2014- Mart, Nisan, Mayıs annelerinin buluştuğu sayfa

Başlatan Balböceği, 05 Temmuz , 2013, 18:36:02

« önceki - sonraki »

Balböceği

Bende de kasık ağrısı vardı özellikle ayakta kalınca ama geçti şükür..

Ya ne bileyim oğlumda bambaşkaydı sabah akşam gece gündüz kusuyordum 4 ay kustum. Bunada olmayınca kötü bişey mi var diyorum  :dontknow: :dontknow: aman boşver tek kusayım  :ehi: zamanla düzeliyor.

Ama bazen diyorum belki böyle geçecek  ???

Balböceği

Kızlar bişey soracam  :icon_scratch: benim ilk adet başlangıcını 9 Temmuz yazdırdık ama günümle uyuşmuyor tabiki.. Lekenlediğim günle uyuşuyor değiştireyim mi yoksa kalsın mı ilerde sorun olur mu  :icon_scratch:

ponçik

Ben pazar gecesi öyle bir kustum ki hayatım da bu kadar kusmamışdır  :igrenc:
mecburen sabahın 6sında kocişi uyandırdım bastık hastaneye gittik, zaten c.tesi serum yemiştim yeniden serum takıldı , işe gidemedim , evde iyice bi dinlendim yoksa geçecek gibi değildi, bütün gün un çorbası muz ve çubuk krakerle durdum, su bile içemedim
Diyorum kendi kendime nazar değdirdim heralde, soran herkese maaşallahım var diyordum  ;)
Gördük maaşallahı  :ehi:
Amaaaan kusmak mı inşallah bir daha olmaz kimse de kusmasın yani o derece bıktım  :igrenc:
Ama işte ne yapalım gülü seven dikenine katlanıyor  :suclu: doktor bana promesis diye bir ilaç verdi içerisinde B16, folik asit ve başka vitaminler var, birde bulantı ve kusmayı önlüyormuş ama dün su içemediğim için ilacı bile alamadım  :-\ sadece akşam yatarken zorla içtim ve başımın altına 3 tane yastık koyup yarı oturur gibi anca uyumuşum  :'(
Hepimizin de ilk çocukta yaşamadığımız şeyler başımıza geliyor galiba  ;D
Kızım diyor ki "anne bu bebek seni çok üzüyor kesin erkek bu"  :ehi: lafları beni öldürüyor bazen  :k06:

ponçik

Sorun olmaz heralde, zaten kontrollerdeki boy kilo ölçümüne göre haftayı belirliyorlar , mesela bana geç döllenme demişti, o hesaba göre 10+5 ama dün hastaneye gittiğimde 11+2 çıktı  :dontknow:

Balböceği

Alıntı yapılan: goncik - 17 Eylül , 2013, 12:32:28
Ben pazar gecesi öyle bir kustum ki hayatım da bu kadar kusmamışdır  :igrenc:
mecburen sabahın 6sında kocişi uyandırdım bastık hastaneye gittik, zaten c.tesi serum yemiştim yeniden serum takıldı , işe gidemedim , evde iyice bi dinlendim yoksa geçecek gibi değildi, bütün gün un çorbası muz ve çubuk krakerle durdum, su bile içemedim
Diyorum kendi kendime nazar değdirdim heralde, soran herkese maaşallahım var diyordum  ;)
Gördük maaşallahı  :ehi:
Amaaaan kusmak mı inşallah bir daha olmaz kimse de kusmasın yani o derece bıktım  :igrenc:
Ama işte ne yapalım gülü seven dikenine katlanıyor  :suclu: doktor bana promesis diye bir ilaç verdi içerisinde B16, folik asit ve başka vitaminler var, birde bulantı ve kusmayı önlüyormuş ama dün su içemediğim için ilacı bile alamadım  :-\ sadece akşam yatarken zorla içtim ve başımın altına 3 tane yastık koyup yarı oturur gibi anca uyumuşum  :'(
Hepimizin de ilk çocukta yaşamadığımız şeyler başımıza geliyor galiba  ;D
Kızım diyor ki "anne bu bebek seni çok üzüyor kesin erkek bu"  :ehi: lafları beni öldürüyor bazen  :k06:
anam maşallah sübhanallah demek öyle diyor  :nazar: :k06: ama geçecek bu günler inşallah  :amin:  bi zamanı var  :amin: ama işte yoruyor insanı  :k06: 

Kusmak gibi lanet şey yok  :ehi:  :ehi: geçmiş olsun Allah şifa versin  :amin:
İyi tarafı kilo aldırmıyor ilk aylarda  :ehi:

Balböceği

Alıntı yapılan: goncik - 17 Eylül , 2013, 12:33:38
Sorun olmaz heralde, zaten kontrollerdeki boy kilo ölçümüne göre haftayı belirliyorlar , mesela bana geç döllenme demişti, o hesaba göre 10+5 ama dün hastaneye gittiğimde 11+2 çıktı  :dontknow:
orasıda doğru o zaman kalsın  :k06: benim oğlana hep küçük demişler hatta ilk doktora 8 haftalıktı gittiğimde doktor 6 haftalık demişti oysa geçen baktım haftasına göre aynıymış  :dontknow:

Maşallah sanada az kaldı 4 aya  :nazar:

Balböceği

Gonca 9 Temmuz hesaba göre 10 haftalık olması lazımmış  :-ooo :ehi:

Ama normalde 7+5  :k06:

Gittiğim doktor hastane nasıl göremedi dedi, bu işi bilmiyorlar dedi  :-\ bende baktım onlarla bişey yoktu  :k06:

ponçik

Benim SAT 28 haziran seninle aramızda 11 gün var demek ki  :laughing7: peşpeşe doğuracağız hayırlısıyla

KasrıCinan

kızlar bugün doktora gittim.11+3 son adet tarihine göre...
2li test yaplıdı.ultrasona göre 12 haftalık dedi.çıkıntı var erkek gibi ama kesin deği dedi,,,gönül kız olsun istiyor ilkide oğlan olduğu için ama rabbim sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin hepimize.....

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

Balböceği

Hayırlısı olsun canım  :opucuk: benim gönlümden de kız olsun diyor ama 2. De erkek olsun birbirine dayanak olurlar diyorum  :ehi: nasip işte  :k06:

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 18 Eylül , 2013, 17:43:31
kızlar bugün doktora gittim.11+3 son adet tarihine göre...
2li test yaplıdı.ultrasona göre 12 haftalık dedi.çıkıntı var erkek gibi ama kesin deği dedi,,,gönül kız olsun istiyor ilkide oğlan olduğu için ama rabbim sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin hepimize.....

ben de o hafta erkek olacağını öğrenmiştim. benim de gönlümden kız geçiyordu ama erkek olacağını hissediyordum. Allah sağlıklı, hayırlı evlatlar versin, cinsiyet çok önemli değil.
Halamın kayınvalidesi yatalaktı, evinin yanındaki kızları bakmıyordu, başka şehirde oturan oğulları bakıyordu.

ponçik

Bu sene erkek senesi mi acaba  :laughing7: Gerçi henüz net olarak erkek dememişler ama hayırlısı hangisiyse o olsun, Rabbim daha iyi bilir, Eda'ya da katılıyorum bir yandan , aynı cins olunca daha iyi anlaşırlar sanki  ::)
Doğrusu benim de kızım var ama yine kız olsun istiyoruz  :suclu: Ama etrafımdaki herkes -neye göre karar veriyorlarsa- bu sefer KESİN erkek diyorlar   :laughing7:
Eli ayağı tüm organları yerinde ve sağlıklı hayırlı evlat olsun, hayırlısıyla kavuşalım da tek duamız bu  :amin:

KasrıCinan

19 Eylül , 2013, 12:35:53 #102 Son düzenlenme: 19 Eylül , 2013, 13:30:56 goncik

Alıntı yapılan: goncik - 19 Eylül , 2013, 10:20:31
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 18 Eylül , 2013, 17:10:19
yarında devlet hastanesinde vardı 2li tarama orayada gideceğim.2 hastaneye birden gidiyorm.doğum için karar veremedim

Karar veremedim derken devlet mi daha ağır basıyor yoksa özel mi  :dontknow:
Açıkçası bebek yoğun bakım ünitesi olan hastaneleri tercih etmekte yarar var.
Eğer ünite yoksa en yakın devlet hastanesine ya da doğum hastanesine yönlendiriyorlar , inşallah bu tür durumlara ihtiyacımız kalmaz  :amin:
Ben de işyerinden hangi gün izin alabilirsem p.tesi ya da salı gideceğim ikili test için
Yalnız bizim müdürün eşi de 35i geçmişti amniyosentezi kesin isterler diyor  :-\  acaba benden de isterler mi , şuan 35 yaşındayım, isterlerse yaptırmak zorunda mıyım acaba? Çünkü o sıvıyı alırken bir sürü kağıt imzalatıyorlarmış , şimdiden stress yaptım üfff  :k02:

devlet hastanesin de doğum yapmaktan korkuyorum.çevremden duyduklarıma bakılırsa insan gibi davranmıyorlarmıs.aslında şahısla da iligili..ama korkuyor insan iste.bide oğlumda özel doğum yapınca terettüt ettim...devlet hastanesi benim evimin yanında.burda bi doktorum olsun bi sıkıntı oldumu rahatca giderim diyerek devlette de basladım doktora.doktorda çok ilgili.her sorduğuna cevap veriyor.aslında eskisi gibi değilmiş.sonuçta özelde bile birsey olduğunda devlet hastanesine yönlendiriyorlar.asılnda her yönden devlet hastanesi iyi.ama muayane olurken girdiğinle çıktığın bir oluyor.mesela demin doktordan geldim ikili test yaptı...baktı ense kalınlığı normal bi sıkıntı yok dedi.ekranda bebeğe bakıyor ama bana göstermiyor.tamam bi sorun yok hersey iyi diyor yolluyor..ama dün oğlumda doğum yaptığım hep gittiğim özel hastaneye gittim.orda da ikili tarama yapıldı20 dakika ilgilendi.ayakları parmakları başı idrar torbası vs.hepsini gösterdi.....ne bileyim herkz can tasıyor,..doğum paralarıda çok yükselmiş.sonuçta doğum bi kere yaptım.herkez devlette nasıl doğuruyor.en azından aletleri vs.seyleri hazır bi sorun olsa orda yapayım diyorm.ama bi yandanda da kararsız kalıyorm iste. :'( :'( :'( siz olsaydınız ne yapardınız..sonuçta sancıyı yine ben çeiyorm bi doğum anına gelince doktorun gücü varlığı önemli.. ???

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

Balböceği

Alıntı yapılan: goncik - 19 Eylül , 2013, 10:15:42
Bu sene erkek senesi mi acaba  :laughing7: Gerçi henüz net olarak erkek dememişler ama hayırlısı hangisiyse o olsun, Rabbim daha iyi bilir, Eda'ya da katılıyorum bir yandan , aynı cins olunca daha iyi anlaşırlar sanki  ::)
Doğrusu benim de kızım var ama yine kız olsun istiyoruz  :suclu: Ama etrafımdaki herkes -neye göre karar veriyorlarsa- bu sefer KESİN erkek diyorlar   :laughing7:
Eli ayağı tüm organları yerinde ve sağlıklı hayırlı evlat olsun, hayırlısıyla kavuşalım da tek duamız bu  :amin:
ne öğrendim bebek ilk haftalarda sagda ise kız, solda ise erkek oluyormuş ultrasyon kağıdına baksana  :k06:

ponçik

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 19 Eylül , 2013, 12:35:53

devlet hastanesin de doğum yapmaktan korkuyorum.çevremden duyduklarıma bakılırsa insan gibi davranmıyorlarmıs.aslında şahısla da iligili..ama korkuyor insan iste.bide oğlumda özel doğum yapınca terettüt ettim...devlet hastanesi benim evimin yanında.burda bi doktorum olsun bi sıkıntı oldumu rahatca giderim diyerek devlette de basladım doktora.doktorda çok ilgili.her sorduğuna cevap veriyor.aslında eskisi gibi değilmiş.sonuçta özelde bile birsey olduğunda devlet hastanesine yönlendiriyorlar.asılnda her yönden devlet hastanesi iyi.ama muayane olurken girdiğinle çıktığın bir oluyor.mesela demin doktordan geldim ikili test yaptı...baktı ense kalınlığı normal bi sıkıntı yok dedi.ekranda bebeğe bakıyor ama bana göstermiyor.tamam bi sorun yok hersey iyi diyor yolluyor..ama dün oğlumda doğum yaptığım hep gittiğim özel hastaneye gittim.orda da ikili tarama yapıldı20 dakika ilgilendi.ayakları parmakları başı idrar torbası vs.hepsini gösterdi.....ne bileyim herkz can tasıyor,..doğum paralarıda çok yükselmiş.sonuçta doğum bi kere yaptım.herkez devlette nasıl doğuruyor.en azından aletleri vs.seyleri hazır bi sorun olsa orda yapayım diyorm.ama bi yandanda da kararsız kalıyorm iste. :'( :'( :'( siz olsaydınız ne yapardınız..sonuçta sancıyı yine ben çeiyorm bi doğum anına gelince doktorun gücü varlığı önemli.. ???

Çok haklısın  :hıhı: her ne olursa olsun doktoruna güveniyorsan hangi hastanede olduğu önemli değil
Ama tabi şartlar elveriyorsa özeli tercih ediyor herkes
Sonuçta özel oda, özel ilgi alaka, ziyaret saatinin sınırsız olması vs.vs...
Bütün bunları göz önüne alınca özel diyorum ben  ::)