2014- Mart, Nisan, Mayıs annelerinin buluştuğu sayfa

Başlatan Balböceği, 05 Temmuz , 2013, 18:36:02

« önceki - sonraki »

ponçik

Alıntı yapılan: Balböceği - 29 Temmuz , 2013, 17:39:19
Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 29 Temmuz , 2013, 15:31:46
Eda bahar olmazsa yaz annesi olursun, acelemiz yok
inşallah  :amin: kış olmasın da  :suclu:

Eşime diyorum ki geçen Bayram çıksın doktora gideceğim, adam şöyle diyor iyide daha ne yaptık ki  :ehi: :ehi:

Onun için mi dedim  :cildir: doktor tatilde onu bekliyorum anca Ağustos'ta gelecekmiş  :-\

Rabbim verirse bi kereyle de verir  :love9: bu ay meleğim gelmeseydi beraber olduk mu onu bile hatırlamıyorum  :ehi:  :ehi:

Balböceği

Orası öyle  :amin: :amin: tamamen şans mı desem başka bişey mi nasip diyelim  :k06:

ponçik

Gebelikte radyasyon ve elektromanyetik alanlardan korunmak için bileklik, kolye vs... kullanan var mı?
Ya da etrafınızda bunları tavsiye edenler oldu mu  ::)
Bizim şirkette neredeyse her katta baz istasyonu var, asansörde ve hatta eksi 3'te bile cep telefonu full çekiyor ve ben huzursuzum  ??? Korunmak için neler yapmalı sizce  :dontknow:

Lă_Tăhzen!

Isten cikmali sanirim  :k06: hicbir fikrim yok doktoruna sor o seni bilgilendirir Allah kolaylik versin hem is hem hamilelik

ponçik

:ehi: evet en mantıklısı işten çıkmak galiba  ;D
Gerçi evde olsam da tv ve pc yine beni esir alacak kısmen radyasyon yemeye devam edeceğim  :suclu:
C.tesi ilk doktor kontrolümüzde bunu sorayım, doğru söylüyorsun  :icon_thumright:

Bugün aile hekimliğine gidip kan verdim, 3 tüp kan aldılar inşallah kan değerlerim de iyi çıkar da ek olarak ilaç vs. kullanmama gerek kalmaz
Zaten bebiş istedigimiz için folic asit kaç aydır alıyorum, şimdi ilaveten elevit verdi , inşallah sağlıkla devam eder hamişliğim  :hıhı:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Slm guzel anne adaylari nasilsiniz :) BİZ İYİZ SİMDİLİK SADECE SABAHLARİ MİDE BULANTİSİYLA UYANİYORUM OGLEYE DOGRU GECİYOR BU AYİN 15İNDE KONTROLUMUZ VAR OZAMAN 10+4  OLCAZ ALLAH NASİP EDERSE BEN BİRAZ AGİR KALDİRMİSİM YANİ ECREYİ DR RAHİM DUVARİNDA COK AZ KANAMA GOZUKUYOR DEDİ BU KANAMA YA YERLESME KANAMASİ YADA AGİRKALDİRMUSSİN DEDİ VE PROGESTON HAP VERDİ SABAH AKSAM İCİYORUM BİDE ONUN YANİNDA FOLİDOCE DİYE HAP VERDİ ECREYİ KALDİRMAMAYA CALİSİYORUM ARTİK KİZLAR DUA EDİNDE İNS KONTROLDE BEBEGİM SAGLİKLİ SİHATLİDİR :amin:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

ponçik

Dikkat et kendine canım  :opucuk:

Benim de bugün tansiyonum mu düştü nedir, anlamadım, başımda dönme oluyor, ben normal yaşantıma aynen devam ettiğim için biraz hareketlerimi yavaşlatmam mı gerekir acaba  :dontknow:
İlk hamileliğimin üzerinden epey bir zaman geçtiği için hatırlayamıyorum, bir de oruç tuttuğum için (Ramazanın ilk günlerinde) şimdi fazla açlık hissetmiyorum. Daha doğrusu acıkıyorum ama yeme ihtiyacı duymuyorum, hala oruçlu gibiyim  :k02: Tavsiyeleriniz nelerdir  8)

ponçik

Doktorum bana Elevit kullanmana gerek yok dedi, sadece folik asit alman yeterli dedi.
Sizler ne kullanıyorsunuz sayfamızın 2 güzel anne adayı  ;D

nelss

Alıntı yapılan: goncik - 05 Ağustos , 2013, 16:58:33
Doktorum bana Elevit kullanmana gerek yok dedi, sadece folik asit alman yeterli dedi.
Sizler ne kullanıyorsunuz sayfamızın 2 güzel anne adayı  ;D
bende 27. haftamdaym ilk 3 ay sadece folik asit kullandm sonra demir ilacı verdi doktorm eleviti banada vermedi mevsim yaz bol sebze meyve ye dedi

ยรlคภ๓คz göภlüm

bana da vitamin vermedi bu ay demir takviyesine başlayacağız.   ama be geçen hafta  elevite başladım bacağıma kramp ağrısı girdi, sağlık ocağındaki ebe vitamine başla dedi, doktorum da magnezyum al  dedi

nelss

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 06 Ağustos , 2013, 09:11:56
bana da vitamin vermedi bu ay demir takviyesine başlayacağız.   ama be geçen hafta  elevite başladım bacağıma kramp ağrısı girdi, sağlık ocağındaki ebe vitamine başla dedi, doktorum da magnezyum al  dedi
canım banada kramp giriyor doktorm calsiyumla magnezym verdi

ยรlคภ๓คz göภlüm

daha kramp başlamadı ama bir sefer kramptan sonra şiddetli bir ağrı var ya o oldu ve bir gün boyunca sürdü..ben de artık 2 bardak süt içiyorum (dün hiç içmedim) bir kase de yoğurt yiyorum. maden suyu da iyiymiş onu da bazen içiyorum

nelss

bende dikkat ediyorm süte yoğurda hatta yatmaya yakın içiyorm sütü ynede oluyor  :icon_scratch:

ยรlคภ๓คz göภlüm

senin hamileliğin baya ilerlemiş olması normal oğlumda da 7. ayda başlamıştı.. ilaçları kullandığın halde oluyor mu? ilaçlara başlayınca benim olmadı diye hatırlıyorum. ilaçların tadı da çok kötüydü. bakalım bu defa kaçıncı ayda başlayacağım

nelss

evet canım kullanıyorm haftada 1 filan oluyor  :icon_pale:
calsiyum gazoz gibi mağnezyumda toz portakal tadında 1 bardak suya atıyorm tableti tadı iyi