2014- Mart, Nisan, Mayıs annelerinin buluştuğu sayfa

Başlatan Balböceği, 05 Temmuz , 2013, 18:36:02

« önceki - sonraki »

KasrıCinan

begüm acaba doğum yaptımıkiii.ayyy şu 38.haftaya bi gelseeemmm zil takıp oynayacağım... :toothy10: :toothy10:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

ponçik

Hadi gozun aydin kizin dönmüs  :hello2: bence kilosu iyi, benim de ay sonunda kontrolum :)
Ayak agrilarin icin bol bol ayaklarini uzatip dinlenmen lazim.
Dun benimde kiz kardesim geldi, oglu cok yaramaz, ogluna bagirdikca ben stres oldum  :'( sonra aksam yine karin agrilarim basladi, saat 9.30 da yataga zor attim kendimi.
Gece 12de uyandim karnim acikmisti biseyler yedim  :suclu: sonra esimle tv izledik
Saat 1.30 da uyudum vesabah kalktigimda agrilarim yoktu
Demekki stres ve cok ayakta durmak yaramiyor.
Ben de zibin ve bodylerle, yatagin kenarliklarini yikadim
Yelekler patik ve eldivenlerle battaniyeler kaldi, onlarida yikayip utuye baslarim
Allah hepimize kolaylik versin
1,5 ay gercekten cok kolay gecmeyecek gibi  :D

Begumun daha zamani var diye biliyorum  :dontknow:

KasrıCinan

sağol canım...evet haklısın..sürekli dinlenmek gerekiyor...ben yerden bi yastık kaldırsam artık bana ağrı yapıyor biliyormusn...erken geleceğim diye uğrasıyor kızım biraz...benim hep istirahat yani..ama gel görkiii oğlumla zor.hafta sona kayınvalidem ve eşim salonu temizlediler.erken oldu biraz ama erken  doğum riskim olunca duramadım yaptırdım...koltuklar yıkandı tül perde.tertemiz şu an.bi halılarım kaldı.onlarıda mart 10 gibi veririm artık.ütü işi zor ya.hastane için çantaya koyacağımı dün ütüledimde minnacık ütüle ütüle bitmez simdi bunlar..son aya girmeden halledelim en iyisi..amiin amiin.ALLAH kolaylık versin..
38+2 gözüküyor begümün haftasıda..bebek dönmedi ise sezaryan olacaktıya :dontknow:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

olvido

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 18 Şubat , 2014, 07:19:18
yaa benim kız kilosu az geliyor bana.dün kontrolüm vardı..10 gün sonra gel demisti.10 gün içinde 240 gr almış.1940 gr.2 kilo olmustur demistim ama olmamıs ::) ::) yemekle çok alakası varmı hakikaten.kilo alması için neler yapmalıyım...ne yamaliyim.bebeğim makat pzs.du.dönmüs sükür.....
cumartesi 3 kere birde dün camasırıma su sızıntısı gibi birsey olmustu...sükür dün suyu ölçtü doktor suyunda birsey yok çok iyi dedi...35.haftada çağırdı iste bi daha,,,ayak ağrılarım çok fena...şu 1 buçuk ayy çoook zor geçecek bana
kilosu iyi canım son haftalarda bebek haftada 250 gr alır yani 3500 yakın olur prenses inşaallah döndüğüde iyi olmuş desene normal doğum bekliyor seni  :love9:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: olvido - 18 Şubat , 2014, 17:16:21
yaa benim kız kilosu az geliyor bana.dün kontrolüm vardı..10 gün sonra gel demisti.10 gün içinde 240 gr almış.1940 gr.2 kilo olmustur demistim ama olmamıs ::) ::) yemekle çok alakası varmı hakikaten.kilo alması için neler yapmalıyım...ne yamaliyim.bebeğim makat pzs.du.dönmüs sükür.....
cumartesi 3 kere birde dün camasırıma su sızıntısı gibi birsey olmustu...sükür dün suyu ölçtü doktor suyunda birsey yok çok iyi dedi...35.haftada çağırdı iste bi daha,,,ayak ağrılarım çok fena...şu 1 buçuk ayy çoook zor geçecek bana
kilosu iyi canım son haftalarda bebek haftada 250 gr alır yani 3500 yakın olur prenses inşaallah döndüğüde iyi olmuş desene normal doğum bekliyor seni  :love9:
inşallah alır kilo.ne bileyim insan unutuyor ya sözde bi hamilelik geçirdim önden...aslında benimle aynı hafta olup iri bebişlerin kilosunu duyunca benimki zayıf geliyor bana... ;D ;D he yaaa dönmüş fındık normal yolu gözüktü..ayy olsun abla.inan sezaryan istiyordum da soğudum.normalden korkmuyorm acısını biliyorm ama onu hissederek doğurmak paha biçilmez ya,,,hele ebem sağolsun dediki doğduktan sonra kucağına verince istersen fotosunu çekeriz o haliyle dedi..daha bi sıcak geliyor simdi...oğlumda böyle güzel anları yasayamamıstım.bunda heyecan yapıyorm o yüzden.

olvido

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 19 Şubat , 2014, 07:37:38
Alıntı yapılan: olvido - 18 Şubat , 2014, 17:16:21
inşallah alır kilo.ne bileyim insan unutuyor ya sözde bi hamilelik geçirdim önden...aslında benimle aynı hafta olup iri bebişlerin kilosunu duyunca benimki zayıf geliyor bana... ;D ;D he yaaa dönmüş fındık normal yolu gözüktü..ayy olsun abla.inan sezaryan istiyordum da soğudum.normalden korkmuyorm acısını biliyorm ama onu hissederek doğurmak paha biçilmez ya,,,hele ebem sağolsun dediki doğduktan sonra kucağına verince istersen fotosunu çekeriz o haliyle dedi..daha bi sıcak geliyor simdi...oğlumda böyle güzel anları yasayamamıstım.bunda heyecan yapıyorm o yüzden.
ay ne iyi ebeymiş kız o özel hastanenin mi, devletin mi ebesi bunu söyleyen ikisinede gidiyordun ya
ne güzel canım inş miss kokulunu en az acıyla koklarsın sen bi normal yapmışbirisin bu daha kolay olacak inş

ponçik

Canim ben de normal yaptigim halde biraz korku var ama Rabbbim hayirlisiyla yardim eder, dun bir arkadasim 2.ler daha kolay doguyor dedi de benim de icim ferahladi, ilkimde de kolay dogurmustum insallah bu da haftasinda hayirlisiyla gelir  :amin:
Sen de icini ferah tut erkek dogum riski olsa da aklina getirme, insallah hayirli zamanda saglikla gelsinler  :love9:

ponçik

Bugün nst.ye girdim, hastanenin doğumhanesini de böylece görmüş oldum  ;D hastane genel olarak vasat ama yine de doğumhanesi temiz ve ferah , içim rahatladı, hatta bir doğum vardı, bebeği kucaklayıp beze sarıp asansörle yukarı çıkardılar, yani doğumhane kapısının önünde bekleyen insanların yanından geçirip asansörle bebek odasına çıkardılar, genelde öyle mi olur acaba  :icon_scratch: neyse benim bebeğimde sağ salim doğsun başka bir şey istemiyorum  :amin:
Bebeğim 2250 gr olmuş  :nazar: sadece ultrasonda sanki kordon boynuna dolanmış da olabilir boynun yanına da toplanmış olabilir dedi, dua edin inşallah dolanmamıştır  :amin: :amin:
Begüüüüüm iyi misin bebeğin doğdu mu eşine kavuştun mu  :hello:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: ponçik - 25 Şubat , 2014, 16:31:44
Bugün nst.ye girdim, hastanenin doğumhanesini de böylece görmüş oldum  ;D hastane genel olarak vasat ama yine de doğumhanesi temiz ve ferah , içim rahatladı, hatta bir doğum vardı, bebeği kucaklayıp beze sarıp asansörle yukarı çıkardılar, yani doğumhane kapısının önünde bekleyen insanların yanından geçirip asansörle bebek odasına çıkardılar, genelde öyle mi olur acaba  :icon_scratch: neyse benim bebeğimde sağ salim doğsun başka bir şey istemiyorum  :amin:
Bebeğim 2250 gr olmuş  :nazar: sadece ultrasonda sanki kordon boynuna dolanmış da olabilir boynun yanına da toplanmış olabilir dedi, dua edin inşallah dolanmamıştır  :amin: :amin:
Begüüüüüm iyi misin bebeğin doğdu mu eşine kavuştun mu  :hello:
doğumhaneyi görmen çok iyi olmuş.İnsan ne ile karsılacağını bilince daha rahat oluyor,,, bebeği asansörle çıkarmaları evet bizim hastanede de öyleydi.doğumhaneden çıkıp yan taraftaki asansörden yukarı küvez bölümüne çıkarıyorlar.genelde bebekte problem varsa öyle oluyor.öbür türlü dısarıdakilere gösterip geri anneye veriyorlar...iyi maşallah kilosu.normal gidiyor bizim minikler.fazlaları hiç yok sankim :) bu ara çok korktuğum seylerden biri kordon dolanması...insallah dolanmamıstır canım ALLAH KORUSUN :amin:

ponçik

04 Mart , 2014, 20:00:54 #399 Son düzenlenme: 04 Mart , 2014, 20:02:32 ponçik
Kizlar az önce ayagim kaydi ve haliya takilip iki dizimin üzerine cok kötü bir sekilde düstüm  :crybaby2: duserken de karnima bisey olmasin diye iki elimi yere koydum ve serce  parmagim su an cok aciyor, yanimda sadece kizim vardi ve o da cok korktu, anne noldu diye yanima kostu, hemen karnimi sevdi, kardesime bisey olmadi dimi diye sordu, cok sukur hareket ediyor ama sinirlerim cok bozuk , esim dustugumu bilmiyor, annesini ve kizi alip disari cikti, ben gitmek istemedim, zaten o yuzden sinirlerim bozuk, butun gun evde temizlik yaptim ama, beni arayip aksam disari cikariz diye heveslendiriyor, sonra cumbur cemaat gidilecegini ogreniyorum, bana soyleseydi ona gore hareket ederdim, kizim once gitmek istemedi, ben de o istemeyince iyi biz evde oturruz dedim, sinirlerim gerildi, sonra cocuk gitmek isteyince ben de inat ettim gelmeyecegim dedim,inanin kv nin sen git ben evde kalirim cocukla demesini beklerken onden kosa kosa gitmesi cok moralimi bozdu  :crybaby2: hickira hickira agladim dizlerim hala cok aciyor, moralim nasil duzelecek bilmem  :y25:

makaron

Canım stres yapma kendine. Şurda sayılı zamanın kaldı. Kv düşüncesizlik etmiş tabi ama takma kısa sure sonra bebegine kavuşacaksın sonra da belli mi olur kendi evinize çıkarsınız. Beraber yaşamak çok zor allah yardım etsin size. Ben hafta sonundan hafta sonuna zor dayanıyorum

ponçik

Moralim duzelmiyor maalesef Asli
Kendi evimize de cikmamiz imkansiz esim annesini birakmaz
Zaten 11 sene olmus bi saatten sonra birakmamiz da insanlarin agzina malzeme olur
Amaaaan yaa zaren hep baskalarini dusunmekten hayatimizi yasayamiyoruz
Cok sıkıldım cooooook  :cildir:

makaron

Sen şimdi onu bunu bırak bebeğine konsantre ol, canını sıkma. Sen şimdi doğum stresindesin ondan.

