2 ay önce kürtaj oldum şimdi hamileyim beta hcg50.76 cıktı sizce kimyasal mi

Başlatan damlatila91, 24 Haziran , 2017, 05:03:13

« önceki - sonraki »

damlatila91

merhaba arkadaşlar 5 yaşında bir oğlum var ilk eşimden şimdi ikinci eşimden 2 ay önce 7 haftalık bebeğimi anı kanama ile kürtaj olarak sonlandırdılar.3 ay doktorum bekle dedi ama ben 2.ayda hamile kaldim.bas dönmesi mide bulantısı sonucu ilk erken dönem gebelik testi aldim silik cıktı daha adetinin gecikmesine 2 gün varken beta hag yaptırdım 50.76 cıktı doktor 2 gün sonra tekrar edelim dedi kimyasal olabilir dedi.cok korkuyorum bu bebeğimi çok istiyorum :( yaşayanlar varsa tecrübelerini yazabilirler mi şimdiden tesekkurler

Wunsch

Kimyasal gebelik neden olur?

Döllenmiş bir yumurta rahim içine implante edildiğinde, plasenta haline gelecek hücreler hCG gebelik hormonu düzeylerini üretmeye başlarlar. Bu hCG seviyeleri, bir kan veya idrar testinde tespit edilebilecek kadar yüksektir ve gebelik testinde olumlu bir sonuç oluşturabilir. Bununla birlikte, bu noktada bir ultrasonografide gebelik kesesi veya plasenta gelişimi tespit edilemez ve ultrasonla bir kalp atışı tespit edilemez.

Kimyasal gebelik sırasında döllenmiş yumurta, implantasyon işlemini tamamlamaz ve gebeliğin kaybı meydana gelir ve normal süreniz dolduktan bir hafta sonra kanamanın sonuçlanmasıyla sonuçlanır.

Kimyasal gebelik belirtileri

Kimyasal gebelik, hamileliğin erken döneminde gerçekleştiğinden, kadınlar, kimyasal hamilelik yaşarken gebe kaldıklarını bile bilmiyor olabilirler. Pozitif bir gebelik testini takiben hafif lekelenme veya kanama, düşük yapmak yerine gebelik belirtileri olabilir.

Bununla birlikte, aşağıdaki kimyasal gebelik belirtileri olabilir:

Ağır kanama
Adet gibi kramplar
Vajinadan pıhtılar geçmek
Pozitif bir gebelik testinden sonra ağır kanama ve / veya kramp sıkışması varsa derhal doktorunuzu arayın.
İnternette bunlar yazıyor. 
İnşallah normal bir gebeliktir ve hayırlısı ile bebeğini kucağına alırsın

Bad Cinderella

Alıntı yapılan: damlatila91 - 24 Haziran , 2017, 05:03:13
merhaba arkadaşlar 5 yaşında bir oğlum var ilk eşimden şimdi ikinci eşimden 2 ay önce 7 haftalık bebeğimi anı kanama ile kürtaj olarak sonlandırdılar.3 ay doktorum bekle dedi ama ben 2.ayda hamile kaldim.bas dönmesi mide bulantısı sonucu ilk erken dönem gebelik testi aldim silik cıktı daha adetinin gecikmesine 2 gün varken beta hag yaptırdım 50.76 cıktı doktor 2 gün sonra tekrar edelim dedi kimyasal olabilir dedi.cok korkuyorum bu bebeğimi çok istiyorum :( yaşayanlar varsa tecrübelerini yazabilirler mi şimdiden tesekkurler

Canım  geçen ay kimyasal gebelik yaşamış biri olarak söylüyorum, inşallah söylediklerimi samimiyetle okur ve inanırsın.. geçen ay adetim 2 gün geçtikten sonra kandaki değerim 27 çıktı. ben tabi çok az buldum. doktorun biri %90 bebek var dedi. 2 farklı doktor da sağlıksız dedi. ama bekleyelim acele etmeyelim dedi. neyse iki gün sonra tekrar yaptırdım değerim 35 olmuş. o zaman ben de sağlıksız olduğuna inandım.. zaten sonra da adet gördüm. senin 50.76 ise 3. gün 122 1. gün ise 61 çıktığını hesap edersek bile kat kat iyi.. doktorun senin moralini bozmuş sadece.. cuma günü değil de perşembe günü tekrar baktır değerin 500 ü bulduysa tamamdır. şimdiden canını sıkma yani.. ben bu ay tekrar pozitifi yakaladım idrar testinde. yarın kan testi yaptıracağım. senin sonucu ben görsem havalara uçarım :)