19 Mart , 2024, 06:34:55

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

süper bir tatlı

Başlatan ilknur, 16 Şubat , 2007, 14:30:53

« önceki - sonraki »

Tebessüm :)

ya ben de yapmak istiyorum ama margarin kullanmıyoruzki hiç. zaytinyağı-tereyağ kullanıyoruz. onlar da olmaz, margarin alcaz mecbur. :'(

jbdun

böyle şeylere de hep margarin gerekiyo,onun yerine başka bi yağ kullanılsa olmuyo mu ki acaba?

bilmiyorumki jbdun, sırf tereyağ ağır olur, zeytinyağı da tadını bozuyo. zaten sıvıyağ olmaz, hem yayılır hem de ağızda dağılmaz. yaa yağızdan fırsat kalmıyoki, yemeğimi pişirebilsem ona şükrediyorum. yarın da eşimin yeğeni gelcek, istda okuyo, ona da ev yemeği pişirmek lazım, pratik ne yapsam bilmiyorum, aklıma bişey de gelmiyo. :'(

jbdun

bezelye pilav yap
ya da kuru fasulye?

Almiş'inAnniş'i

denedim sonunda ve bayıldım gerçekten... yarın mevlütümüz için 2 ölçü hazırladım bile. umarım misafirlerimiz de beğenir  :muzz:

Emine

Deneyen arkadaşlar tarifte aldığı kadar un yazıyor ya ne kadar alıyor acaba ölçen oldu mu  :ehi: Yani şu kadar bardak ya da şu kadar gr diyebilecek olan var mı acaba?

ben de evelki gün yaptım, 4- 5 su bardağı kadar alıyo margarinli olduğu için. şimdi mi yapıcaksin emine?

Emine

yok yarın yapıcam Ayşegülcüm sağol evde irmik yok   ;D

Emine

Tabi Tolgaya içinde koca 1 paket margarin olduğunu söylesem hayatta yemez benimki sağlıklı beslenmeye takmış durumda da yapıp yapıp kendim yiyorum  :laughing7:

iyi hatırlattın ben de şu anda yiyorum :k06: biz de margarin kullanmıyoruz, tereyağ ve zeytinyağ ama çok methedilince bi deniyim dedim. :)

Zara82

bende en kisa zamanda denemek istiyorum....irmik alayi´m da....

jbdun

valla emine ben de hiç ölçmedim kaç bardak un gidiyo ;D
ya ben de mi yapsam acaba diycem ama tutuyum kendimi,bi süre ara veriyim :suclu:
ayşegüüülll benim yerime de ye,
emine sen de ye benim yerime bugün yaptığında :hungry:

jbdun

razicim sana da afiyet olsun,almiş hanıma süt olsun :nazar:

Zara82

bende bugün irmik aldim geldim.....üzerinde "MIsir Irmigi" yaziyor ....dogrumu??? YArin yapacam insaalah....RAvza uslu olursa...

Emine

Ben alırken hiç dikkat etmemişim bak benimkinde de buğday irmiği yazıyor  ???