceği

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Balböceği

deme kiz  sag gogsum kotu oldu digeri turp gibi  :ehi:

hadi gogus neysede dogumdan sonra gobegim yokta yanlarimdan huylandim  :cildir: