28 Mart , 2024, 22:06:17

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Evde Organik Deterjan Üretmek

Başlatan aksaak, 25 Mayıs , 2017, 17:17:12

« önceki - sonraki »

aksaak

Herkese merhaba hanımlar...

Bu sıralar doğal yaşama merak sardım:) çünkü özellikle deterjanlar çok ağır kimyasallar içeriyor. çok zararlı sağlığa gerçekten. İnternette bu konu hakkında öylesine takılırken bir sitede evde kolay bir şekilde tamamen doğal ve bitkisel yollardan deterjan üretmenin mümkün olduğunu okudum. Sitede çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, bebek deterjanı vs çok çeşit var gerçekten. Ben burada çamaşır deterjanını paylaşayım siz siteden başka tariflere de bakabilirsiniz..

Organik Çamaşır Deterjanı Nasıl Yapılır ?

Organik deterjan için bize lazım olan maddeler:

1 lt su

1 bardak zeytinyağlı sabun tozu

1 bardak çamaşır sodası

1 /2 bardak boraks

Organik çamaşır deterjanının tarifi: Bütün bu malzemeleri bir kaba koyup, iyice karışana kadar çırpıyoruz. İyice karıştırdıktan sonra organik çamaşır deterjanımız olmuş oluyor. Her yıkamada bir kahve fincanı kadar makinenizin deterjan bölümüne ekleyebilirsiniz. Tabi özel bitkisel kokular da bu karışıma ekleyerek çamaşırlarınızın mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Bu tarifimiz ile kendiniz evde organik çamaşır deterjanı üretebilirsiniz. Bu karışım tamamen bitkisel olduğu için bebeklerde ve çocuklarda organik bebek deterjanı olarak kullanabilirsiniz.

Kaynak: http://www.organikdeterjan.net/organik-camasir-deterjani/