ponçik

Esim gelince beni doktora gotur dedim, düstüm dedim, niye soylemedin dedi, kuzum da tembih ettigim icin birsey soylememis, neyse gittik hastaneye, nstye bagladilar, kalp atislarimiz cok sukur normal cikti, hatta bebek cok hareketliydi maasallah yerinde durmadi hic, ben de esas bu yuzden tedirgin oldum, normalden fazla hareketliydi, sonra ultrasonda suyuna da baktilar hersey normal hamdolsun, nobetci doktor cuma gunu kontrole gel dedi, normal sartlarda her turlu dusmeyi travma olarak degerlendiriyoruz, her ne kadar karnim zedelenmese de sonucta bi dusme yasadigim icin 48 saat istirahat verdi, ayakta cok kalma dedi, insallah cuma gunu de hersey yolunda olarak doktordan bilgi alirim  :amin:
Bu saatlerde cok uyanir oldum  :-\  wc kalkiyorum bi daha uyku yok
Bir de sinek mi karincami ne varsa odada, kolumu alnimi elimin ustunu oyle bi yemiski derimi sisirmis resmen  :( bir de kasiniyor ki off sormayin gitsin  :'(
Allalhim hayirlisiyla yavrularimiza bir kavussak geri kalan hersey boş.

ceylin eslem

kızlar moralim acayip bozuk ,yapılcak çok iş va.rinanın hiç birşeye elim kalkmıyo gözlerim acıyor ağlamaktan kıpkırmızı olmuş şişmiş ,aynaya bile bakmak istemiyorum.32 haftalık hamileyim.sezeryan olacak mecburen ,3 yaşında oğlum var.karnımdaki kız. 6 yıllık evliyim.çalışıyordum doğum iznindeyim neyse işte.kendimi tanıttım heralde.moralim nedenmi bozuk dün akşam eşimden ilk kez tam olmasada şiddetine maruz kaldım.hemde değmez bişey için.haliyle konuşmuyoruz.zaten yüzünü görünce şeytan görmüş gibi oluyorum.nefretim öfkem o kadar çokki anlatamam.akşam konuyu uzatsam yada başka deyişle karşılık versem laf söylesem eminim tam manaysıyla dayak yiyecektim.belki bebeğim zarar görecekti.konuyu boşverin o kadar anlamsız bişeyki anlatmaya değmez.söylesem bunamı öfkelendi dersiniz.kimseye anlatıp derdimi dökemiyorum.içime attıkça o beni daha çok yiyip bitiriyor.az çok sizlerde yaşamışsınızdır buna benzer bişey yani dayaktan bahsetmiyorum aile içi kavgalardan bahsediyorum.gidecek ikinci bir yerim olsa kafa dinlemeye kendimle başa başa kalmaya ihtiyacım var.sürekli aklımda akşamki sahne geliyor gözümün önüne.sürekli kafamda kuruyorum kuruyorum.evliliğimizin 6 yılını düşünüyorum yaşadıklarımızı olayların nasıl bu hale geldiğini,birbirimizi artık eskisi gibi sevmiyormuyuz  en ufak şeyler batıyormu bize gibi gibi gibiiii offfff düşündükçe için daralıyor.yaa şimdi diyeceksiniz böyle kendini yiyip bitireceğine al karşına konuş sorunlarınızın çözüm yolu bulun. inanın bunu yapmayı o kadar çok istiyorumki konuşup içimi dökmeyi ama karşımdaki insanı alıp karşısına konuşamazsın.o hep haklı sen asla ona laf söylemeyeceksin ,sinirlendirmeyeceksin.sakin bile  bişey söylesen inanılmaz sinir yapıyor.yağ gibi üste çıkıyor.sen hep haksızsın,o haklı haksızda olsa haklı,asla özür dileme gibi bi adeti yoktur.şunuda söyleyeyim evliliğimde çok mutluyum sürekli kavga eden bir çift değiliz.ayda yılda bir ama tam yani.belki 1 yıldır hiç birbirimizi kırmadık gayet güzel yaşıyorduk oğluşumzlaevimiz kahkaha doludur herzaman.şebek oğlum bizi çok güldürür.evde canım sıkılsa gezmelere götürür.yemeğe çıkarır. bir dediğimi iki etmez bütün bunları inkar edemem şimdi.yazdıklarımı okuyunca şimdi sanki çok kötü bir evliliğim varmış gibi oldu.üstelik hiçbir sıkıntım kederimde yok,işimde,evimde mutluyum kaynanamla aram iyi kendi ailemlede öyle.bide hamileyim onun mutluluğunun tarifi yok.içimi dökmek istedim sadece...