temmuz agustos 2006 bebekleri

Başlatan GÖNÜL, 11 Ocak , 2007, 18:49:02

« önceki - sonraki »

estim

kızlar nerdesiniz  :suclu: hu hu kimseler yok mu? gelinde sohbet edlim biraz  :muzz:

mumkule

Ben buradayım :D
Hani sünnet ve genel anestezi için ikna oldum yazmıştım ya; yalaaaannnnnnn :cildir: Bütün gece uyuyamadım. Hâlâ da düşünüyorum. Bebek sağlığı köşesine de konu açtım bakalım bebeği sünnet ola var mı? öffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff :sad1:

eda2006

Merhaba bende geldim. 25 temmuz doğumlu Bahadır isminde bir oğlum var.
Ayçacım Bahadırı 17 günlükken sünnet ettirdik ama çok yapışık olduğu için geç iyileşdi ve çok zorlandık.

mumkule

Alıntı yapılan: eda2006 - 19 Ocak , 2007, 16:02:03
Merhaba bende geldim. 25 temmuz doğumlu Bahadır isminde bir oğlum var.
Ayçacım Bahadırı 17 günlükken sünnet ettirdik ama çok yapışık olduğu için geç iyileşdi ve çok zorlandık.
Geçmiş olsun Edacım. Lokal anestezi ile mi olmuştu sizin sünnetiniz? Bebeğin küçükmüş çünkü sünnet olduğunda.

ajlan

merhaba
benim oğlumda 2 günlükken ünnet oldu.3 günde tamamen iyileşti.konu ile ilgili merak ettikleriniz varsa paylaşabilirim

mumkule

Merhaba  :hello:
Canım oğlum Erkin'im bugün sünnet oldu  :muzz: :hello2:
Şimdi böyle şen şakrak emoticonlar seçtiğime bakmayınnn çokkkkk ağladım valla  :crybaby2: Bebeğime ameliyat önlüğünü ve şapkasını giydirip kucağımdan aldıklarında etimden et koparıyorlarmış gibi hissettim. Hatta bir ara "vazgeçtim ben" diye ameliyathaneyi basasım geldi valla  :boxing: Neyse ki annemler yanımdaydı da sakinleştirdiler beni. Sonra düşündüm de Erkin'im kadar olup da büyük ameliyat geçiren nice bebeler var. Şımarıklık yapma dedim kendi kendime... Allah onların annelerinde de sabır versin.
Velhasıl kelam oğlum şu anda gayet iyi maşallah. Odaya ilk getirdiklerinde içini çeke çeke çok ağladı herhalde ürktü değişik biryerde uyanınca yavrum. Ben de hemen yatağa yanına yattım. Kutu kutu pense şarkısını çok seviyor diye kulağına söylemeye başladım. Önce baş parmağını ağzına aldı sonra da burnunu boynuma gömdü ve sakinleşti.
Biraz evvel fitilini koydum mamasını yedi ve uyudu çok şükür.
Oğlumun üzerinden büyük bir yük kalktı. Ne yalan söyleyeyim benim ömrümden de ömür gitti ama şimdi çok rahatladım.
Herkesin yavrularına sağlık ve sıhhat diliyorum ben. Öyle önemli ki...

Emine

Gözün aydın ve geçmiş olsun Ayçacım.İleride çok teşekkür edecek emin ol ki büyüyünce daha fazla acı çekerdi.Erkek olmuş maşallahhhh  :hello2:

mumkule

Teşekkür ederiz emine ablasıııı  ;D
Bu arada ben Erkin olsam Ceylin'e kesin aşık olurdum. Söylemeden edemeyeceğim  ::) ;D

Emine

Teşekkür ederiz Ayça teyzesi  :icon_flower:  :-*

mumkule

:-\ aaaa 28 Ocaktan beri kimsecikler gelmemiş mi buraya yahu? Neredesiniz bakiimm? :director:

mumkule

Eminecim biz başbaşa mı kaldık burada yahu?  :dontknow:

Emine

mumkule

Emine biz halen başbaşayız anacım  ;D

eylem

merhabalar bizde geldikkkk
kızım devrim ilkim 5 temmuz doğumlu

anita

Merhaba arkadaşlar,
Ben aslında Eylül annelerindenim ama sizin tecrübelerinize ihtiyacım var. lütfen yardım edin.
Kızım Kayra 5 aylık. Ben sütüm az olduğu için bebeğim doymadığı için Kayra ilk doğduğundan beri mama destekli besliyorum (mecburen)
Doktorumuz 4.aydan itibaren ek gıdalara başlattı. Kaşıkla beslemeye çabalıyorum. Ama ne olursa olsun (elma suyu armut püresi yoğurt sebze çorbası vs.) hiçbirini yemek istemiyor. Aç bırakıyorum özellikle yesin diye. Yine zor yiyor.  Ninnilerle şarkılarla oyuncaklarla zor bin bela bir kahve fincanı kadar yedirebiliyorum bir öğünde ama bende tükeniyorum..

Ek gıda konusunda benim doktorum veriyor listeleri bende uygulamaya çalışıyorum..
Kilo alımı iyi. ama doktor mamayı kesmemi söyledi o yüzden ek gıdalara başlattı. bi de güya 4.ay bebeklerin çiğnemeyi öğrendiği aymış. Aslında çok da iyi bi doktor. metropolitan hastanesinde doğum yaptım.oranın doktoru.ne bileyim bende ona uyuyorum işte..
Sizler bu kaşıkla besleme konusunda tecrübelisiniz. LÜTFEN BANA BİR YOL GÖSTERİN..

hepinize iyi geceler. dilerim hepimiz rahat bir uyku çekeriz..