28 Mart , 2024, 14:07:43

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Yayla Çorbası

Başlatan şerife Berat, 17 Mayıs , 2007, 12:03:20

« önceki - sonraki »

şerife Berat

yayla çorbası
1,5 çay bardağı pirinç
2-3 yemek kaşığı yoğurt
1,5 yemek kaşığı un
1 yumurta
tereyağı
nane

pirinçleri güzelce yıkıyoruz ve bol suda haşlıyoruz  (pişince içinde bir miktarda suyu olsun ).yoğurdu unu ve yumurtayı çırpıyoruz pişen pirinçlerin suyu yeterliyse suyundan unlu karışımın içine biraz koyuyoruz ki pirinçlerin içine ekleyınce yoğurt kesilmesin diye .azar azar unlu karışımı çorbamızın içine ilave ediyoruz bu arada sürekli karıştırıyoruz tabi
başka bir kapta istediğiniz miktardaki tereyağını kavuruyoruz sonra çorbamıza ekliyoruz.üzerine de nane serpiyoruz
ımmmmm ımmmmmmmmmmmmh çok leziz oluyor
pek anlatma kabiliyetim yoktur ama idare edin kızlar  :hello:

jbdun

tşkler şerife
ama bu bebekler için mi? :icon_scratch:

şerife Berat

jdun ceylin artık büyüdü o kadarda küçük sayılmaz ben kendimizi pişirdiğim çorbalardan beratada yediriyorum,yemeklerınde tadına baktırıyorum bence yedir.tuzsuz ve bıraz daha az yağlı oldugu surece bebişlerinize yedırebılırsınız.

jbdun

şerifecim yaw sen de hep karıştırıyosun   :caca:  benim kızımın adı ecrin, ceylin eminenin kızının adı   :toothy10:
çorbayı da ayşegül istemişti, tarifini, bi baksın bakalım uygunsa yapar yağıza,
tşkler canım  :flowers:

Almiş'inAnniş'i

şerife Berat

ya napıyım jbdun uykusuz gecelerden sonra iş de eklenınce yorgunluga boyle oluyor hersey  :violent1:

jbdun

şerife Berat

hemen cvp da hazır bakıyorum jbdun  :flowers:
ECRİN hanım nasıllar bugün  :opucuk:

jbdun

aaa hazır olmas mı şerifecim :tongue3:
iyiler canım uyuyolar kendiler :k06:
berat bey nasıllar?

°º•✿gülümse01✿•º°

BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...