2014- Mart, Nisan, Mayıs annelerinin buluştuğu sayfa

Başlatan Balböceği, 05 Temmuz , 2013, 18:36:02

« önceki - sonraki »

KasrıCinan

begümcüm insallah bebeğin döner kısa zamanda..insan bir an önce vakit geçsin doğsun istiyor seni anlıyorm ama varsın geri olsun haftası...sağlıklı bi sekilde doğsunlar insallah da... :amin: :nazar:

goncacım   :love7: rüyanda görmen de çok güzel.bazen bende merak ediyorm rüyamda bari görsem diyorum :ehi: :ehi:  ohh senin minnak babasına da benziyormuş  :laughing7: .doğunca bakalım  gördüğün gibimi olacak.. :ehi: :ehi: :ehi:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

yazdıklarım boşa gitti yazdım yazdım da,bu oğlum çok yaramaz yaaaaaaaaaaaaaaa  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:   doktor kontrolümüz vardı bugün 1 470 gr olmus kuzum..29+6 haftalık çıktı..bazı ölçümleri hep farklı nedense...boyu da sanırım 38buçuk.2 haftada bir gidiyorm artık kızlar,,bebeğin ters makat gelisli dedi.böyle giderse sezaryan ama vaktin daha çok var döner dedi..öyle iste.durmuyor sıpammm sonra yine girer görüsürüz insallah

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

ponçik

Selam canim maasallah bebegine kilosu boyu cok iyi :nazar:
Ben de haftaya kontrole gidecegim, bana gecen ay, 1 ay sonra gorusuruz demisti belki bundan sonra beni de 15te bir cagirir  :dontknow:
Ben de dun cok yoruldum, cok ayakta kaldim, cok yürüdüm sonra gecenin 5inde sag kasığımda sancıyla uyandım
Sonra da uyku tutmadı internette gezip duruyorum

Dun kizimla vakit gecireyim diye isten izin aldim, karne hediyesi olarak once guzel bir yemek yedik sonra sinemaya gittik, aldigi karne paralariyla da istedigi seyleri aldik ama tabi yoruldum, uzun zamandir boyle aktiviteler yapmiyorduk, hatta oyle yorulmusum ki sinemada birara uyumusum  :ehi:
Eve geldim, aksam babam bize ugradi, yemekti caydi derken pestilim cikti, Allahtan adamcagiz hizmet beklemiyor devamli otur kizim yoruldun deyip durdu   :opucuk:
Mutfagi bile toplamadan yattim ve aninda uyumusum  :k06:

KasrıCinan

25 Ocak , 2014, 10:23:05 #378 Son düzenlenme: 25 Ocak , 2014, 11:45:08 KasrıCinan
selam canım,,evet doktorda çok iyi uyumlu herşeyi dedi,,,ben neden 2 haftada çağırıyor anlamadım ama benim sıkıntılı geçiyor diye sanırım.hatta tam çıkarken bi sıkıntın oldumu hemen gel bakarım tamam mı filan dedi hatta.hastasıyla çok iyi ilgileniyor sağolsun.çok güleryüzlü bi doktor..bundan sonra senide çağırması lazım ...30.haftadan sonra artık muayene daha önemli bence...ama benim oğlumdaki doktorum te 36.haftadan sonra 2 haftaya düsürmüstü :k06: :k06: :icon_scratch:
canım sende çok yorulmussun,yürüyüş öyle yapıyor bi süre sonra düsüyor ağrısı.
kızınla vakit geçirmen çok iyi olmuş...oo baya güzel gezmissiniz..sinemada uyuman çok normal sen demesen ben diyecektim. :ehi: :ehi:.uyuyup kalmadın mı diye? :k06:  sinemaya gidince beni de uyku tutuyor.öncesindede yürüyüs yapıp gezince.sinema ninni gibi geliyor,,
ee babanda şu halini görünce anlayıslı olacaktır tabi..bizim babalırımız iyi ya masallahları var.benimkiler sabah aksam gelir bana yardım eder oğlana bakarlar. :love7: benim mutfakta öyle toplanacak duruyor.karnımda çok ağrı var gece 3de kalktım kusmaya calıstım kusamadım filan.hala karnımın içi oyuluyor.. zaten sen dün safak için girmemissin hemen aklıma geldi.her gün düsüyordu sayıları.bugün girmemis izinli sanırım diye..girip bakıyorm bazen yorum yapamasamda... :k06:   

ponçik

31.haftamıza da girdik  :nazar:
zaman yavaş yavaş yaklaşıyor, heyecan, merak, stres hepsi birarada
Siz de bu duyguları yaşıyor musunuz
Begüm 1 haftadır girmedin iyi misin  :dontknow:

Bu cumartesi benim de kontrolüm var, acaba nst.ye sokarlar mı , ASM.deki hemşire aradı dün, bu haftadan sonra her kontrolde nst.ye girersiniz dedi , bakalım onu da merakla bekliyorum, bebeğimin kalp atışlarını duymak harika olur  :love9:
bu aralar karnım çok geriliyor ve kaşınıyor, krem sürüyorum, bir de göbeğimde sivilceler çıkmaya başladı, onlar da çok kaşınıyor

Kasrıcinan ismini hep unutuyorum Sümeyra mıydı  :suclu:
Çocukluyken hamile olmak çok zormuş , hadi benimki büyük, kendi işinin büyük çogunlugunu kendi yapıyor ama seni düşününce Allah kolaylık versin canım  :amin:

ponçik

Bu sabah yataktan kalkarken sag bacagima cok fena kramp girdi ölüyorum sandım  :honk: 1 saat oldu hala hafif sizliyor , gece de karnimin ici cok acidi  :dontknow: aklima kotu seyler geliyor engel olamiyorum sonra kendime kiziyorum iyi seyler dusunmeye zorluyorum, bebegimin dogdugunu kucagima aldigim gunleri dusunmek istiyorum.
İki ay hayirlisiyla sag salim gecer insallah  :amin:

ponçik

Bugün kontrolümüz güzel geçti , doktor çok kilo aldığımı söyledi ama evdeki tartıya göre bu ay 2 kilo almışım , zaten ayağımdaki çizmeler ve kazağımı çıkarsam 2 kilo kaybederim  :ehi:

Bebeğim 1660 gr.olmuş SAT.a göre 31+1 olması lazımmış, ölçümlerimiz 32 haftalık görünüyor, herşey yolunda, gelişimi güzelmiş  :nazar:
Kalsiyum ilacımı içemediğimi söyledim  :igrenc: içmene gerek yok, kemikleri normal dedi, süt ayran yoğurt yeterince yiyorum çok şükür , onlarda sıkıntı yok ;) kızım da kardeşini görmeye geldi , kalp atışlarını dinledi , mutlu mesut doktorun yanından ayrıldık
1 ay sonra tekrar gidince NST.ye gireceğim, bir de kan tahlilleri istedi  :icon_thumright:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: ponçik - 01 Şubat , 2014, 14:40:49
Bugün kontrolümüz güzel geçti , doktor çok kilo aldığımı söyledi ama evdeki tartıya göre bu ay 2 kilo almışım , zaten ayağımdaki çizmeler ve kazağımı çıkarsam 2 kilo kaybederim  :ehi:

Bebeğim 1660 gr.olmuş SAT.a göre 31+1 olması lazımmış, ölçümlerimiz 32 haftalık görünüyor, herşey yolunda, gelişimi güzelmiş  :nazar:
Kalsiyum ilacımı içemediğimi söyledim  :igrenc: içmene gerek yok, kemikleri normal dedi, süt ayran yoğurt yeterince yiyorum çok şükür , onlarda sıkıntı yok ;) kızım da kardeşini görmeye geldi , kalp atışlarını dinledi , mutlu mesut doktorun yanından ayrıldık
1 ay sonra tekrar gidince NST.ye gireceğim, bir de kan tahlilleri istedi  :icon_thumright:
maşallah kuzuya  sevindim iyi olmanıza.. :nazar: :nazar: :nazar: bu ölçümler belli olmuyor benim de geçen hafta 31 haftalık çıkmıstı kimisi normal haftasına göreydi. :icon_scratch: ben 7 kilo aldım ama kendimi çok kötü hissediyorm görüntü olarak. :ehi:
ben süt yoğurt pek tüketmiyorm yaaa yiyemiyorm... :'( :'( :'( seni tebrik ediyorm o yüzden yiyorsun ne güzel süt yoğurt filan :hello2: :hello2:.1 ay sonramı çağırdı doktor yine.benim yine kontrol var haftaya  :ehi: sanırım bebeğim döndü...geçen makat pozisyondaydı.geçen gece bi uyandım aa diye ağrıyla kımıldayamadım kasığıma bi ağrı girdi derken sabah oldu ve bir kaç saat içinde karnım büyüdü şok oldum ama hem yengem hem annem farketti.döndü sanırım kuzucuk.karnımda garip birsey oydu.ve gece yatarken bacağım açık yattım.ağrım oldu resmen kapatınca.sanki kafası vardıda bacağımı koyunca sıkısıyormus gibi :ehi: :ehi: çok zor oluyor dönmek artık :y25: :y25:   kuzucuklarımız hep iyi olsunlar insallah

