23 Nisan , 2024, 23:37:40

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

spermiogramda morfoloji bozukluğu olanlar

Başlatan ebos, 13 Kasım , 2014, 10:54:41

« önceki - sonraki »

ebos

merhaba

eşinin spermiogram testinde problemi olup hamile kalabilen ya da tedavi olan arkadaşlar var ise deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim  :-\

ยรlคภ๓คz göภlüm

eşim de morfoloji bozukluğu vardı.    tahlil sonuçları iyiydi doktor sadece  spremlerde şekil bozukluğu var demişti. ultrasonda da hafif varikosel çıktı.  doktoru çocuğumuz olduğu için  tedaviye gerek görmedi sonra da ikinci bebeğimiz oldu

ebos

Ne güzel maşallah size..Bız de ilk kez test yaptırdık, hem sekıl bozukluğu var hem de hareketlılık az cıktı. 1 senedır korunmuyoruz, bende sıkıntı olmadığı ıcın doktor dırekt esımın sperm sonuçlarına bağladı. Keçiboynuzu reçeli vs diyorlar faydasını gören oldu mu acaba benzer durumda..

Dilara Ebrar

bizde bebek düşündüğümüzde doktora gittik bende sıkıntı yoktu.ama eşimin doktoru eşimin tahlillerine bakınca sizin bebek sahibi olma şanşınız sadece %5 demişti.tabi çok üzüldük.bide çok ileri derecede varikosal çıktı.ama doktora 7 ocakta gitmiştik.benim son adet tarihim 12 ocaktı.yani doktorun %5 lik olayı yalan oldu.şimdi ikinci bebeğimi doğurmak üzereyim.kafaya çok takmayın.allah isterse bizim o kötü tahlile rağmen bi bebek verdi.allah şifa versin.ama muhakkakta tedavisini yaptırın. :icon_thumright: :icon_thumright:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

ยรlคภ๓คz göภlüm

ben de sana keçiboynuzundan bahsedecektim. eşimin  de tahlilleri iyiydi sadece hızlı hareketli biraz düşüktü. eşime üç ay keçiboynuzu çayı içirdim her ay tahlilde değerleri yükseldi en son 2-3 kat arttı. bunun yanında selenyum içeren vitamin içti markası da pharmaton. beslenmesine de dikkat ettik, ceviz, bal, fındık, fıstık her gün tüketti. protein alımına da özen gösterdi. sonunda çok şükür ikinci paşamız geldi. 
inşallah en kısa zamanda bebeğinize kavuşursunuz.

ebos

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 14 Kasım , 2014, 00:34:47
bizde bebek düşündüğümüzde doktora gittik bende sıkıntı yoktu.ama eşimin doktoru eşimin tahlillerine bakınca sizin bebek sahibi olma şanşınız sadece %5 demişti.tabi çok üzüldük.bide çok ileri derecede varikosal çıktı.ama doktora 7 ocakta gitmiştik.benim son adet tarihim 12 ocaktı.yani doktorun %5 lik olayı yalan oldu.şimdi ikinci bebeğimi doğurmak üzereyim.kafaya çok takmayın.allah isterse bizim o kötü tahlile rağmen bi bebek verdi.allah şifa versin.ama muhakkakta tedavisini yaptırın. :icon_thumright: :icon_thumright:

ah maşallah ne güzel darısı başımıza :) sonuçta sadece 1 tane normal spermin bile yumurtaya ulaşması yeterli baktığımızda..yani olmayacak diye bir şey yok ama olasılık azalıyor sıkıntı orada :(

ebos

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 14 Kasım , 2014, 08:20:35
ben de sana keçiboynuzundan bahsedecektim. eşimin  de tahlilleri iyiydi sadece hızlı hareketli biraz düşüktü. eşime üç ay keçiboynuzu çayı içirdim her ay tahlilde değerleri yükseldi en son 2-3 kat arttı. bunun yanında selenyum içeren vitamin içti markası da pharmaton. beslenmesine de dikkat ettik, ceviz, bal, fındık, fıstık her gün tüketti. protein alımına da özen gösterdi. sonunda çok şükür ikinci paşamız geldi. 

teşekkür ederim bilgiler için :) ben de bugün keçiboynuzu olayını araştırayım diyorum. aktarda aldım, direk yemeye çalıştık çok berbat bir tadı vardı yenecek gibi değil. ya ben çocukluğumda hatırlıyorum annem yedirirdi kırıp kırıp içinde reçine gibi tatli yapışkan bir sey olurdu..benım aldığım kupkuru idi ya bayatlamış ya da ben yanlış hatırlıyorum :)
çayını nasıl yapıyorsun acaba bir tarif alabilir miyim ? her gün mü içmişti ? şu vitamin olaylarını da araştırmam lazım..eşim son 1 yılda dengesiz beslendi yazık belkide onun da etkisi oldu bilemiyor ki insan..laf dinlemiyordu sağolsun akşam hiç yemiyordu falan..öyle kilolu da değil 1,78 boy 76 kg ama azıcık gobegı var onu takıyor kafaya..

