2014, Haziran- Temmuz- Ağustos annelerinin sohbet sayfası

Başlatan Balböceği, 04 Ağustos , 2013, 19:48:41

« önceki - sonraki »

makaron

Biz de zının dı body di oyle şeylerini aldık. Odasını da begendik. Hagtadonu almayı düşünüyoruz. Sonra detaylara ineriz. Ama bebek arabası işini çözemedik. İçime sinen güzrl bir model olmadı.

duygucuk

yaz anneleri nasıılsınız neler yapıyorsunuz hazırlıklar ne durumda... valla ben tembel çıktım daha bişe almadım bebişe bir hastane çıkışı bir iki de zıbın aldım.. bebek mağazalarını geziyorum beğendiğim şeylerde oluyor ama almadan çıkıyorum.. sanki daha erkenmiş gibime geliyor.. 25+5 oldu paşam maaşallahh... yavaş yavaş başlasam mı alışverişe sizce..   

seni çok seviyorum miss kokulu kuzumm

makaron

Canım bence yavas yavas basla cunku artık ıyıce agırlasmaya baslıycaz. Fazla ortalıkta gezemeyız o nedenle baslamalısın. Ben zıbın body tulum vs den bol mıktarda aldım. Odasını da aldık. Yatak yorgan yastık sıparısını verdık. Nevresım takımı 3 tane aldım. Annem kazak hırka yelek orgulerı sıparış verdı. Battanıye yatak orgusu fln aldık. Hazırlıklar boyle. Neden bılmıyorum içinde hep erken dogacakmış gıbı bır hıs var. Allah korusun ama hazırlıgımı yapıyım dıyorum. Ben dursam bıle annemler kayın valıde durmuyo barı kendım secıyım dıyorum

birbuçukyıl

Bu bebek işi çok masraflıymış. Yatağı,uyku seti,arabası,ana kucağı derken kocamın iki aylık maaşı yalan oldu.
Gidip en pahalısını almadım tabi ama,kaliteli olsun istedim.

makaron

duygucuk

Alıntı yapılan: makaron - 27 Mart , 2014, 14:58:24
Canım bence yavas yavas basla cunku artık ıyıce agırlasmaya baslıycaz. Fazla ortalıkta gezemeyız o nedenle baslamalısın. Ben zıbın body tulum vs den bol mıktarda aldım. Odasını da aldık. Yatak yorgan yastık sıparısını verdık. Nevresım takımı 3 tane aldım. Annem kazak hırka yelek orgulerı sıparış verdı. Battanıye yatak orgusu fln aldık. Hazırlıklar boyle. Neden bılmıyorum içinde hep erken dogacakmış gıbı bır hıs var. Allah korusun ama hazırlıgımı yapıyım dıyorum. Ben dursam bıle annemler kayın valıde durmuyo barı kendım secıyım dıyorum

maaşallah canım siz bebişin her şeyini almışsınız hemen hemen.. bizde başlayalım diyoruz artık... aslıcım neden bilmiyorum bende de aynı his var sanki erken gelecekmiş gibi.. inşallah öyle olmaz da tam zamanında doğar bebişimiz. 

birbuçukyıl

Alıntı yapılan: makaron - 27 Mart , 2014, 18:34:10
Ikı maasa hallettıyseniz bravo valla ;)

Halledemedik Aslıcım malesef.Annem sağolsun kredi kartını verdi. Üstünü başını,kozmetikleri gönlümce aldım.
Bebek kıyafeti konusunda chicco, kanz,mothercare markalarını tercih ettim. Pişik kremi,şampuan,parfüm,sabun, meme ucu kremi bunları mustela aldım.(Hepsini çok tavsiye ederim) annem olmasa bunları kesinlikle alamazdık.kv de bir tane yün hırka örmüş el kadar.Adana'nın 40 derece sıcağında giyer artık toruncuğu. :toothy10:

makaron

Allah iyiliğini versin ;). Kız oyle deme orgu lazım. Annem bi dolu ördürmüs. Hepsi birbirinden güzel. Annemle kv olmasa biz de batmıştık. Zıbınları mothercare, marks spencer den aldım kv ödedi. Odasını annem aldı. Bebek arabasını kv alacakmış bugaboo bee modelini begendik daha alınmadı. Çatlak kremi mustela aldım bende. Gogus kremi almadım ona ne zaman baslamak gerekıyor?

birbuçukyıl

Alıntı yapılan: makaron - 28 Mart , 2014, 12:27:31
Allah iyiliğini versin ;). Kız oyle deme orgu lazım. Annem bi dolu ördürmüs. Hepsi birbirinden güzel. Annemle kv olmasa biz de batmıştık. Zıbınları mothercare, marks spencer den aldım kv ödedi. Odasını annem aldı. Bebek arabasını kv alacakmış bugaboo bee modelini begendik daha alınmadı. Çatlak kremi mustela aldım bende. Gogus kremi almadım ona ne zaman baslamak gerekıyor?

:ehi: :ehi: örgü lazım ama kış için olsaydı iyi olurdu...kv nin aldığı 5 tl lik yün ziyan oldu :toothy10: Göğüs kremi eczacının söylediğine göre bir buçuk ay önceden başlanırsa iyi olurmuş. Arabayı kraft twist air aldık. Aslı inşallah arabalara bindirip gezdirdiğimiz günleri de görürüz. :amin:

makaron

inşallah canım benım onumuz yaz güzel güzel gezeriz inşallah.

bu arada ben dün güzel bi uyku seti aldım. artık medical malzemelerin alımına geçiyorum tekstil işini bitirdim sayılır.

planladıklarım. biberon, biberon sterilizaörü, termometre, biberon termosu, süt sağma makinesi, onun için termos, saklama poşeti, burun-kulak aspiratörü, banyo termometresi, aklıma gelenler şimdilik bunlar. önümüzdeki hafta bi tura daha çıkayım :)

minis33

BENDE BU GRUBA DAHİLİM SANIRIM 23. HAFTADAYIZ.MERHABALAR

duygucuk

oğluşum 29+5 oldu maaşallah..  kıyafet konusunu büyük ölçüde hallettik.. bakım ürünlerini felanda aldım hepsini musteladan aldım... pazar günü beşiği gelecek inşallah.. kıyafetleri için yumoşun yumşatıcısını aldım deterjanınıda omo baby almayı düşünüyorum.. mayıstada hastane çantasını hazırlarım artık... hafta sonu diğer ihtiyaçlarını alıcaz.. biberon bebek bezi ateş ölçeri vs vs...  allahım sağlıkla kucağımıza almayıda nasip eder inşallah... sizler neler yaptınız hanımlar hazırlıklar ne duurmda bakalım...

makaron

bebek arabasını aldık. bu yaz inşallah oğlumla gezicez :) haftasonu da yatağı geldi. bide bayramlık aldık. pantalonlu takım. cok heycanlıyım allah hayırlısıyla kucağımıza almamızı nasip etsin. kuzum benim

mandalinaportakal

oğlum yaz aylarında doğdu.çok rahattı,her gün duş aldırdık kırkı çıkana kadar.üşür,hasta olur korkumuz olmadı.gezmek konusunda sıkıntılıydık biraz,çok gaz sancısı çektiği için ilk üç dört ay hep ağladı,dışarda ağlamaya başlayınca panik olurdum,cahillik işte.şimdi Allah nasip ederse sonbahar annesi olucam.bakalım bu nasıl olacak ::)

duygucuk

yaza gelmasi meleklerimizin bence daha iyi dediğin gibi sık sık duş aldırırız bebişlere daha iyi olur gelişimlerine katkısı olur hemde..  gerçi adanada sıcaklar pek çekilmiyor ama ne yapalım yaylalara kaçacaz artık... eşimin memleketine gitmeyi düşünüyoruz bebek kendini biraz toparladıktan sonra hem eşimin yıllık iznide var... eşimin köyünün o kadar güzel bir havası varki insan çok dinç oluyor orda.. bende adana sıcağında yanmasını istemiyorum yawrumun.. klima hasta eder sonra paşamı... her şey doğal ortamda yetişiyor üzüm bağlarıda var keçi sütü felan her şey bolca var bende bol bol yerim hepsinden sütümde olur :) şimdiden sabırsızlanıyorum valla