Bana akıl verir misiniz?

Başlatan BaLPetegi, 10 Mart , 2014, 20:56:43

« önceki - sonraki »

BaLPetegi

Arkadaşlar merhaba sizden akıl almak için bu konuyu açtım düşünceleriniz söylerseniz çok sevinirim. Önceki iletimi okuyanlar varsa durumumu bilirsiniz 2 düşük ve 8 ay önce doğumda bebeğimi kaybettim. 8 aydır korktugum için ne doktora gittim nede tekrar hamile kalmak için bir yol denemedim. Her kadın gibi bende anne olmak istiyorum bu durumlardan sonra çok kuşkularım var korkularım arttı :( Arkadaşlar evet daha anne olmak istiyorum ama korkumu yenemiyorum sizce artık deneme zamanı geldimi? Yoksa psikolojim düzelene kadar biraz daha beklemelimiyim? O kadar çok korkum varki sanki bir daha bebeğim olmayacakmış gibime gelyor. Nasıl bir yol izlemeliyim ne yapmalıyım? Kafam çok karışık ve dolu  :icon_scratch: Çocuklu anneleri görünce kendimi berbat hissediyorum aklımda hep neden anne olamıyorum sorusu var! Cevaplarınızla beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum. Cevap için Teşekkür ederim şimdiden

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

bence ayni seyleri yasamak istemiyosan doktora görün kontrol ol esinde dahil  :opucuk:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

birbuçukyıl

Bence bu işi erteleme.Senin için daha da zorlaşır. Bir doktor kontrolünde tekrar yola çık.
Korkular hiç geçmiyor. Ben her doktora gidişimde kapıda dua ederdim inşallah hala yaşıyordur.
En ufak bir kanamamda veya ağrımda hemen ümitsizliğe kapılırdım.Doktora tekrar tekrar sorardım kalp atışı normal mi, diğer bacağı nerde, kordon falan var mı boynunda. Ama çok şükür şu anda herşey yolunda.
Psikolojim düzelsin,endişelerim azalsın, korkularım bitsin diye bekleme. Yeni bir bebeğin heyecanıyla herşey yoluna girer inşallah.Ama tabi ki bir doktor kontrolünde olsun herşey. :flowers:

BaLPetegi

Alıntı yapılan: birbuçukyıl - 11 Mart , 2014, 12:50:26
Bence bu işi erteleme.Senin için daha da zorlaşır. Bir doktor kontrolünde tekrar yola çık.
Korkular hiç geçmiyor. Ben her doktora gidişimde kapıda dua ederdim inşallah hala yaşıyordur.
En ufak bir kanamamda veya ağrımda hemen ümitsizliğe kapılırdım.Doktora tekrar tekrar sorardım kalp atışı normal mi, diğer bacağı nerde, kordon falan var mı boynunda. Ama çok şükür şu anda herşey yolunda.
Psikolojim düzelsin,endişelerim azalsın, korkularım bitsin diye bekleme. Yeni bir bebeğin heyecanıyla herşey yoluna girer inşallah.Ama tabi ki bir doktor kontrolünde olsun herşey. :flowers:
Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Yarın doktor randevum var tekrar denemek istiyoruz eşimle bugüm konuştum tamam dedi oda. Ama tekrar hamile kalırsam ve bu 4. bebeğimide kaybedersem ölürüm bu sefer dayanamam umarım ileride beni sağlıklı bir gebelik bekliyordur çok endişeliyim umarım doktorum kötü birseyler demez :(

ponçik

Canım ben konuyu yeni gördüm, bugün kontrolün inşallah iyi geçmiştir  :amin:
Benim ikinci hamileliğim de kürtajla sonuçlandı sonra 3 senede ancak karar verebildim, istemedim, korkularım çoktu, kızım kardeş istediğini söyleyince denemeye karar verdik ve bu sefer de olmuyor diye stres yaşadım, neyse ki Rabbim ummadığımız anda bebeğimizi gönderdi, 37.haftadayım, hayırlısıyla yavrumuza kavuşmayı bekliyoruz  :amin: inşallah sen de yeniden sağlıklı bir şekilde gebe kalır ve anne olursun  :amin:  :amin:  :amin:

makaron

Bu sureci sncak yasayan bilir, benim de kayiplarim oldu. Allah yasatmasin cok zor. Zaten zor hamile kaliyordum birde kayvedince iyice depresyona girdim umitsizlige cok kapildim ama denemekten vazgecmedim. Hep cabaladim. Hep ugrastim. Cok sukur rabbim emeklerimin katsiligini verdi. Yeniden hamile kaldom bu kez tutundu bebegim. Hala korkuyorum. Kucagima almadan rahat edemiycem ana bence dene. Denemeden bilemezsin, ama once iyi bir dr bul. En iyisi kimse o. Sonra onun yonkendirmesiyle ne diyorsa harfiyen yap. Allah yardimcin olsun