kist ile tüp bebek ?

Başlatan serap41, 25 Ekim , 2014, 18:01:32

« önceki - sonraki »

serap41

eylülde tüp bebek tedavisine başlıcaktık 3.85lik kistim çıktı sonra cyclo progynova kullandım 1 ay 3.22 oldu kist ama erimedi

bu ay yine doğum kontrol hapı kullandım

eğer bu ay da tamamiyle erimezse sizce tüp bebek için iğnelere başlanır mı?

başlansa bi sakıncası olur mu,olumsuz etkiler mi tedaviyi?

alalım derse laparoskopiyle bunun yumurtalıklarıma zarar vermesi gibi bi durum olur mu ?

kafam çok karıştı yaa  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

makaron

bunlar cok onemlı kararlar her kıstın yerı vs nedenlerden dolayı aynı olmaz. Guvenecegın merkezde doktorunun yonlendırmesıyle hareket etmen lazım. Bos yere tup bebek tedavısı veya amelıyat olmak durumunda kalmamak ıcın...

serap41

Valla doktora güvenmeliyim o zaman doktor ne derse o ,ben kocaelideym tüp bebek istanbulda yapilcak yumurta takibimi kocaelide yapcaklar,iki doktor koordine halinde çalışıyo umarım beni üzecek bişeyler yaşanmaz :amin:

ยรlคภ๓คz göภlüm

aslı'nın dediği gibi kistin yeri önemli.. ben de 28 mmlik bir kist vardı. aşılama tedavisi yapıldı, tedavide kist büyümedi, yumurtlamaya da engel olmadı. yumurta geliştirici ilaçlar kisti büyüttüğü için doktorlar kist varken tedaviye başlamıyor. laproskopiden de korkma,  yaptıracaktım doktor gerek yok  demişti. ben iki tane kistim varken  hamile kaldım.