2014- Mart, Nisan, Mayıs annelerinin buluştuğu sayfa

Başlatan Balböceği, 05 Temmuz , 2013, 18:36:02

« önceki - sonraki »

ยรlคภ๓คz göภlüm

ay sorma belediyede herkes dökülüyor. bir de klima bana dokunuyor, nefesimi tıkıyor.  oy üzden evde elektrikli soba kullanıyoruz... henüz bizim semt doğal gaza geçemedi

KasrıCinan

18 Aralık , 2013, 09:31:08 #316 Son düzenlenme: 18 Aralık , 2013, 09:40:30 ponçik
Alıntı yapılan: RuHGuZeLi - 16 Aralık , 2013, 14:30:21
Kızlarrr bebeğim 2 hafta önden önden geliyorrr  :occasion5:  Yeni doktordan geldik veee 29+3 günlük çıktık. Boyumuz 33 cm Kilomuzda 1500 gr olmuş  :nazar:  Şu anda bebeğim ayakları aşağıda kafa yukarda makat pozisyonundaymış dönmemiş . Böyle giderse sezeryan olabilirmişiz   :y25: :y25:
:nazar: :nazar: canım maşallah kilosu da çok iyi,, :nazar: canım daha erken döner daha hiç sıkıntı yapma kendine..dönmezse de üzülme vardır herseyde dönmemesinde bi hayır elbet..

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

Kızlar dün hastaneye gittim.gebe eğitim merkezine kayıt oldum,,,ebeler veriyor eğitimi..doğumda yanımızda olacak ebelermiş.aslında en son gittiğim kontrolde kayıt olacaktım geç kaldığım için ocak ayındaki ilk gruba kaydettiler...o gün de şansıma eğitim varmış.Devlet hastanesi ayrıyetten gittiğim hastane.artık buraya karar verdim.özeli bıraktım gitmedim kontrolüne..gebelikle ilgili herseyi anlatıyorlar.sanırım benim gittiğim de son dersleriymisti..en son pilatesle egzersiz  spor esneme hareketleri yaptırdı ebe,,,ve en son doğumhaneyi gezdireceğim dedi..bende çok merak ediyordum.doğum koşullarını bilmediğim için orda doğum yapmak istemiyordum..yanlız özelde doğum yapınca ilk girince çok basık sıkısık geldi odalar.ordaki konfor yok tabi..sonra sancı anında odalar müsait hasta az olursa yanınıza bi bayan veriyoruz dedi,,,ve doğum anında isterseniz eşiniz veya annenizi kimi isterseniz 1 kişi alıyoruz dedi.ve o an bebek doğarken kucağınıza verdiğimiz ilk anda fotoğrafınızı çekip size hediye ediyoruz dedi çok sevindim.özelde bile yapmamıslardı oğlumda böyle..çok sevindim o yüzden  :hello2: :hello2: :laughing7: :laughing7: doğumhaneye gittik..bebeği doğutturuyoruz ondan sonra hemen bacağınıza yanınıza koyuyoruz o esnada ben kordonunu kesiyorum sonra hemen baş ucunuzda kafanızın yanında bebeğinin bakımını ve hemen aşılarını yapıoyruz sonra hemne bebeğinizi yanınıza veriyoruz sonra o sekilde artık geriye kalan sonunu vs dikişini bebeğininiz kucağınızdayken yapıyoruz dedi...benim oğlumu hemen vermemislerdi bakımını yapmaya aldılar görememİstim..simdi çok sevindim böyle görüp anlatınca.hemen küçüK doğarsa sıkıntı olursa hemen küvezde başucunda hemen servise götürülüyor.ayrıyetten emzirme konusunda sütünüz gelmez bebek emmezse bir hemsire veriyorus sizinle o ilgileniyor dedi...sonra hemsire odasına götürdü..bütün ebelerle tanıstırdı...doğumda tanımamız için korkmamamız için..sonra özel oda tutabiliyorsunuz önceden arayıp dedi..öyle iste..AMA üzüldüm nedense ya özeldeki konfor yok basık odalar ferah değil küçük..sonradan da ama güzel ilgileniyorlar.nasıl olsa o sancıyı ben çekeceğim bide ebelerle anlasırsam sorun olmaz boşver sen doğurmaya bak dedim öyle rahatlattım kendimi..sancıdan nasılsa bi yeri gözün görmeyecek dedi durdu annem..ÖNCEDEN GİDİP DOĞUM HANEYİ YOĞUM BAKIMI AMELİYATHANEYİ GÖRMEK çok iyi oluyormuş inan rahatladım..sizde gidin görün derim

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

ponçik

canım ne güzel anlatmışsın, bence için rahat olsun, zaten herşey göz açıp kapayana kadar geçiyor, hem bak ne güzel devlet hastanesi olduğu halde, bu kadar ilgili olmaları harika birşey  :icon_thumright: özelde parasını verdiğimiz için mecbur ilgileniyorlar, tabiki hepsi aynı değil, gerçekten işini ve insanları sevdiği için merhametle yaklaşanlar da var, yeter ki sağlıkla kavuşalım yavrularımıza gerisi teferruat  :aferin:

ben dünden beri hiç iyi değilim midem çok kötü yanıyor sanki midemden ateş çıkıyor çok fenayım, akşam yemek yiyemedim, sadece omlet yaptım onu yedim, bütün gece kıvrandım sürekli kabuslar gördüm, sabah kalkınca biraz soğuk süt içtim iyi geldi, sonra çavdar ekmeği ve krem peynir yedim, başka birşey yiyip içmedim ve hala midem yanıyor nasıl geçecek bu durum  :y25:

RuHGuZeLi

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 18 Aralık , 2013, 09:48:26
Kızlar dün hastaneye gittim.gebe eğitim merkezine kayıt oldum,,,ebeler veriyor eğitimi..doğumda yanımızda olacak ebelermiş.aslında en son gittiğim kontrolde kayıt olacaktım geç kaldığım için ocak ayındaki ilk gruba kaydettiler...o gün de şansıma eğitim varmış.Devlet hastanesi ayrıyetten gittiğim hastane.artık buraya karar verdim.özeli bıraktım gitmedim kontrolüne..gebelikle ilgili herseyi anlatıyorlar.sanırım benim gittiğim de son dersleriymisti..en son pilatesle egzersiz  spor esneme hareketleri yaptırdı ebe,,,ve en son doğumhaneyi gezdireceğim dedi..bende çok merak ediyordum.doğum koşullarını bilmediğim için orda doğum yapmak istemiyordum..yanlız özelde doğum yapınca ilk girince çok basık sıkısık geldi odalar.ordaki konfor yok tabi..sonra sancı anında odalar müsait hasta az olursa yanınıza bi bayan veriyoruz dedi,,,ve doğum anında isterseniz eşiniz veya annenizi kimi isterseniz 1 kişi alıyoruz dedi.ve o an bebek doğarken kucağınıza verdiğimiz ilk anda fotoğrafınızı çekip size hediye ediyoruz dedi çok sevindim.özelde bile yapmamıslardı oğlumda böyle..çok sevindim o yüzden  :hello2: :hello2: :laughing7: :laughing7: doğumhaneye gittik..bebeği doğutturuyoruz ondan sonra hemen bacağınıza yanınıza koyuyoruz o esnada ben kordonunu kesiyorum sonra hemen baş ucunuzda kafanızın yanında bebeğinin bakımını ve hemen aşılarını yapıoyruz sonra hemne bebeğinizi yanınıza veriyoruz sonra o sekilde artık geriye kalan sonunu vs dikişini bebeğininiz kucağınızdayken yapıyoruz dedi...benim oğlumu hemen vermemislerdi bakımını yapmaya aldılar görememİstim..simdi çok sevindim böyle görüp anlatınca.hemen küçüK doğarsa sıkıntı olursa hemen küvezde başucunda hemen servise götürülüyor.ayrıyetten emzirme konusunda sütünüz gelmez bebek emmezse bir hemsire veriyorus sizinle o ilgileniyor dedi...sonra hemsire odasına götürdü..bütün ebelerle tanıstırdı...doğumda tanımamız için korkmamamız için..sonra özel oda tutabiliyorsunuz önceden arayıp dedi..öyle iste..AMA üzüldüm nedense ya özeldeki konfor yok basık odalar ferah değil küçük..sonradan da ama güzel ilgileniyorlar.nasıl olsa o sancıyı ben çekeceğim bide ebelerle anlasırsam sorun olmaz boşver sen doğurmaya bak dedim öyle rahatlattım kendimi..sancıdan nasılsa bi yeri gözün görmeyecek dedi durdu annem..ÖNCEDEN GİDİP DOĞUM HANEYİ YOĞUM BAKIMI AMELİYATHANEYİ GÖRMEK çok iyi oluyormuş inan rahatladım..sizde gidin görün derim

Ne kadar güzel keşke bütün devlet hastaneleri öyle olsa  :y25: :y25: Bende devlet hastanesinde doğurmak istiyorum. Özelde o kadar para vereceğime oğluma harcarım o parayı daha iyi. Ama bir yandan da korkmuyorum da değil. Vicdansız hemşireler ebeler de çok fazla. Artık kanıksamışlar doğumları sanki doğal rutin bir olay gibi karşılıyorlar. Ağrılarımızı filan hiç umursamıyorlar. Birde doktorun gelmiyor diye biliyorum kim nöbetçi ise o giriyormuş doğumuna  :y25: Eğer sezeryan olursam ki hiç istemiyorum devlette yaparım doğumu kendi doktorumun nöbetine denk getiririm. Ama normal yaparsam riske atmak istemiyorum kendimi de bebeğimi de  özelde yaparım :y25: Allah bizlere hayırlı doğumlar , Vicdanlı bir ekip nasip etsin inş.  :amin:

ponçik

Amin canım inşallah  :amin:
Ben de özelde yapacağım bir aksilik olmazsa, ilk doğumumda kendi doktorum girmişti, çünkü sabah doğum yaptım ve çok şükür mesai saatleri içine denk gelmiştim
Dilerim bu doğumumda da kendi doktoruma denk gelirim, ve inşallah merhametli bir ekibe denk gelirim  :amin:
ilk doğumda gece saat 04.te hastaneye gittiğimde nöbetçi ekip vardı ve hepsi de çok iyiydi, ama saat 8:30da nöbet devrettiler ve suratsız bir ebeye denk gelmiştim, devamlı azarlıyordu, sanki 10 kere doğum yapmışım gibi  :caca: ne biliyim ne yapacağımı nasıl nefes alıp ıkınacağımı  :caca: hayret bişey bak sinirlendim şimdi

KasrıCinan

begüm canım evet banada hep ebeleri kötü anlattılar...sürekli azarlıyorlar diye.bende çok korktum..ama 1 milyar da özelde doğum yapmak çok geldi...ve sezaryan olursam daha fazla.ve özelde sezaryan yapmayı kendi açımdan çook gereksiz buldum.düsündüm birde özelde iken ilk ebem aynı goncanın anlattığı gibi suratsız dı.iyice yorulmuş öğlen nöbet değistirecek sanki bütün sinirini benden alacaktı..bağırıp durma filan.suyumu kendi patlattı o an zaten canım çok acıyor birde onun azarı bağuverecektim..sonra öbür ebe geldi dünya tatlısı.yani özeldede böyle kişiler yüzünden böyle bi muamele görünce nasıl olsa sancıyı ben çekiyorum devlet hastanesine de gideyim doğum vakti gelince karar veririm dedim...sonradan böyle gel eğitim merkezine ebelerle tanış vs olayları olunca birde şuna inandım ALLAHA inandım tevekkül ettim.annem çok dua etmemi sürekli sen korkma Rabbim bi yola koymustur dediği için orda yapmaya karar verdim..birde böyle doğumhane gezdirip anlatınca daha bi ısındım..Rabbim bu yolda kimseyi koymasın...insallah ne olduğunu anlamadan doğum yaparız..benim bi  ablam var eşi doktor tıp Fakültesinde hep özele gider gibi ilgi görerek proflara gittti istediği zaman...ama doğumda öyle bi denk gelmişki hep asistanlar..ama hep söyler ALLAH onlardan razı olsun diye.İNSALLAH BEN inanıyorm çok iyi ebe denk gelecek.hatta eğitimdeki ebe kendi cep numarasını verdi bana..ben simdiden düsünüyorm bana doğumda yardımcı ol diye onu arayacağım nasipse.

KasrıCinan

gonca miden yanıyormu devam ediyormu hala?benim çok sükür olmadı oğulmda.simdi kızımdada baslamadı mide yanması...ben her gün maden suyu içiyorm faydası oluyormu bilmiyorm..benim karnım çok asağıda sünüyor hatta karsıya.yukarıya çıkmadığı için mide yanmam yok galiba :dontknow:
Bende dün şeker yüklemesi için gittim muayene oldum.24 haftalık kuzum 650 grm.boyunu bilmiyorm söylemedi kağıtta yazıyor ama anlamadım hangisi boy cm olarak vermediği için. 3 haftada 250 gr almış çok az geldi gözüme..ama internette baktım 24.haftada 650 gr diye yazmış..adele ağrın var dedi.ben sürekli yatıyorum sürekli kramp kasık bsel ağrısı var.tamk muayene olurken kızım yumurta gibi karnımın ortasına toplandı avucumun içine doluyor böyle ve sık oluyor artık.doktor baktı hemen adele kasılman var rahim kasılması değil yoksa çoktan tuttuğum yeri tutma derdin dedi :amin: senin krampın da çok oluyordur dedi..evet dedim.kalsiyum yazacağım dedi.bugün sonuçları almaya gideceğim tam idrar da istedi.insallah temiz çokar ve bütün ağrılarımın sebebi magnezyum kalsiyum eksikliğindendir de ilaçları içince geçer..çünki bu son 3 ayı geçirmekten öyle çok korkuyorumki.. :crybaby2: :crybaby2:

ponçik

Kilosu iyi bence, nasıl olsa son haftalarda toparlıyorlar, bol bol vitamin almaya çalışacağız başka birşey gelmez elimizden  :opucuk: bir de dua edeceğiz sağlıkla sıhhatle zamanında kavuşalım diye    :love9:
İdrar sonuçların da  şeker sonuçların da iyi çıkar inşallah , ben kalsiyum ilacını içemiyorum  :igrenc: o da ben de mide yanması yaptı , tadı mandalinalı gazoz gibi ama içemiyorum offf offf
Mide yanmam 2 gün oldu, sonra geçti, midemden ziyade yemek borumda aşırı bir yanma vardı, muhtemelen de hamilelik reflüsü yaşadım , ama senin karnın aşağıdaymış benimki top gibi tam göbeğimde  :laughing7: muhtemelen de ondan kaynaklanıyor, yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum, beyaz ekmeği tamamen kestim, hatta dün akşam fırından taze ekmek aldık, kızım diyor ki anne tadı çok güzel şöyle ucundan bir bak, neyse kırmadım onu baktım tadına  ;D mis gibi odun ekmeği  :k06: sonra diyor ki, kardeşim doğunca sen hamile olmayacaksın ya , o zaman yersin annecim  :love3: kıyamıyor da annesine yavrum benim  :love9:

KasrıCinan

günaydın güzel anneler  :flowers:
şeker yüklemem 50 lik yüksek çıktı..doktor 100lük istedi verdim anammm mahvoldum ya.aksam 9:30 dan sonra yiyip içme dediler..sabah erkenden gittim elimdeki tüplere baktım 4 tane.okuyayım bakım üstüne dedim..biri açlık gerisi 1saat. 2.saat. 3.saat yazıyor... :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale:  girdim kan vermeye.bi parmak ucundun birde koldan açlık kanı aldılar..sonrasında glukozu yükledi aç bekle 1 saat sonra gel dediler..3 saat aç kalıp saat başı kan verdim...glukozu yükledilen.başım bi dönmeye basladı...çok ağırdı tadı 100lüğün,,midem bir bulanmaya basladı.hemsire aman kusma yazık olur kusmaman lazım dedi.3 saat boyunca derin derin nefes aldım kusmayım diye.babamı çağırdım çok kötüyüm gel diye.yazık çıktı geldi.e annem de oğluşa bakıyor..bi yattım bi kalktım derken saat 12 oldu bitti...ne gündü yaaa.  neyse bu kadar çile çektim insallah düsük çıkar dedimm.dün gittim sonuçları almaya elhamdülillah düsük çıktı...bi kaç gündür doktor işi onunla uğrasıyordum...
siz neler yapıyorsunuz

ponçik

canım gözün aydın, o kadar işkenceye rağmen bir de yüksek çıksaydı fena olurdu  ;)
hemşireye sorsaydın keşke sen 3 saat sadece şekerli su içip aç kaldın mı diye  :D onlar için kolay tabi

Benim mide yanmalarım yağlı şeyler yiyince nüksediyor, ama bazen açgözlülük ediyorum kabul  :suclu: mesela bu sabah işe gelirken sandviç hazırlayamadım kendime, sonra canım börek çekti bi güzel yedim ama şimdi halim duman  :igrenc:

Kızımızın ismi Yağmur olacak %99 kararımızı verdik  :hello2:

KasrıCinan

SAĞOL CANIM
  :laughing7: :laughing7: aynen 3 saat yaa
daha doğmadan bebişler imtihan ediyor bizi :laughing7: :laughing7:
canım bu ara aksamları yatacağım zaman hafif yanma bende de başladı.dediğin gibi ben ama hiç dikkat etmiyorum börek ekmek tatlı tuzlu dayanamıyorm.sonra mide ağrısından duramıyorum...böğürlerim karnım midem  doğum ağrısı gibi ağrıyor.artık hiç yemek yiyemeyeceğim...kusmazsam lokur lokur (afedersin) rahatlayamıyorum.o esnada 1 yada 2 şişe maden suyu kesin içececeğim tabi.benim bide böyle mide rahatsızlığım var.ne yersem yiyim midem tıkanıyor.karnabahar sucuk baharatlı tıkayan yiyecekler günümü zindan ediyor yersem.kesin 2 günde 1 kusuyorm birsey kalmıyor midemde..
yağmur güzel isim canım...iyi karra vermişsiniz sevindim.BİZ daha çıkamadık isim konusununun içinden.eşim konuyu kapatıyor.onun dediği isim olacakmış.ikinci ismini sen koy diyor söylüyorm bu sefer yok olmaz diyor bu sefer :caca: :caca: :caca: Sümeyye ilk İSMİ olacak ikinci belli değil ama hala yüzdelemedik yani  :ehi: :ehi:

ponçik

Peki normal zamanlarda mide koruyucu kullanıyor musun ???
Benim eşimde bir ara sorun olmuştu, her sabah aç karnına 1 tane mide koruyucu içiyordu. Soda soğuksa içebiliyorum ama bir şişenin ancak yarısını içebiliyorum gerisi kalıyor, çok kötüysem şurup içiyorum. Birde akşam yatmadan içtiğim 3 yudum soğuk süt çok iyi geliyor, tavsiye ederim.
Senin oğlunun ismi neydi canım, o da mı iki isimli  ;)

KasrıCinan

yok hiç kullanmadım...2 senedir de emziriyorum diye ilaç içemem diye hiç doktora sormadım..normal zamanlarda bazen olurdu...ama gebe kalınca resmen şiddeti arttı.ne yersem midemi tıkıyor..geğiremiyorum o derece..tamam deneyeyim bakalım sütü..
evet iki isimli Muhammet Furkan ismi oğlumun..e haksızlık olmasın simdi  ;D benim niye tek ismim var demesin kardeşi,

KasrıCinan

burdamısın gonca resim yükleyim sonra sileyim oğlumla benim resmim