25 Nisan , 2024, 03:50:22

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Pko ve Gebelik Tedavilerini Sürdürenler

Başlatan tekimitaku, 08 Ekim , 2014, 21:15:57

« önceki - sonraki »

tekimitaku

merhabalar
Pko lu bir bayan olarak gebe kalmaya çalışmaktayım. Sizlerle tedavi sürecimi paylaşmak istiyorum.

tekimitaku

3 aydır ciddi bir tedaviye başladım. Rahim filmi çektirdim. Sağ tüpüm kapalı, sol tüpüm açık. Eşimde bir problem yok. Hemen çocuk sahibi olmak istediğimiz için doktorum tüp bebek deneyebiliriz dedi. Ben de önce aşılama yapalım dedim. Klomenin akabinde yumurta takibi için gittiğim bir gün solda yumurta var. 23 mm. bugün hemen aşılama yapmamız gerekir dedi. eşimi çağırdım. aşılamam yapıldı. sonra eve geldim. bugün 12. gün. başka hiç bir ilaç kullanmadım. çatlatma iğnesi de olmadım. İlk aşılamamdı ne olacak diye beklemedeyim. tabii sabırsızım.

ยรlคภ๓คz göภlüm

aramıza hoşgeldin. inşallah hamilesindir. bende de pko vardı aşılama yaptırdım olmadı aradan birkaç ay geçti tedavisiz hamile kaldım. şeker hapı kullanıyor musun? şeker hapı  ve  yürüyüş yapmak pko için çok faydalı

sukeyna

Merhaba, umarım hamilesindir ama çatlatma iğnesi olmadan aşılama yapılıyo muydu?
bende pkoluyum ve aşılama yaptırmıştım tutmadı, sonra da tüp bebek yaptırdım 2 yaşında oğlum var şimdi çok şükür.İnşallah sen uğraşmazsın fazla ve hamilesindir..

tekimitaku

hoş bulduk. burada böyle paylaşımlarda bulunmak psikolojik olarak bana iyi gelecek. 2 yıllık evliyim 31 yaşındayım. yalnız pko geçmişim olduğunu önceden biliyorum zira uzun yıllardır bi öyle bi böyle regl düzensizlikleri yaşadım. bu yüzdendir tedirginim. 1 yıldır korunmasız hamile kalamayınca doktora başvurdum...yumurtam 23 mm olunca doğrudan hastaneye gönderdi doktorum. Florance Nightingale'e. Çatlatma iğnesiz direkt aşılama oldu. ben de şüpheliyim çatladı mı çatlamadı mı? tabii her iki durumda da olan oldu. inşallah çatlamıştır diyebiliyorum. bugün 13.günüm.inşallah hamileyimdir.

tekimitaku

klomenden başka hiç bir ilaç kullanmadım.

tekimitaku

Allah evlatlarınızı size bağışlasın. Sancılı bir süreç. Rabbim bana ve benim gibi isteyenlere de versin....

tekimitaku

arkadaşlar dün kan testi yaptırdım...bugün sonuç aldım. değer 15.7 çıktı. doktorumu aradım hemen. progestan kapsül kullanmaya başla 10 gün sonra gel ultrasonda bakalım dedi. yaaa çok heyecanlıyım.

DENİZGÖZLÜM81

:muzz: :muzz: hayırlı olsun canım dikkat et ilacınıda kullan

ยรlคภ๓คz göภlüm

tebrikler, sağlıkla kucağına alırsın inşallah

kikirik

Merhaba tekimitaku ben de aranıza yeni katıldım tebrik ederim rabbim meleğini kucağına almak nasip etsin inşallah  :k06: Ben de pkoluyum 13 yaşımdan beri doğum kontrol ilaçları ile regli olabiliyordum şu an yaşım 27 ve  4.5 yıllık evliyim geçen sene çocuk tedavisi için başvurduğumuz doktor ne yazık ki bizi hayal kırıklığına uğrattıktan sonra benimde bütün psikolojim çökmüştü  :crybaby2: Araştırma ve tavsiyelerle 2 ay önce başka bir doktor bulduk. Öncelikle pkonun sebep olduğu hipoglisemim için matofin xr 500 verdi birde folikasit kullanmaya başladım. Daha sonra klomen tek doz verdi tabi biraz sabır isteyen bi dönem yumurta takibine alındım, kontrollerden zaman zaman ağlayarak bazen gülerek çıkıyordum. Her ne kadar yumurtam gelişmekte nazlansada ( bu arada hiç yumurtlayamıyordum, yumurtanın oluşmasına bile sevinmiştim  :occasion5: ) sonunda hedefimize ulaştık ve yumurtam çatlamış ve doktorum ayın 26sında adet görmem gerektiğini olmazsa hamile olmuş olacağımı belirtti  :hieyt: tabi o an eşimle bakışmamızı ve yüzümüzde ki o şaşkın ifadeyi ömür boyu unutmam imkansız  :toothy10: şimdi sabırsız ve heyecanlı bi şekilde o günü iple çekiyorum  :amin: İnşallah biz de meleğimize bir an evvel kavuşuruz  :amin:

