2014- Mart, Nisan, Mayıs annelerinin buluştuğu sayfa

Başlatan Balböceği, 05 Temmuz , 2013, 18:36:02

« önceki - sonraki »

ponçik

canım kendini üzme hamilelilğin etkisiyle de gerilmişsindir, hormonlar bize çok güzel oyunlar oynuyor, belki ben cevap yazana kadar aranız düzelmiştir bile  :amin:
diyebileceğim tek şey canını sıkma oğlunu ve karnındaki kızını düşün, senin stresin ona da yansımasın  :opucuk:

ben bugün kontrole gittim, bebeğim 2500 gr.olmuş ama kemik gelişimi 10 gün geriden geliyor dedi  :'( kalsiyum daha önce suya atılan tabletlerden vermişti ama, midem çok yanıyor içemiyorum  :igrenc: o yüzden bu sefer hap şeklinde kalsiyum verdi, gerçi  doktorun söylediğine göre bu ultrason cihazları yurtdışına göre yapıldığı için onların vücut ölçülerine göre bizim vücut ölçülerimiz daha farklı olduğu için korkulacak bir şey yok dedi, süt peynir yoğurt hergün yiyorum ama demek ki yeterli gelmemiş  :dontknow: 2 hafta sonra tekrar gideceğim  ;) ;)

KasrıCinan

Alıntı yapılan: ponçik - 04 Mart , 2014, 20:00:54
Kizlar az önce ayagim kaydi ve haliya takilip iki dizimin üzerine cok kötü bir sekilde düstüm  :crybaby2: duserken de karnima bisey olmasin diye iki elimi yere koydum ve serce  parmagim su an cok aciyor, yanimda sadece kizim vardi ve o da cok korktu, anne noldu diye yanima kostu, hemen karnimi sevdi, kardesime bisey olmadi dimi diye sordu, cok sukur hareket ediyor ama sinirlerim cok bozuk , esim dustugumu bilmiyor, annesini ve kizi alip disari cikti, ben gitmek istemedim, zaten o yuzden sinirlerim bozuk, butun gun evde temizlik yaptim ama, beni arayip aksam disari cikariz diye heveslendiriyor, sonra cumbur cemaat gidilecegini ogreniyorum, bana soyleseydi ona gore hareket ederdim, kizim once gitmek istemedi, ben de o istemeyince iyi biz evde oturruz dedim, sinirlerim gerildi, sonra cocuk gitmek isteyince ben de inat ettim gelmeyecegim dedim,inanin kv nin sen git ben evde kalirim cocukla demesini beklerken onden kosa kosa gitmesi cok moralimi bozdu  :crybaby2: hickira hickira agladim dizlerim hala cok aciyor, moralim nasil duzelecek bilmem  :y25:
Canım Allah korumuş yine birsey olmamıs kuzucuga.tabi parmağın çok acımış..insan bebeğini korumak için herşey yapıyor.ALLAH bizi daha beterinden korusun..keşke söyleseydin canım  ozaman eşine,,,o moralle kaynananla çıkması çok kötü olmuş haliyle senin ne durumda olduğunu da bilmiyordu eşin.çok zor ALLAH kolaylık versin sana..aynı evde böyle seyler çok sabır gerektiriyor..sen hamilesin duygusalsın..e öbür yandan da esinin annesi....onuda gönüllemek istiyordur...sen yine böyle şeylere canını sıkma bebeğini etkilemisn...İnsallah şu saatten sonra kaynananla çok iyi olursunuz.sana kızı gibi davranır da hersey düzelir gider... :amin: :amin:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

Alıntı yapılan: ponçik - 07 Mart , 2014, 14:39:03
canım kendini üzme hamilelilğin etkisiyle de gerilmişsindir, hormonlar bize çok güzel oyunlar oynuyor, belki ben cevap yazana kadar aranız düzelmiştir bile  :amin:
diyebileceğim tek şey canını sıkma oğlunu ve karnındaki kızını düşün, senin stresin ona da yansımasın  :opucuk:

ben bugün kontrole gittim, bebeğim 2500 gr.olmuş ama kemik gelişimi 10 gün geriden geliyor dedi  :'( kalsiyum daha önce suya atılan tabletlerden vermişti ama, midem çok yanıyor içemiyorum  :igrenc: o yüzden bu sefer hap şeklinde kalsiyum verdi, gerçi  doktorun söylediğine göre bu ultrason cihazları yurtdışına göre yapıldığı için onların vücut ölçülerine göre bizim vücut ölçülerimiz daha farklı olduğu için korkulacak bir şey yok dedi, süt peynir yoğurt hergün yiyorum ama demek ki yeterli gelmemiş  :dontknow: 2 hafta sonra tekrar gideceğim  ;) ;)
canım maşallah kızçen iyi gidiyor,kilosu güzel..benimde kontrolüm var bugün.benimkinin de 2500 kesin olması gerek...en son kontrolden beri zorluyorum kendimi erken doğarsa küveze alınır kilosu az dediği için doktor,,,yiyip içiyorum kilo alsın diye... :laughing7: kalsiyum hap verdiği çok iyi olmuş bende isteyim bari.kemik gelişimi belli olmuyor sanırım.benimde ölçümlerim farklı çıkıyor..hatta en son gittiğimde 35 haftalık gözüküyordu bi ölçümü.seninde bi dahaki gittiğinde normale dönmüş olur insallah.... benimde 22 günmü ne oldu görmeyeli kuzumu.alıştım 10 günde 15 günde görmeye.merak var içimde şimdi.. :k06:
bide bebeğin hareketleri çok  ve asağıya çok sancı yapıyor canım çok acıyor hareketerinden.bazen ağlayıp kalıyorm,,,başı kasıklarımda kabarıyor resmen öyle ittiriyor..yürüyemiyorm bazen,,,otururken bacak aram açık oturmak zorunda bile kalıyorm basını hissediyorm sanki..çok erken hissetim normalde doğuma yakın olur... :y25: :y25: :y25:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

kızlar 2 gündür hastanede yatıyordum...kontrole gitmistim bebeğimde kalp ritim bozukluğu çıktı.2 gün gözetim altında kaldım.sabah çıktım.çok sükürki herseyi normale döndü..kilosu bi ölçümde renkli doplere girdim 3.100 çıktı ertsi gün yine detaylı renkliye girdim 2.800.çıktı.. kilosu iyiymis masalah.ama ölçümleri biraz geri çıktı..anlamadım gitti ya.biraz geriden geliyor ama önemli değil dedi doktor.... :amin: :amin:

ponçik

canım güzel dileklerin için teşekkürler, kv sağolsun bu aralar iyi, bi dediğim iki olmuyor şükür  :amin: bazen hepimiz geriliyoruz, ben de hamileliğin ve sona yaklaşmanın bunaltısı da var tabi, herşey çok normal  :suclu:

sana da çok geçmiş olsun, ben zaten senin benden önce doğuracağını hissediyorum  :laughing7: gelişiminin geri olmasına bakma, benim dr bu aletlerin yurt dışına göre yapıldığını ve onların ölçülerine göre bizim ölçülerin geride olduğundan bahsetti, o yüzden içini ferah tut, ama kalbindeki ritm bozukluğu için hastanede kalman iyi olmuş, en azından acil bir durumda müdahale şansın olmuş  :icon_thumright: çok şükür ki sıkıntı da olmamış
İnşallah sağlıkla kavuşacağız bebişlerimize  :amin:

makaron

Kizlar Allah sizlere hayirli kolay dogumlar nasip etsin insallah. Cok heyecanli bir surec. Ben simdiden heyecanlaniyorum.

KasrıCinan

GONCACIM çok sevindim iyi olmanıza.Dediğini gibi hamileliğin verdiği sorunlar,sona geldik :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale:  şimdi bizim her halimiz normal.... :k06: :k06:
banada öyle geliyor ama belli olmaz tabi...bizim kış sayfasında oğlumda doğum yapacağımız zaman ben bizimkilerden önce doğurmuştum..yine öyle olacak sankim.hayırlısı artık.40.haftayı beklesin istemiyorum zaten.sağlığı yerinde olsunda 38 39 doğsun yeter galiii :ehi: :ehi: yoruldum yaff.inan 2 gün hastanede kaldım.karsımda kız sancı çekiyor...hadi o doğuima gidecek bana ne oluyorsa bende kasılma ağrı sancı çekiyorum...girdiğim nstlerde 40 60 çıkmıstı bi ara.sonra normale dönmüstü...simdi haftalık kontrol artık,acabab bizim doktor alttan muayene edecekmi merak ediyorm..çatı muayenesi.bi doğum yaptığımız için bakmaz sanki..bi fikrin varmı.sana birsey dedimi doktorun,, ::)

KasrıCinan

makaron sağolasın canım amin...E senin ilk gebelik sendeki heyecan daha fazladır...

ponçik

Ben onumuzdeki haftaici kontrole gidecegim, doktor bana once nst'ye gir, bir de catı muayenesi olacaksın, sonuclari bana getirirsin dedi  :suclu:
Ben ilk dogumumu 39 haftalık yaptım, cati muayenesi hic olmadim, hatta dogum yaptigim gun nst'ye girmem icin randevu almistim  :laughing7:
Benim bu aralar karnim cok agriyor, sanki buyuk abdestim gelmis gibi  :dontknow:
Wcye gidiyorum ama bir sey yok. Bir de cok gazim var, devamli gegirmem geliyor afedersiniz. Midem hep şiş  :igrenc:
İnsallah bebislerimiz hayirlisiyla saglikla gunlerini tamamlayip gelirler  :amin:

Aslıcım ben de cok heyecanlıyım , ustelik dogumu bildigim halde ilk kez doguracakmış kadar heyecanliyim  :k06:
Bizden sonra sizin safaklar iyice azalacak  :opucuk:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: ponçik - 15 Mart , 2014, 06:59:04
Ben onumuzdeki haftaici kontrole gidecegim, doktor bana once nst'ye gir, bir de catı muayenesi olacaksın, sonuclari bana getirirsin dedi  :suclu:
Ben ilk dogumumu 39 haftalık yaptım, cati muayenesi hic olmadim, hatta dogum yaptigim gun nst'ye girmem icin randevu almistim  :laughing7:
Benim bu aralar karnim cok agriyor, sanki buyuk abdestim gelmis gibi  :dontknow:
Wcye gidiyorum ama bir sey yok. Bir de cok gazim var, devamli gegirmem geliyor afedersiniz. Midem hep şiş  :igrenc:
İnsallah bebislerimiz hayirlisiyla saglikla gunlerini tamamlayip gelirler  :amin:

Aslıcım ben de cok heyecanlıyım , ustelik dogumu bildigim halde ilk kez doguracakmış kadar heyecanliyim  :k06:
Bizden sonra sizin safaklar iyice azalacak  :opucuk:
nstye o kadar çok girdim ki.kanka olduk makinelerle :ehi: çatı muayenesinden hiç bahsetmedi benim doktor.ama bu cuma kontrolüm var haftayık gel demisti...belki yapar keske yapsa ya.açılmam varmı çok merak ediyorm.aynı senin gibi büyük abdestim gelmis gibi.baskı çok asağı...
ben inan 38 bitsin gelsin artık diye bakıyorum...çok zorlanıyorm çünki.çok yoruldum bu gebeliğimde.ALLAHIM sağlıklı sıhhatli ise çok beklemesin gelsin diyorum...iyiki çalısan bi bayan değilim..sizin gibi olsam işi çoktan bırakmıstım sanırım,,,,,
gaz bende bi ara yoktu yine basladı...bide akıntı basladı.süt gibi ama koku da olmaya basladı :y25: :y25: her seferinde akıntıyı nişanım mı geldi acaba diye bakıyorum değil.,, :laughing7:
heyecan bendede çok artık iyice sabırsızlanmaya basladım.ev temizliğimiz bitti.herseyimiz hazır.evler kirlenmeden gelseler bari...senin bugün tam 38 haftalık.39.a giriyorsun bakalım.benimde tam 38 bi olsa yürüyeceğim bol bol....ama yürüyüse de çıkınca yürüyemiyorm asağı iyice iniyor bacaklarım açılıyor penguen gibi yolda yürümek için debeleniyorm bu sefer.ha geldi bebis diyorm yok  :k06: :k06:

RuHGuZeLi

Biraz geçde olsa haber vereyim kızlar...
25,02,2014  15:30 da doğum yaptım.
Hem normal doğumu yaşadım hem sezeryeni...
Tedavi maksatlı kaldığım hastane doğum yapıp çıktım. Biliyorsunuz tansiyondan dolayı sürekli yükseliyordu. İdrarda 24 saatlik protein biriktirmek için hastaneye yattım. Tam çıkış yapıp evime dönücektim ki gece hafif hafif sancılar vurmaya başladı yok canım filan dedim kendi kendime... Çünkü bebeğim tansiyondan dolayı 36+5 günlük görünüyordu. Daha zamanı var filan dedim. Gene de kontrol ettiler açıklık yok ama silinme başlamış dediler doğum 1 haftada da olabilir 2 haftada da dediler. Ertesi gün sancılar sıklaşmaya başladı 4 dk da 1 e düşünce dayanamadım tekrar çağırdım doktoru. Doktor kontrol etti 3 cm açıklık. Allahım dedim benim bebeğim makat gelişli sezeryan olucam ben dedim. Hemen nst taktılar önce sancı çıkmadı sonra ntsnin tokasını oynatınca 99 larda sancı çıktı. Hemen apar topar aşağı indirildim. Su içmiştim. Bekleyelim dediler ben dedim ki büyük abdestim geldi. Tuvalete gidicem yok dediler. Sonta takılıydı. Hemen geldiler tekrar muayene 5 cm açıklık. Apar topar ameliyathaneye alındım ama nasıl ağlıyorum oğluma  bir şey olucak diye oğlum tersten tersten geliyor. Ameliyathaneye girdiğimde bayıltamadılar mı kabus gibiydi. Bir de ıkınma hissi gelmez mi. İç güdüsel olarak ıkınıyorsun zaten bağırıyorum bebek geliyor diye. Herkez panik oldu ben o ara byılmışım. Çıktığımda oğlumu sordum çok iyi annesi acıkmış ama hadi iyice ayılda gidelim dediler. Ben nasıl üşüyorum. İlk günün çoğunu hatırlamıyorum bile. İkinci günü sütüm gelmedi diye çok üzülmüştüm. 4. günümde sütüm geldi ama bebeğim emmedi. 8 . günümde bebeğim emmeye bşladı hala da emiyor Allaha şükürler olsun. 2500 gr 44cm doğdu minicikti. Hiç küveze girmedi oğlum direk yanıma geldi. Eve geldik 10 gün sonra grip oldum bebeğime de geçti. Akciğer enfeksiyonundan 11 gün hastanede yatıık. Şimdi tekrar evimizdeyiz toparlandık. Oğlum kilo almaya başladı. 3500 gr oldu çok şükür. 28 gün oldu. Minik adamım güzel gözlüm o kadar tatlı uyuyor ki yiyip tekrar içime sokasım geliyor. Acıktığında gözü kimseyi görmüyor. O meme ağzına girecek yoksa ortalığı inletiyor  :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt:

En sonunda diyorum ki onca sıkıntıya onca strese rağmen ben BAŞARDIM oğlumu sağlıkla doğurdum.  :basardim: :basardim: :basardim:

ponçik

Seni cok merak etmistik Begüm , hayirlisiyla ogluna kavusmussun Allah anali babali buyutmek nasip etsin  :amin: zor bi dogum olmus ama dedigin gibi herseye deger
Esinin askerligi de bitmistir insallah
Bundan sonra hayatlarimiz cok renkli gececek  :k06:

RuHGuZeLi

Ne zamandır yazamıyorum oğlum saolsun... Zaman denen kavramı unutturdu bana gecem gündüzüm onunla... Sizler ne yapıyorsunuz. Bebişleriniz nasıllar ?