2014, Haziran- Temmuz- Ağustos annelerinin sohbet sayfası

Başlatan Balböceği, 04 Ağustos , 2013, 19:48:41

« önceki - sonraki »

mutluluk

makaron

Amin canım amin. Benim drum bol bol su ve et yememi önermişti. Bebeğin tutunabilmesi için su ve proteine ihtiyacı var. Bir e kabak çekirdeği, ananas tutunmayı artırıyomuş. Maydanoz adaçayındsn da uzak dur. Kahve çay da içme.

mutluluk

aslıcım dr bana yeme konusunda bişey demedi.ben çay ok içiyorum.azaltayım o zaman.ananas ve kabak çekirdeği.çekirdek tuzlu olursa sorun olurmu :dontknow:

ponçik

çay vücuttaki demiri alıyor o yüzden fazla tüketmesen iyi olur, eğer çok canın çekiyorsa yemeklerden 2 saat sonra içebilirsin  :icon_thumright: çok tuzlu normalde de sağlıklı değil zaten  :icon_thumright: sen dengelersin bence

mutluluk

aslında ben halen hayal dünyasında gibiyim bir turlu adapta olamıyorum.korkup ekiniyorum

makaron

Kızlar nasılsınız bakıyım. Ben de sayfamızı güncelliyim dedim nasılsınız bakslım. Bebişler buyuyor mu??

makaron

eveeet 2014 yaz anne adayları. bizler yavaş yavaş alışverişlere çıkmaya başladık. aslına bakarsanız bayağıda şey aldık. şimdi odamızı yapmaya başlıyoruz. ben bir ihtiyaç listesi çıkardım. ama bu benim ilk bebeğim ve tecrübeli değilim. mutlaka eksikleri vardır ama sizlerle paylaşmak istedim. katkıda bulunursanız sevinirim.

Giyim

* çıtçıtlı kısa kollu – uzun kollu body 6-7 adet (yeni doğan ve 0-3 AY)
* uzun kollu ve patikli tulum 4- 5 adet
* ayaklı pijama altları (penye) 3-4 adet
* hastane çıkışı tk. (2 takım)
* çorap, patikler, eldiven
* önlükler 4-5 adet
* penye şapka,
* penye battaniye 3-4 adet
* örgü / bebek yünü battaniye 2 adet

Banyo – Bakım

* banyo havlusu  (ucu üçgen olanlardan 2 adet)
* banyo havlusu içine tülbent 4 5 adet
* tırnak makası – törpü
* banyo küveti,
* küvet içi file
* banyo termometresi,
* yenidoğana özel şampuan vücut şampuanı
* pişik kremi
* yenidoğan bebek bezi
* alt değiştirme örtüsü
* Islak mendil (sadece su olanlardan – alkolsüz) 4-5 paket

Diğer eşyalar

* vücut termometresi (digital – kulaktan)
* ev tipi ana kucağı
* bebek puseti
* oto koltuğu
* oda telsizi
* süt sağma makinesi

birbuçukyıl

Ben hala almaya korkuyorum.Erkenmiş gibi geliyor. Oğlum bir iki gün hareket etmeyince hemen telaşa kapılıyorum.
Bazen kendimi bebek mağazalarında buluyorum.Herşeye bakıyorum beğeniyorum ama almadan çıkıyorum.

makaron

aynen ben de oyleydim ama bir almaya başlayınca gerisi geliyor kendimi şuan acayip bir tempo içinde buldum. hem 7. aydan sonar ağırlaşırız oyle alışveriş malışveriş dolanamayız. şimdiden rahat rahat halledelim.

hem ben dursan kayınvalideler durmuyo. bari kendim seçeyim  :occasion14:

birbuçukyıl

Benim ne annem ne de kv hiç bir şey almıyorlar.Neden acaba??? İkisinin de ilk torunu. :honk:
Annemin günahını almayayım bir tane patik almış sanırım. ;D

gulsahcr

Merhaba kızlar bende Ağustos annesi olacam inşallah, 15+4 günlük hamileyim. 2. Hamileliğim

makaron

Günaydın kızlar, eee az vakit kaldı hazırlıklar nasıl gidiyor neler aldınız eksik neler var?
Doğum yapılacak hastane belli mi? Hastane çantaları hazırlandı mı? Ufff be çok eksik var...

ponçik

Gunaydin Aslıcım sizlere kolay gelsin  :opucuk: bizim herseyimiz hazir cok sukur
Birtek bebek arabamiz kaldi, onu da kuzumun teyzesi bu ay İstanbula gelirken getirecek  :hello2:
Zaten dogar dogmaz arabaya ihtiyac olmuyor, ana kucagimizla bir sure idare ederiz  :binkybaby:

birbuçukyıl

Bizim de eksiğimiz çok ama bir sürü vakit var.Ben oğluma kış indiriminden birkaç takım kıyafet aldım.
İki tane mini minnacık ayakkabı aldım. Her ay sırayla birşeyler alıyoruz.Gelecek ay hastane çantasını hazırlamaya başlarız inşallah.

ponçik

Ben 8.ayda hazirlamaya basladim  :laughing7: sizin vaktiniz daha bol, yavas yavas hazirlanir, yeterki zamaninda dogsun melekler  :amin: