19 Nisan , 2024, 06:05:33

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

yumurtlama testi ile hamile kalanlar

Başlatan sinem gul, 30 Eylül , 2014, 07:56:29

« önceki - sonraki »

sinem gul

merhaba arkadaşlar..aranızda ovulasyon testi kullanıp yumurtlama döneminde hamile kalanlar varsa bana yardımcı olabılır mı

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım ben kullandığım ikinci ay hamile kaldım

sinem gul

benım bu ılk ayım..hamıle kalma olasılıgım yokmudur o zaman..

mandalinaportakal

ben iki hamileliğimde de kullandım ovulasyon testini. :basardim:

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: sinem gul - 30 Eylül , 2014, 08:31:03
benım bu ılk ayım..hamıle kalma olasılıgım yokmudur o zaman..
olmaz mı hiç? inşallah hamilesindir. kafan çok fazla takıyorsun, biraz rahat ol ve oluruna bırak

sinem gul

elimde degıl ki..dusunmıcem diyorum olursa olur olmazsa olmaz dıyorum ama içten içede istiyorum..bazı belirtiler oluyo aklıma dırekt hamılelıktenmı acaba diyorum..sizler nasıl anladınız yumurtlamadan sonra hamıle oldugunuzu

ยรlคภ๓คz göภlüm

benim ki biraz karışık. adetimden birkaç gün önce biraz kanama oldu adet oldum zannettim. hatta saçımı boyattım, ilça kullandım  bir iki gün sürdü geçti. belirti olarak da aşırı uyku hali, göğüs  ve bel ağrısı vardı. ama hamilelik diye düşünmüyordum nasılsa adet oldum diyordum...eşim  şüphelenmiş elime kitabı alıyordum hemen uykuya dalıyormuşum. kanama kısa sürünse bir gün iş çıkışı test yapayım dedim. normal beklenen adet tarihimden iki gün sonraydı hemen çizgi çıktı, kan sonucum da 654 çıkmıştı. o kanama da yerlekşme kanamasıymış.
herkesin belirtisi farklı oluyor. sivilce çıkmayan birisinde sivilce çıkıyorsa o da hamilelik belirtisi olabiliyor. bende de hiç sivilce çıkmaz hamileliğin ilk ayında sivilce çıkmıştı. kimisinin bulantısı hemen başlıyor kimisinin hiç olmuyor

mandalinaportakal

benim yumurtlamadan hemen sonra göğüs ağrılarım başladı.normalde adetime 1-2 gün başlardı.ayrıca kahverengi tonda yerleşme kanaması da yaşadım ben her iki hamileliğimde.hatta 2. bebekte günler önce tahmin ettim hamile olduğumu.ilkiyle belirtiler aynıydı çünkü

sinem gul

en son ki ilişkimin üzerinden 6 gun gecti benim..dun birden sag kasıgımda bı batma oldu gecti kısa sureliydi..ve  su son zamanlarda mide bulantım oluyo ozellikle sabahları..iç çamasırıma ıslaklık geliyo ya adet oldum zannediyorum yada yumurtlama zamanım acaba sımdımı dıye dusunuyorum..ovulasyon testını yaptıgım zaman ayın 23uydu..24unde silikleştı..ben 22 23 24 unde olmak uzere eşimle beraber oldum..24unden itibaren sayarsam ilişkimin uzerinden 6 gun gecmış oluyor..adetime 1 hafta var daha.. bendeki bu mıde bulantısı ve kasıktakı batmalar  hamılelıkle ılgılı degıldır dımı

mandalinaportakal

bulantılar 6. haftadan sonra başlıyor canım.şu an kendini çok dinlediğin için sana bulantın var gibi geliyor.inşallah hamilesindir ama kendini fazla dinlememeye çalış.

sinem gul

ne zaman anlarım peki hamıle oldugumu..testı ne zaman yapayım

mandalinaportakal

ben adetime 2 gün kala yapmıştım.hassas diye tabir ettikleri testlerden almıştım.ama genelde en doğru sonuç adet 1-2 gün gecikince çıkıyor.

ยรlคภ๓คz göภlüm

daha belirtiler için çok erken. bulantılar da çoğunlukla bebeğin kalp atışından sonra başlar bu da 6.-7. haftalardır. rahat ol, belirtileri adetin geciktikten sonra dikkate al.  hep hamileliği düşündüğünden beynin sana oyunlar oynar.

sinem gul

haklısınız canım yaa..kesın benım kuruntum yuzunden boyle hissediyorum..test yapmaya korkar oldum..sonuç hep aynı cıkıyo cunku..en iyisi bebek fikrinden vazgecmek olacagı varsa olur zaten

mandalinaportakal

aklından bir nebze olsun atmayı başarabilirsen her şey daha kolay olacak.ben ilk bebekte saplantı haline getirmiştim.doktorlar her şey yolunda demesine rağmen neden olmuyor diye kendi kendimi yedim durdum.bu stres de bana aylar kaybettirdi.ama ikincide çok rahattım.olacağı varsa olur dedim.2. ay hamileydim