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: ebos - 14 Kasım , 2014, 10:38:58
Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 14 Kasım , 2014, 08:20:35

teşekkür ederim bilgiler için :) ben de bugün keçiboynuzu olayını araştırayım diyorum. aktarda aldım, direk yemeye çalıştık çok berbat bir tadı vardı yenecek gibi değil. ya ben çocukluğumda hatırlıyorum annem yedirirdi kırıp kırıp içinde reçine gibi tatli yapışkan bir sey olurdu..benım aldığım kupkuru idi ya bayatlamış ya da ben yanlış hatırlıyorum :)
çayını nasıl yapıyorsun acaba bir tarif alabilir miyim ? her gün mü içmişti ? şu vitamin olaylarını da araştırmam lazım..eşim son 1 yılda dengesiz beslendi yazık belkide onun da etkisi oldu bilemiyor ki insan..laf dinlemiyordu sağolsun akşam hiç yemiyordu falan..öyle kilolu da değil 1,78 boy 76 kg ama azıcık gobegı var onu takıyor kafaya..
3-4 tane keçi boynuzunu  cezveye  koy üzerine 1,5  su bardağı su ekle kaynayınca altını kapatıp 10dakiika demle sonra süz. içebilirse günde iki kez içsin. vitamine gelince o vitamini  tahlili iyi çıkmayan erkeklere hep doktorlar tavsiye ediyormuş. biz de eşim ağır bir grip olmuştu onun için kullanıyordu içinde selenyum olduğunu farkettim sonrasında da kullandırdım. selenyum erkekler için önemli bir mineral.
eşimde de kilo takıntısı vardır. 180 boya 67 kilo önceden zayıftı şimdi bu kilo fazla geliyor. gerçi biz ailecek bu konuda takıntılıyız bende ve oğlumda da var maalesef. özellikle oğlum çok zayıf ama hala aman kilo almayayım akşam karbonhidrat yememeliyim diyor.

BurcuÇ

Canım bende eşimde cok kılo almıstıkk .. Onunda sperm sayısı 20 milyondu keçi boynuzu kullandırdım taze ama kaynattım ıcırttım en son giitmizde 88 milyondu hala bebişimzi yok gerçi ama deneyın

ebos

yaa bir de bu morfolojinin bozuk olması beni biraz da farklı bir konuda endişelendiriyor..hadi diyelim bir şekilde yumurtayı döllemeyi başardı, e bu kez down sendromu vs tarzı anormalliklerin olmasına neden olma ihtimali yükseliyor mu acaba ? yani benim yumurtlama düzenimde ve tuplerımde, rahım duvarının kalınlaşmasında vs bır sorun olmadığından hormonlarıma müdahale ettirmeden doğal yolla olmasından yana gönlümüz..ama bu sekılde  akısına bırakırsak böyle bir rıskı arttırmış mı oluruz onu da bılemıyorum..elbette bu aşamada esıme bu kecıboynuzu kuru, ekstra doktorun verecegı ılacları falan uygularız ancak sanırım morfolojik olarak duzelmesıne pek yardımcı olmuyormuş..

yanı bızım test sonuçlarımızda sayı normal sayılır, hareketlılık de ılaclarla arttırılabılıyor sanırım, ancak morfolojı kruger e gore %1 ve asıl sorunumuzun bu olduğunu düşünüyorum..fıkır paylasımlarınıız bekliyorum sevgılı hanımlar..

ยรlคภ๓คz göภlüm

morfolojik bozukluk down sendromu yapmaz  diye düşünüyorum sonuçta  sendrom kromozlarla ilgili. eşimin de morfolojisi % 2 idi.

ebos

teşekkür ederım yanıt ıcın :)
bu cmt ıkıncı kez test yaptırıyoruz ve sonrasında urologa da gıdecegız..bakalım o neler söyleyecek bu konuda..

mucks0202

kızlar osmanlı macunu dıye bır macun var onu da deneyın mutlaka. benım esımınde spermıogram testınde sayı düşüktü.doktor çakşır otu kokü deneyın dedı. ama esımın mıdesını bulandırdı.bu osmanlı macununu denıyoruz.cok etkılı oldugunu duydum.tabi keçiboynuzu kürünüde uyguluyoruz ayrıca.. ilaçlarını da kullanıyor.allah'tan ümit kesılmez.kafaya takmayın olur Allahın ıznıyle :) ;)

sukeyna

Biim aşılama yaptırdığımız doktor eşinin bozuk oloan spermi ile döllenirse yumurta çocuk down sendromlu olabilir ama bu bir ihtimal demişti, yani senin için uygun olan kaliteli sperm ile yumurtayı döllememiz demişti ve aşılama yaptırmıştık bizde, tutmamıştı ama olsun  :tongue3: