25haftalik gebelikte Ekojen fokus

Başlatan Hatice laya, 11 Ekim , 2017, 14:25:35

« önceki - sonraki »

25haftalık hamileyim ve detaylı ultrasona girdiğimde bebeğimin kalbinde ekojen fokus olduğunu söylediler . Doktor artık 5 aylık olmuş bir şey yapamayız dedi ama ben bir şey anlamadım . Iki ay sonra tekrardan ultrasona gireceksin dediler. Arka

Ilk cocugumda da ufurum vardi ama 1yasinda gecmisti
0 (0%)
Aklim cok karisik :'(
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 0

Hatice laya

25haftalık hamileyim ve detaylı ultrasona girdiğimde bebeğimin kalbinde ekojen fokus olduğunu söylediler . Doktor artık 5 aylık olmuş bir şey yapamayız dedi ama ben bir şey anlamadım . Iki ay sonra tekrardan ultrasona gireceksin dediler. Arkadaşlar bu durumla karşılaşan var mi .. bana yardımcı olsanız . :'(

Emsaleymen

06 Ocak , 2018, 14:38:25 #1 Son düzenlenme: 06 Ocak , 2018, 14:42:22 Emsaleymen
Ne sacmalık bence doktorunuzu değiştirin bizdede aynısı görüldü doktorum gün verdi detaylı ultrason için eğer orda baska sorun cıkmazsa tarama testlerimdede problem yol down riski düşer dedi bu görülen kalpteki beyaz nokta veya parlaklık downlu bebeklerde daha sık görülürmüş ama sağlıklı bebeklerdede görülebiliyormus baska bulgu yoksa ve testler temizse doktor önemsemeyin dedi bence daha iyi bir doktora gidin bence

Bad Cinderella

Merhaba canım bence de EMSALEYMEN hanım dediği gibi merak edeceğiniz bi şey yok.Ekojenik fokus, eğer diğer anomali ve rahatsızlıklar ile birlikte değilse, herhangi bir şekilde tedavi gerektirmez. Zira kalbinde bu parlak bölgeye sahip olan bebeklerin doğumunun ardından parlaklığın ortadan kalktığı, kalkmayan vakalarda da herhangi bir şekilde yaşamsal faaliyetlerde sorun olmadığı tespit edilmiş. Dolayısıyla bebeklerin tüm hayatlarına normal bir şekilde devam edebilmeleri mümkün olmaktadır.
Ekojenik fokus'un annelerden kaynaklanan herhangi bir sebebi tespit edilememiştir ancak ortaya çıkmasında genetik faktörlerin de etkili olduğu düşünülmekte. Bu süreçte sizin tek yapmaları gereken doktorlarının önerilerini takip etmek, sağlıklı bir şekilde beslenmek ve hayat düzenlerini gebeliğe uygun bir hale getirmek.Kendinize ve bebişinize iyi bakın Saygılar.