RuHGuZeLi

İyi günler tatlı göbüşler bugün hem tırstım hem  de mutlu oldum...
Bugün kontrolümüz vardı devlet hastanesinde. Gittiğim doktor bebeğimin 32 haftalık göründüğünü söyledi. Gelişiminin durduğunu söyledi nasıl üzüldüm dünya başıma yıkıldı sanki. Hareketlerini hissediyordum bebeğimin. Nts ve renkli doppler istedi. Nts de kalp atışları normal çıktı sancımda yok. Renkli doppler için 15:30 a randevu verdi. O saate kadar nasıl dayandım bilemiyorum öldüm öldüm dirildim. Ya dedim gelişimi durduysa sezeryanla almak zorunda kalabilirlerdi bebeğimi :14::14::14::14: 15:30 oldu renkli dopplere girdim bir baktım bebişime 35 haftalık görünüyor. O kadar mutlu oldum ki kuzumu görünce. Çok şükür Allahım dedim. 2600 gr 47 cm boyu. Hala ters duruyor oğluşum makat duruş. Hemen raporları doktoruma götürdüm devlet hastanesindeki. Sanırım karıştırdım dedi ki çok yoğun doktorum. Biri çıkıyor biri geliyor ki ben çok memnunum doktorumdan. Çok nazik ve riskli gebelik uzmanı. Bende yoğunluğuna verdim bu durumu. O 4 saat nasıl geçti bir ben bir Allah bilir.  Artık haftada 1 gidicem doktoruma haftada bir gel dedi.Son kontrolümdü ama eşim geldikten sonra 1 kere daha gitmek istedim ki gidiceğimde... Hakkımızda hayırlısı olsun bakalım.

KasrıCinan

Nasılsınız arkadaşlar.Ben 3 GÜNDÜR hastanede yatıyordum.taburcu olalı 1 saat oldu :D hemen girip bi bakaym dedim.erken doğum riskim olduğu için bide iltihap çokmus doktor yatırdı.bebeğim için ciğer gelistirici iğne yaptılar...doğma riskine karsı bütün önlemler alındı bakalım...öyle iste.sükür iyiyiz ama makat pozisyon hala...baston yutmuş gibiym....
öyle iste görüsmek üzere

KasrıCinan

kaç kere nts ye girdim sancım hiç çıkmıyor elh.ama niye sancım var bilmiyorm.dün sabah 9 da  bi sancılandım yine  annemi aradım nasıl geldiğini bilememiş yazık...sonra aksama kadar 3 kere böyle gözümden yaş gelecek sekilde sancım oldu..erken doğum riski çıktı bide başıma :crybaby2: :crybaby2:  içimden böyle bi ses 36 37 sanki gelecek gibi diyor.o kadar çok rahmimde kasıklarımda hareket ediyorki o kadar çok canım acıyor.her seferimde hiihh :y25: :y25: :icon_pale: diyip nefes alıyorm..e  tekmeleri hep altımdan  çıkacak gibi...makat pozisyon hala... korkmaya basladım artık.ALLAH'ım HAKKIMDA HAYIRLISIIN VERSİN  :amin:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: RuHGuZeLi - 04 Şubat , 2014, 16:57:32
İyi günler tatlı göbüşler bugün hem tırstım hem  de mutlu oldum...
Bugün kontrolümüz vardı devlet hastanesinde. Gittiğim doktor bebeğimin 32 haftalık göründüğünü söyledi. Gelişiminin durduğunu söyledi nasıl üzüldüm dünya başıma yıkıldı sanki. Hareketlerini hissediyordum bebeğimin. Nts ve renkli doppler istedi. Nts de kalp atışları normal çıktı sancımda yok. Renkli doppler için 15:30 a randevu verdi. O saate kadar nasıl dayandım bilemiyorum öldüm öldüm dirildim. Ya dedim gelişimi durduysa sezeryanla almak zorunda kalabilirlerdi bebeğimi :14::14::14::14: 15:30 oldu renkli dopplere girdim bir baktım bebişime 35 haftalık görünüyor. O kadar mutlu oldum ki kuzumu görünce. Çok şükür Allahım dedim. 2600 gr 47 cm boyu. Hala ters duruyor oğluşum makat duruş. Hemen raporları doktoruma götürdüm devlet hastanesindeki. Sanırım karıştırdım dedi ki çok yoğun doktorum. Biri çıkıyor biri geliyor ki ben çok memnunum doktorumdan. Çok nazik ve riskli gebelik uzmanı. Bende yoğunluğuna verdim bu durumu. O 4 saat nasıl geçti bir ben bir Allah bilir.  Artık haftada 1 gidicem doktoruma haftada bir gel dedi.Son kontrolümdü ama eşim geldikten sonra 1 kere daha gitmek istedim ki gidiceğimde... Hakkımızda hayırlısı olsun bakalım.

