19 Nisan , 2024, 03:06:35

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

ÖNEMLİ !!!!!!!!!!!!!!

Başlatan kikirik, 25 Kasım , 2014, 14:21:21

« önceki - sonraki »

kikirik

merhaba arkadaşlar polikistik over sendromum var yıllardır ve yumurtlamam olmuyordu. 5 yıllık evliyim geçen aylarda bebek için tedaviye başladık. Folik asit ve polikistiğin neden olduğu hipoglisemim içinde matofin xr kullanmaya başladım ( bu ilaç aynı zamanda düzenli yumurtlamayıda sağlıyormuş doktorum söyledi ) 21 eylülde adte gördüm ve 25 eylülde klomen 5 gün tek doz kullandım yumurta takibine alındım solda 1 tane yumurtam oluştu 16 ekimde yumurtam çatladı 28 ekimde idrar testi ile hamile olduğumu öğrendim. 2 kasım pazar gecesi kahverengi lekelenmem başladı 3 kasımda doktora gittiğimde kimyasal gebelik olduğunu söyledi hcg 29.69 çıktı. 6 kasımda hcg 30,31 çıktı. 4 -5 gün parça şeklinde düşük yaptım. 10 kasımda hcg 7 çıktı ve tüm kan değerlerim normaldi. 12 kasımda doktor kontrolüne gittiğimde rahmin temizlendiğini söyledi sol yumurtalığımda ağrı olduğunu söylediğimde baktık ki kocaman bir yumurtam var bu ay hamile kalabilirsin dikkat et bu ay kalmamaya çalış biraz vücut dinlensin dedi peki kalırsam sağlığım ve ya bebek için bi sıkıntı olurmu diye sorduğumda olmaz dedi. Eşimle 2 günde bir düzenli çalıştık yumurtayı değerlendirmeye çalıştık ama umutsuzdum. 20 kasımda ufak ufak bulantılarım başladı adet olacakmışım gibi ağrılarımda var 23 kasımda bayılmışım kendime geldiğimde istifra etmeye başladım (ishal yok) bulantılarım biraz daha arttı ve ufaktan arada başım dönüyor tansiyonum normal ve hiç ağız tadım yok bu gün idrar testi aldım sizce tutturmuş olabilirmiyiz :-ooo hamile olabilirmiyim? testi ne zman yapmalıyım ne zamn doktora gitmeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim :amin: :amin: :amin:

asya81

Hamilelikte bulantı gebeliğin 6. Haftası baslar,15 gun kadar gecmış sanırım yumurtlamandan
Zaten yumurta dollemısse 7 gun ıcınde yerleşiyor yerine daha erken bu belirti için.insallah tutunmuştur bebegin

makaron

Benım de bulantılarım 7. Haftada baslamıştı. Daha belırtıler ıcın erken ama umarım hamılesindir

kikirik

kimyasal gebelikte 4. haftalarda bulantım vardı ama hatta bi çok şeyden tiksinmiştim hamile olduğumu test yaptıktan sonra öğrenmiştim hayırlısını diliyorum

ยรlคภ๓คz göภlüm

ilk hamileliğindeki belirtilerini hatırlıyorum yine de belirtiler için daha erken gibi geliyor. henüz düşük yapalı bir ay bile olmamış. inşallah hamilesindir

kikirik

İnsallah uslanmaz gönlüm  :amin: kendiliğinden olusan yumurtamı değerlendirmeye aldık ama yeni düşük oldu tutmaz diye düşündük bu belirtiler olmaya baslayınca hemen arastırmaya başladım ve kendiliğinden olan düşüklerde rahim temizlendiği için çabuk hamile kalınabiliyorlarmış hiç adet görmeden hamile kalanlarıda okudum  :cildir: cok şaşkınım bir yandan da kendimi kaptırmamaya çalışıyorum hayırlısı olsun inşallah  :amin:  :amin: :amin: :amin: :amin:

ยรlคภ๓คz göภlüm

evet burda adet olmadan hamile olanlar oldu ve sağlıklı hamilelikti. inşallah sen de en kısa zamanda  bebeğine kavuşursun

kikirik

:amin: :amin: :amin: inşallah buraya müjdeli haberleri yazmayı nasip eder Rabbim bu sabah kasıklarıma giren krampla uyandım bi hayli şiddetliydi adet olcakmışım gibi de bi his var vücudumda hadi hayırlısı bakalım :amin:

kikirik

Arkadaşlar bu sabah dayanamayıp idrr testi yaptım ve gölge gibi 2. Cizgi belirdi  :hello2: :occasion14 :occasion5: pazartesi kan testi yaptırcam dua eder misiniz bizim için

_inci_tanem_

hadi hayırlısı güzel haberlerin bekliyoruz  :amin:

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

ยรlคภ๓คz göภlüm

kikirik

Kan testim negatif çıktı 0.01 idrar testimde silik çıktı dedim bazı testler hatalı olabiliyor onlar güvenilir değil dedi hemşire sonra sonuç için doktora gittim  sol yumurtalığımda 1 yumurtam vardı ağrımda var en azından kistim var mı yumurtam çatlamış mı bakar mısınız dedim ultrasyonu kasıkta tutması ve çekmesi 2 saniyeyi geçmedi dümdüz ekran şekil bile görünmedi  :caca: hiç bisey yok kendi doktoruna git hastalancak olabilirsin agrı ondandır dedi nasıl doktor anlamadım  :dontknow: insan bi yumrtalığa bakar bi de acele edin demez mi muayne için o kadar para alıyorlar bide bilseydim kendi doktoruma giderdim  :BangHead: polikistler çoğalmaya başladı sanırım malum suan onlar için bişey kullanmıyorum bu belirtilerin başka açıklaması olamaz işte böyle kızlar :sad1: ilk fırsatta kendi doktorumun yolu göründü bana

_inci_tanem_

hayırlısı olsun canım sıkma canını..Kekndi dr.güveniyorsan başka dr.gitme bencede şu aşamada en yakın zamanda gelir inşallah bebişin RABBİM tekrar nasip edercek inşallah içini rahat tut

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

kikirik

Insallah canım bebişin olmamasına cok üzülmedim aslında hem rahim bi dinlensin sadece surekli acaba diyordum netlesmis oldum doktorun tavrı sıktı canımı hemencik adet göreyim de doktoruma gideyim bakalim bebis için tekrar calismalara baslariz insallah :amin:

ยรlคภ๓คz göภlüm