24 Nisan , 2024, 16:28:23

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Ovülasyon(Yumurtlama) Testi Kullananların Sayfası

Başlatan sibel28, 05 Ağustos , 2008, 13:34:39

« önceki - sonraki »

bebekistiyorum

lale24 bende gonaphane kullandım ve çatlatma iğnesi oldum o iğneyi olduğum gün 24 saat içinde ilişki verdi bana ve ben ogün hamile kalmışım ben 30 haziranda oldum iğneyi eğer o akşam ilişkiye giremzseniz iğneyi yaptırma dedi bana doktorum 30 unda 2-4-6 bu tarihlerde ilişki verdi sana neden 4 gün sonra verdi anlamadım

bebekistiyorum

lale24 arkadaşım özür dilerim yanlış okumuş 4 gün ilişki demişsin ama dediğim gibi bana gün aşırı verdi allah yardımcın olsun arkadaşım

efsane

myhope

10 Ocak , 2009, 01:02:51 #18 Son düzenlenme: 02 Ocak , 2012, 10:28:04 g10ca
Kızlar Clear Blue adında bi hamilelik monütörü var.Yumurtlama günleri ve hamile kalınabilecek potansiyel 5-6 günü haber veren bi alet.Deneyen yada bi arkadaşından duyan var mı merak ediyorum.Alakanız için şimdiden teşekkürler.

..eLif..

malesef.. çok geri kalmışım vallahi ne yeni ve zekice şeyler çıkıyor..  :)
Annesinin poaçası İDİL'im! :)

myhope

Doğru diyosun arkadaşım valla.Ama çok pahalı geldi bana o yüzden biraz daha bekleyeyim sonra alırım belki.Umarım ihtiyacım kalmaz.Az kalmış bebişin gelmesine!Rabbim bir avazda kurtarsın!

..eLif..

Alıntı yapılan: myhope - 10 Ocak , 2009, 01:15:45
Doğru diyosun arkadaşım valla.Ama çok pahalı geldi bana o yüzden biraz daha bekleyeyim sonra alırım belki.Umarım ihtiyacım kalmaz.Az kalmış bebişin gelmesine!Rabbim bir avazda kurtarsın!

Allah razı olsun canım.. :-*
bu alet yerine bi hesaplar oluyor hangi günde yumurtladığının tahmini günlerini belirten..
onlara başvursan daha iyi olmazmı birde pahalı olduğunuda söylüyorsun bence gereksiz :)
o yumurtlama hesabı ile 6 ayın sonunda hamile kalan arkadaşım var..
bilgin yoksa dilersen yarın bu siteye yönlendirir bilgi verdiririm..
yada ondan öğrenir ben yazarım..

myhope

Benim bildiğim kadarıyla adetin başlangıcından 14 gün sayıyorsun 14-18 arası yumurtlama dönemi oluyo.Garantiye almak için ben onu 10. ve 20. gün aralıklarına çekip öyle uygulamayı düşünüyorum.Başka bi bilgin varsa yazarsan çok sevinirim arkadaşım.

..eLif..

yok canım arkadaşımın bahsettiği öyle tahmini değilde hani bugün var yarın yok şu gün de var şu günde yok diye hesap yapıyordu..
hatta ben cahil neden hergün olmaz dediğimde kalitenin düştüğünü söylemişti..
çok net biliyorumki o 6 ayın sonunda bu uygulama ile hamiş kaldı..
yarın msn de görüşeceğim..
bu konuya söylediklerini yazayım belki sanada faydası dokunursa ne mutlu bana :)

myhope

Çok sevinirim gerçekten.İlgine teşekkürler canımm!

..eLif..

estafurullah :)
o zaman yarın görüşürüz.. iyi geceler memnun oldum  :wave:

myhope

çikolatalı

Alıntı yapılan: eLif_06 - 10 Ocak , 2009, 01:59:36
yok canım arkadaşımın bahsettiği öyle tahmini değilde hani bugün var yarın yok şu gün de var şu günde yok diye hesap yapıyordu..
hatta ben cahil neden hergün olmaz dediğimde kalitenin düştüğünü söylemişti..
çok net biliyorumki o 6 ayın sonunda bu uygulama ile hamiş kaldı..
yarın msn de görüşeceğim..
bu konuya söylediklerini yazayım belki sanada faydası dokunursa ne mutlu bana :)

slm myhope adını bilmediğim için nickinle hitayp ediyorum kusura bakma

en iyisi sen reglin bittikten sonra doktoruna git 7. günü gidersin yumurtanın oluşumu yada büyümesi hakkında sana bilgi verir
ben öyle yaptım mesela buay doktorum bana yumurta tetikleyici ilaç vermişti çok aceleciyim çok çabuk olsun diye ama benim durumum deişti ve yumurtam ilaca rağmen büyümemişti bazılarınında büyüyor ama çatlamıyor bunuda iğne yaparak çatlatıyorlar yani monitör falan bence hikaye doktor tarafında yumurtanın gözlemlenmei lazım

sibel28

canım ben bu ay ovulasyon testi kullandım.çok güzel bir şey yumurtanın çatlamasına yakın hergün aynı saatte yapıyorsun.ben adetimin 11.günü yaptım hafifi çizgi çıktı..adetimin 13.günü çizgi koyulaştı yani yumurtamın çatlamasına 24-48 saat kaldıgını bildiriyordu..fakat tükürükle olanları doktorlar tavsiye tmiyor doğru çıkmıyormuş.ben idrarla yapılandan aldım 20 ytl 5 çubuk..eczanelerde var.3 çubuk geçen ay kullandım.2 çubukda bu ay kullanacağım.fakat monütör almanıza gerek yok.çünkü öyle çok pahalıya geliyor.mönütörü alıyorsunuz içine testte almak zorundasınız.sadece test çubugu almanız yeterli..

myhope

Alıntı yapılan: aysun25 - 11 Ocak , 2009, 20:47:49
canım ben bu ay ovulasyon testi kullandım.çok güzel bir şey yumurtanın çatlamasına yakın hergün aynı saatte yapıyorsun.ben adetimin 11.günü yaptım hafifi çizgi çıktı..adetimin 13.günü çizgi koyulaştı yani yumurtamın çatlamasına 24-48 saat kaldıgını bildiriyordu..fakat tükürükle olanları doktorlar tavsiye tmiyor doğru çıkmıyormuş.ben idrarla yapılandan aldım 20 ytl 5 çubuk..eczanelerde var.3 çubuk geçen ay kullandım.2 çubukda bu ay kullanacağım.fakat monütör almanıza gerek yok.çünkü öyle çok pahalıya geliyor.mönütörü alıyorsunuz içine testte almak zorundasınız.sadece test çubugu almanız yeterli..
Ben de almamaya karar verdim canım.Bekleyeyim biraz strea yapıp işi zora sokmaya gelmez.Nasip...Ama belki senin dediğini deneyebilirim.Mantıklı.