CANIM NASILSIN..oğlun hala makat pozisyonmu...sezaryanamı karar verildi?gelişimi nasıl...kilosu normal canım..3kiloyu geçer bence doğduğunda..gelişimi nasıl haftasına düzene girdimi?ALLAH yardımcımız olsun.bebeklerimiz küveze ihtiyaç duymadan sağlıkla yanımıza gelsinler insallah,,,, :amin: :nazar: :nazar:

ponçik

Benim de tekmeler hep sol kaburgamin altinda, ama bugun cidden cok is yaptim, esimden Allah razi olsun cok yardim etti, ustelik bugun esimin dogumgunuydu, adamcagiz sabirla is yapti  :love9:
Aksam da kizin banyosunu esim yaptirdi, cok yormusum kendimi sanirim, sag kasigimda hala agri var
10 gundur evdeyim ama bi dinlenemedim  :'(  bugun bebegin yatagini bizim yatak odasina kurduk, ablasinin kucukluk esyalarini cikarttik, yarindan sonra da yavas yavas yikayip utulemeye baslarim insallah
Suan oyle yorgunum ki yattigim yersen telefondan yaziyorum
Kv cok gezmis bugun o da hali yok icerde uzaniyor, ac gelir diye yemek de yaptim
Ama bi tesekkkur bile duymadim, kizi da geldi yatili kac gun kalir bilmem, o da hamile, ona el surdurmeZ ama ben yapsam sesini cikarmaz, neyse Allah yukarida bu halimle de gunaha girmek istemem, herkesin gonlune gore versin Rabbim  :amin:

KasrıCinan

aynı evde olup böyle seylerle karsılasmak çok zor olmalı...hamile halinle yardım etmesi gerekirken gezmeside anormal.ALLAH içine versin böylelerinin..sen bide yemek yap ona... :cussing:
ee hazırlıklar baslar artık.bizde bu hafta çıkardık oğlumun giyilebilecek olan kıyafetlerini.yıkadımda ütüsü duruyor.bu hafta sonu da beşiğini çıkaracağız..haftaya çarsamba da bütün alısverişi bitireceğiz nasipse.kendime gecelik çamasır bebeğe de bi battaniye bir iki de hastane çıkışı alsam yeter zaten...oğlumdan çoğu şeyi var ,ikincilerin şansı yok..hep eskilere tabiiii :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

KasrıCinan

yaa benim kız kilosu az geliyor bana.dün kontrolüm vardı..10 gün sonra gel demisti.10 gün içinde 240 gr almış.1940 gr.2 kilo olmustur demistim ama olmamıs ::) ::) yemekle çok alakası varmı hakikaten.kilo alması için neler yapmalıyım...ne yamaliyim.bebeğim makat pzs.du.dönmüs sükür.....
cumartesi 3 kere birde dün camasırıma su sızıntısı gibi birsey olmustu...sükür dün suyu ölçtü doktor suyunda birsey yok çok iyi dedi...35.haftada çağırdı iste bi daha,,,ayak ağrılarım çok fena...şu 1 buçuk ayy çoook zor geçecek bana