1ayda 3kez antibiyotik kullandık.! yardım

Başlatan esmerim:)), 10 Nisan , 2014, 23:03:19

« önceki - sonraki »

esmerim:))

10 Nisan , 2014, 23:03:19 Son düzenlenme: 10 Nisan , 2014, 23:05:11 esmerim:))
Oncelikle merhaba teyze leri oglum 2yaşında :nazar:  :amin:
kıştan beri hiç hasta olmamıştı ama geçtıgımız 1ay içinde tam 3 kez hasta oldu ve 3 kez antibiyotik kullanmak zorunda kaldık.ilkinde bronşlarına inmiş dedi mecbur kaldık başka ilaçlarda vardı
ikincisinde bogaz yolu enfeksiyonu oldu ateşi 39 çıktı mecbur kullandık.şimdide 2gundur oksuruyordu burnu cok tıkalı goturduk doktora dedıkı boğazı kızarmış dedım ateş olmadı antıbıyotık yazcam çoğalır dedı.dedim 1ay içinde bu 3.antıbıyotık cok degıl mı dedım napalım dedı.şuanda kullanıyoruz bitmedi valla hiç istemiyorum vermek bıraksammı acaba?cocugun dişleri sap sarı oldu araştırdık antıbıyotık yaparmıs ishal onuda antıbıyotık yapıyor doktor dedı sizlik bişey yok havalardan, bol su içiriorum umarım bu son olur.bide atesı olmasa bıle 6 saate bır dolven ver dedı o faydalymıs.onuda cok vermiyorum bırde oğlumun arada gozlerını dayayıp bı ıkı sanıye bakıyor oldugu yerde neden acaba bazen bırde gozlerını yan yatırıyor gozlerını ıkı uc kez kırpırıyor(yumuyor tekrar açıyor hızlı hızlı) oglum nıye oyle yapıyorsun yapma dıyorum düzeltiyor oyun yapıyor bu yaşlarda yaparmıs cocuklar ıste bılmedıgımden endıse edıyorum.

ponçik

Canim gecmis olsun eger icirebilirsen bol bol ihlamur ver, ılık ılık icsin
Bol su icmesi de guzel. Devamli antibiyotik kullanmak sakincali ama iste insanin cocugu gozunun onunde oyle muhtac ve atesli olunca caresiz kaliyoruz. İnsallah biran once atlatir.
Bir arkadas cocugunun hasta olacagini hissedince balik yagi veriyormus, cok faydasini gormus, ben de aldim 2 haftadir kullaniyoruz, hatta birara nezle olur gibi oldu ama ertesi gun turp gibiydi maasallah
İstersen eczaneye bi danış, kac yaşında başlanıyor bilmiyorum, benim kızım 7,5 yasinda
Allah tum bebislerimize sifa versin :amin:

:hungry:
Alıntı yapılan: ponçik - 11 Nisan , 2014, 05:29:58
Canim gecmis olsun eger icirebilirsen bol bol ihlamur ver, ılık ılık icsin
Bol su icmesi de guzel. Devamli antibiyotik kullanmak sakincali ama iste insanin cocugu gozunun onunde oyle muhtac ve atesli olunca caresiz kaliyoruz. İnsallah biran once atlatir.
Bir arkadas cocugunun hasta olacagini hissedince balik yagi veriyormus, cok faydasini gormus, ben de aldim 2 haftadir kullaniyoruz, hatta birara nezle olur gibi oldu ama ertesi gun turp gibiydi maasallah
İstersen eczaneye bi danış, kac yaşında başlanıyor bilmiyorum, benim kızım 7,5 yasinda
Allah tum bebislerimize sifa versin :amin:
oncelikle tesekkurler.balık yagı cok faydalı ben kullandım ama yazın onermıyorlar agır oldugu ıcın sıcakla dahada agırlasıyormus balık yagını kışın 6 ay kullanıcaksın.bende sımdı ımmızınc dıye bıtkısel bır ılac aldım bağışıklık sıstemını kuvvetlendırıyor ıcınde ekınezya beta glukan var araştırdım onuda fare bıseyu ıcın kullanıyorlarmıs valla ne vermcegımızıde sasırdım ama bunu kullananlar cok memnun yıneee sıse bıtsın dıye verıyorum

mandalinaportakal

antibiyotiğe başlayıp tedavi bitmeden bırakmak çok sakıncalı.şişeye başladıysanız doktor tamam diyene kadar devam etmeniz lazım.belki de yarıda kestiğiniz için (bilmiyorum kestiniz mi) bu kadar sık tekrarladı hastalık.bir de dışarıyla pek haşır neşir olmayan çocuklar daha çok hasta oluyor.büyüdükçe bünyesi kuvvetlenecek, daha dirençli olacak endişe etmeyin.

ponçik

Mandalinaportakal sana katiliyorum
Bu arada aldigin vitamin İnsallah iyi gelir, zaten tek sorun bagisiklik sisteminin zayiflamasindan kaynaklaniyor, benim kizim brokoliyi cok sever, çiğ olarak ve uzerine limon sıkarak yer, o sayede kışı neredeyse hastaliksiz atlattik diyebilirim
Eger severse cok faydali gercekten
Bir de benim kizimin bademciklerino 3,5 yasinda aldirdik
Ondan dolayida hastaliklari hafif atlatiyoruz
Bu tur hastaliklarda cocuk doktoruna degil de branş doktoruna goturmek gerekir
Allah sifa versin

mandalinaportakal

ponçik çok doğru söylemişsiniz.bu kış oğlumun kulağında kızarıklık vardı.çocuk doktoru 3 muayenede de kızarıklığı geçirecek bir çare bulamadı.kulak burun boğaz doktoru bir seferde halletti.

Alıntı yapılan: ponçik - 11 Nisan , 2014, 10:33:19
Mandalinaportakal sana katiliyorum
Bu arada aldigin vitamin İnsallah iyi gelir, zaten tek sorun bagisiklik sisteminin zayiflamasindan kaynaklaniyor, benim kizim brokoliyi cok sever, çiğ olarak ve uzerine limon sıkarak yer, o sayede kışı neredeyse hastaliksiz atlattik diyebilirim
Eger severse cok faydali gercekten
Bir de benim kizimin bademciklerino 3,5 yasinda aldirdik
Ondan dolayida hastaliklari hafif atlatiyoruz
Bu tur hastaliklarda cocuk doktoruna degil de branş doktoruna goturmek gerekir
galıba bahar allerjısı var kısın hıc hasta olmamıstı havalardan sanırım
benım oglumda guzel yemek yer sukur :amin: :nazar: emmiyen bı bebek oldugu ıcın brokolı ıspanak falan yedırırım.
Allah sifa versin

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 11 Nisan , 2014, 10:27:47
antibiyotiğe başlayıp tedavi bitmeden bırakmak çok sakıncalı.şişeye başladıysanız doktor tamam diyene kadar devam etmeniz lazım.belki de yarıda kestiğiniz için (bilmiyorum kestiniz mi) bu kadar sık tekrarladı hastalık.bir de dışarıyla pek haşır neşir olmayan çocuklar daha çok hasta oluyor.büyüdükçe bünyesi kuvvetlenecek, daha dirençli olacak endişe etmeyin.
hayır Ilaclarını hıc yarım bırakmadım bunuda kesmedım dısarıda alıstırmaya calısıyorum hava guzel olunca parka gıdıyor uz cok sevıyor.doktor sızlık bısey yok havalardan dedı burdan gecen gun kar yagdı ınanırmısınız bugun hırıltılı oksuruk var dıye ılac verdı onada