serap41

çok sevindim arkadaşım senin adına  :nazar: ben de 2012 de evlendim 1 yıl ayrı yerlerdeydik 1 yıl da tedavi gördüm 5 kez klomen 1 kez de aşılama olmadı  :crybaby2: :crybaby2: ben de  kendimi bildim bileli pko luyum adetlerim hep düzensizdi. yazın 3 ay ara verdim tedaviye,eylülde tüp bebeğe karar verdim kistim var diye 1 ay hap kullandım bu ay gittim erimemiş  :crybaby2: :crybaby2: şimdi tekrar hap kullanıyorum bakalım erirse bu ay tüp bebek yaptırcam . umarım benim de isteyen herkesin de olur bebişleri :amin: :amin:

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: kikirik - 17 Ekim , 2014, 00:48:31
Merhaba tekimitaku ben de aranıza yeni katıldım tebrik ederim rabbim meleğini kucağına almak nasip etsin inşallah  :k06: Ben de pkoluyum 13 yaşımdan beri doğum kontrol ilaçları ile regli olabiliyordum şu an yaşım 27 ve  4.5 yıllık evliyim geçen sene çocuk tedavisi için başvurduğumuz doktor ne yazık ki bizi hayal kırıklığına uğrattıktan sonra benimde bütün psikolojim çökmüştü  :crybaby2: Araştırma ve tavsiyelerle 2 ay önce başka bir doktor bulduk. Öncelikle pkonun sebep olduğu hipoglisemim için matofin xr 500 verdi birde folikasit kullanmaya başladım. Daha sonra klomen tek doz verdi tabi biraz sabır isteyen bi dönem yumurta takibine alındım, kontrollerden zaman zaman ağlayarak bazen gülerek çıkıyordum. Her ne kadar yumurtam gelişmekte nazlansada ( bu arada hiç yumurtlayamıyordum, yumurtanın oluşmasına bile sevinmiştim  :occasion5: ) sonunda hedefimize ulaştık ve yumurtam çatlamış ve doktorum ayın 26sında adet görmem gerektiğini olmazsa hamile olmuş olacağımı belirtti  :hieyt: tabi o an eşimle bakışmamızı ve yüzümüzde ki o şaşkın ifadeyi ömür boyu unutmam imkansız  :toothy10: şimdi sabırsız ve heyecanlı bi şekilde o günü iple çekiyorum  :amin: İnşallah biz de meleğimize bir an evvel kavuşuruz  :amin:
inşallah hamilesindir.

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: serap41 - 18 Ekim , 2014, 16:21:56
çok sevindim arkadaşım senin adına  :nazar: ben de 2012 de evlendim 1 yıl ayrı yerlerdeydik 1 yıl da tedavi gördüm 5 kez klomen 1 kez de aşılama olmadı  :crybaby2: :crybaby2: ben de  kendimi bildim bileli pko luyum adetlerim hep düzensizdi. yazın 3 ay ara verdim tedaviye,eylülde tüp bebeğe karar verdim kistim var diye 1 ay hap kullandım bu ay gittim erimemiş  :crybaby2: :crybaby2: şimdi tekrar hap kullanıyorum bakalım erirse bu ay tüp bebek yaptırcam . umarım benim de isteyen herkesin de olur bebişleri :amin: :amin:
hiç pes etme. ben de 2. bebek için iki yıl bekledim. üç klomen üç kez de aşılama yaptırdım olmadı. bir tane kistim vardı  iki doktor bunun hamileliğe engel olduğunu söyledi en son bulduğum doktor engel değil dedi. hamile kaldığım ay iki tane kistim vardı ve tedavisiz hamile kaldım

mandalinaportakal

ben de pkoya rağmen hamile kalanlardanım.2. çocuğumu bekliyorum şu an.ikisi de normal yollarla oldu.bol yürüyüş yap,tedavini ihmal etme ve varsa fazla kilon ver.sağlıkla sen de çocuklarını kucağına alırsın inş.