19 Mart , 2024, 07:08:19

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

süper bir tatlı

Başlatan ilknur, 16 Şubat , 2007, 14:30:53

« önceki - sonraki »

Zara82

hmmmm simdi bununla yapsam olmazmi acaba????? Acil cevap kizlar..bugün yapmayi düsünüyorum...

Emine

İrmik irmiktir bence olur yap sen.Zaten tarifte irmik yazıyor mısır ya da buğday irmiği yazmıyor mısır irmiği görseydim ben onu tercih ederdim  ;)

Zara82

Zara82

ya biliyorum c0ok oluyorum da son  bi soru....

bu vanilya yaziyorya....o vanilya seker mi oluyor...
ben türkcelerini tam bilmiyorum....

Tebessüm :)

zehracım, vanilya hani keklere ve diğer tatlı hamur işlerine ve sütlü tatlılara koyuyoruz ya güzel koku ve lezzet veriyo, hatırladınmı? kabartma tozu gibi minik paketlerde oluyo hani. işte o.

Emine

Ayşegül tarif etmiş canım ya aynen o işte paketlerde burada vanilinli şeker de yazabiliyor üzerinde.Senin için almanca sözlüğe baktım almancası vanille ingilizcesi vanilla  ;)

Zara82

saolun kizlar...tahmin etmistim onun oldugunu burda Vanilienzucker diye geciyor...

Veeee yaptim......cooooook güzel oldu....esimde cok sevdi...valla kendimi tutmasan bayagi bi yerdimde sonra yarina kalmaz diye hemen kaldirdim....2 tepsi cikti....biraz büyük yapmiysim bir dahakine daha minik yapacam...

jbdun

zehracım afiyet şeker olsun canım ;)

ilknur

ARKADAŞLAR AFIYET OLSUN gercekten çok guzel bır tatlı ve hafıf irmıkte farketmez tarife uygun yapın harıka olucak

Emine

İlknurcum teşekkür ederim valla nefis oldu 62 tane çıktı hamurdan. Margarin Tolganın midesine dokunuyor da yalvar yakar 1 tane zor yedirebildim.Bana kaldı 61 tane.  :ehi:

Emine

Bu arada ben fındıklı,bademli ve cevizli karışık yaptım en çok cevizliyi beğendim  :hungry:

ilknur

EMİNECİM  afiyet olsun evet haklısın cevız tatlılara çok yakışıyor 61 tanenın hepsını senmı yıyeceksın çok çıkmış 61 tane helal olsun ben saymadım ama okadar cıkmamıştı neyse afıyet olsun canım bende yarın yapıcam elticım gelıcek bizde yıyecez yanı  :hungry:

Emine

Arkadaşlar büyüyor çok deyince küçük küçük yaptım.Pişince zaten kabardı normal boyutta oldu.Size de afiyet olsun .İyi geceler  :opucuk:

jbdun

Alıntı yapılan: Emine - 30 Nisan , 2007, 22:55:33
İlknurcum teşekkür ederim valla nefis oldu 62 tane çıktı hamurdan. Margarin Tolganın midesine dokunuyor da yalvar yakar 1 tane zor yedirebildim.Bana kaldı 61 tane.  :ehi:

:k06: :k06: yakın olsaydık ben de gelirdim paylaşırdık 61 tanesini eminecim :suclu:
afiyet şeker olsunnn :hungry:
bu arada ben en fazla 36tane çıkartabiliyorum

Almiş'inAnniş'i

ben 1 ölçüden 40 küsür tane çıkardım