28 Mart , 2024, 13:21:23

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

gebelik şekeri :(

Başlatan Dilara Ebrar, 28 Ekim , 2014, 22:19:40

« önceki - sonraki »

Dilara Ebrar

kızlar yaaa ...azcık bakındımda böle bi başlık göremedim.bende şeker çıktı.napacağımı bilemiyorum.endokrinci insülin kullan diyor hemde günde 3 kez.ama ben cesaret edip başlayamadım.diyet değiştirdim.ama çok zorlanıyorum,çok az şey yemem gerekiyor.hatta hiç bişi  :y25: bebeğimin kilosu ii.33+1 deyiz.bu durumu yaşayan varmı.ben napcam  :dontknow: :dontknow: :dontknow:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

Dilara Ebrar

ohoooo bu başlıktan açılmış daha önce ama kızlar maşallah herşeyi yiyip içiyorlarmış.

sabah kahvaltıda;domates,salatalık,peynir ve çay

ara öğün : 1 bardak süt ve bi kaç tane fındık

öğle yemeğinde ;minik bi kase üzeri yoğurtlu sebze kavurması (pırasa,kereviz,ıspanak gibi..)salata,bol yoğurt

ara öğün :ayran yada yine süt

akşam yemeğindede aynı öğleyin gibi bişiler.

kepek ekmeği bile yemiyorum.meyveyide bıraktım. :tongue3: :tongue3:

Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

_inci_tanem_

konuyla ilgili pek bilgim yok canım ama dr.ne derse yap bence önemli şeker çünkü bebişin ve senin için kadın doğum dr.ne diyo ondanda bilgi almalısın ayrıca yediklerine içtiklerine dikkat edersen düşüyomuş sağlıkla atlatırsınız inşallah  :amin:

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: _inci_tanem_ - 29 Ekim , 2014, 09:50:28
konuyla ilgili pek bilgim yok canım ama dr.ne derse yap bence önemli şeker çünkü bebişin ve senin için kadın doğum dr.ne diyo ondanda bilgi almalısın ayrıca yediklerine içtiklerine dikkat edersen düşüyomuş sağlıkla atlatırsınız inşallah  :amin:

canım kadın doğumcu pek anlamazda hemen dahiliyeyeye gönderir.ama ben onuda atlayıp doğrudan endokrinolojiye gittim. :-\ :-\ :-\

makaron

Canım kadın doğumcu anlamaz olur mu, ben gunde 5 defa seker olcer kağıda yazardım kadın doğumcu haftada bır bakar yeme onerısı soylerdı. Hatta insuline baslama zamanını o soylemişti. Benim şekerim çoktu. Ama sıkı takiple hiç bir sorun yaşamadım

_inci_tanem_

benim bildiğimde kadın doğumcu takip ediyo gebelik şekerini elzem bir durum olursa yönlendirir.

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: makaron - 03 Kasım , 2014, 09:06:12
Canım kadın doğumcu anlamaz olur mu, ben gunde 5 defa seker olcer kağıda yazardım kadın doğumcu haftada bır bakar yeme onerısı soylerdı. Hatta insuline baslama zamanını o soylemişti. Benim şekerim çoktu. Ama sıkı takiple hiç bir sorun yaşamadım

evet canım bende günde en az 4-5 kez ölçüyorum.her kontroldede tabikide kadın doğumcu bakıyor.ama bu konuyla ilgili bi doktorun önerileri daha önemli diyor.bakalım son 3 haftamız.

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: _inci_tanem_ - 03 Kasım , 2014, 17:29:04
benim bildiğimde kadın doğumcu takip ediyo gebelik şekerini elzem bir durum olursa yönlendirir.

evet oda zaten bu seker değeri beni aşar sen endokrinolojiye git diyerek yönlendirmişti.yazık oda insülin kullanmamı istemiyor.sen bide dahiliyeciye git dedi 2 gün önce.

duygusu

Bende de hamılelik sekeri cıktı doktorum meyva yı gunde 1 adet yemem gerektıgını söyledı hamur ısı zaten yemıyorum 2 aydır dıkkat edıyorum gecen ay hıc kılo almadım bu ayda 2 kg almısım toplam 7 kg aldım 33. Haftanın ıcındeyım dogana kadar cok dıkkat etmeye calısıcam

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: duygusu - 07 Kasım , 2014, 09:07:59
Bende de hamılelik sekeri cıktı doktorum meyva yı gunde 1 adet yemem gerektıgını söyledı hamur ısı zaten yemıyorum 2 aydır dıkkat edıyorum gecen ay hıc kılo almadım bu ayda 2 kg almısım toplam 7 kg aldım 33. Haftanın ıcındeyım dogana kadar cok dıkkat etmeye calısıcam

bende toplam 
kg aldım.ama hepsi ekim ayının başına kadardı.sonrasında hiç almadım.bebeğin kilosu normal.2600 kg.ben veriyorum o alıyor.bizde 34+5 olduk. :)

birbuçukyıl

Bende de vardı.Takibimi endokrin uzmanı yapıyordu. İnsülin kullanmama gerek kalmadı. Ama ben diyetime çok dikkat ediyordum. Bana pek yetmiyordu. Genelde aç geziyordum.

duygusu

Benımde bu ıkıncı gebelıgımde seker ve trıodımın yavas calıstıgı cıktı. Trıod ıcın her gun olaç kullanıyoruum dogumdan sonra doktorum tekrar kontrol edecek umarım duzelır.sekerlı seyler yememeye alıstım hamur ısı yıyınce zaten mıgdem hazmedemıyo:) hamılelıkten sonrada dıkkat edıcem

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: birbuçukyıl - 11 Kasım , 2014, 09:26:18
Bende de vardı.Takibimi endokrin uzmanı yapıyordu. İnsülin kullanmama gerek kalmadı. Ama ben diyetime çok dikkat ediyordum. Bana pek yetmiyordu. Genelde aç geziyordum.

helal olsun canım yaaaa.ben çok aburcubur yiyen biri olarak bazen dayanamıyorum.düşük olduğu zamanlar yiyorum.tabi sonrada hemen çıkıyor  :tongue3: :tongue3: :tongue3:  :tongue3:ama öle böle kaldı 2 haftamız bakalım hayırlısıyla

birbuçukyıl

Olsun.Arada boz diyeti. Ben bozunca huzursuz oluyordum, o yüzden kaçamak yapamıyordum.
İnsan bu kadar nefsine zulmetmemeli.Canının istediğinden abartmadan az da olsa yenir bence.İki hafta sonra herşey serbest inşallah zaten.