2014- Mart, Nisan, Mayıs annelerinin buluştuğu sayfa

Başlatan Balböceği, 05 Temmuz , 2013, 18:36:02

« önceki - sonraki »

ponçik

Benim kramplar henüz başlamadı ama ilk hamileliğimde de fazla olmadı, eğer kabızlık sorununuz yoksa muz yemenizi tavsiye ederim. Ben hergün bir bardak sütle beraber muz yemiştim  :icon_thumright:

ยรlคภ๓คz göภlüm

bana da başka bir doktor kayısı ve muz dedi... bu kadar çok meyve varken canım da hiç muz istemiyor... artık sonbaharda başlarım.. oğlumda muzu çok yemiştim bende de pek kramp olmamıştı

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: nelss - 06 Ağustos , 2013, 09:53:36
evet canım kullanıyorm haftada 1 filan oluyor  :icon_pale:
calsiyum gazoz gibi mağnezyumda toz portakal tadında 1 bardak suya atıyorm tableti tadı iyi

kullandığın halde de oluyor demek zor o zaman... sen de muz ye o da çok faydalıymış

nelss

ara sıra yiyorum muzu ilk aylar süt içemiyordm muzlu süt yapıyordm hep bıktm yemekten
hayırlısıyla bu günlerde bi geçseydi

ยรlคภ๓คz göภlüm

geçecek inşallah. zahmet olmadan rahmet olmuyor, bebişlere kavuşunca hepsini unuturuz... bak ben ne hamileliği ne de doğumu hatırlıyorum... hatta doğumdan sonra 2. bebeği düşündüğümü söyleyince çevremdekiler şaşırmıştı. çok zor bir hamilelik ve zor bir doğumdan sonra nasıl istersin demişlerdi... ben de hepsini unuttum demiştim

nelss

benim çok zor geçmedi şükür doğumda zor olmaz insallah
ilk doğumun normalmiydi?

ponçik

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 06 Ağustos , 2013, 11:17:57
geçecek inşallah. zahmet olmadan rahmet olmuyor, bebişlere kavuşunca hepsini unuturuz... bak ben ne hamileliği ne de doğumu hatırlıyorum... hatta doğumdan sonra 2. bebeği düşündüğümü söyleyince çevremdekiler şaşırmıştı. çok zor bir hamilelik ve zor bir doğumdan sonra nasıl istersin demişlerdi... ben de hepsini unuttum demiştim

Aslında ben de çoğu şeyi unuttum, hatta 2.yi düşünmüyordum bile  ;D oysa ki kızım çok uslu bir bebekti, tek sorun göğüs ucu yaralarıydı  :crybaby2: inşallah bu sefer yara olmazlar  :amin:
Bir de şuna bir kez daha inandım, eğer 2.çocuğu düşünenler varsa mutlaka peşpeşe yapsınlar.
Okul çağındaki bir çocukla ikinci hamilelik zor geçiyor  :'(
Konuşmaları, istekleri hiç bitmiyor, tıpkı bir yetişkin gibi, oysa ki ben uyumak istiyoruuuuum  :cildir:  :ehi:

ยรlคภ๓คz göภlüm

Adı                    Tahmini Doğum Tarihi                Cinsiyet
1-ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ
2-FİGENN

3-Goncik

4-KasrıCinan

ponçik

:hungry: :hungry: :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:
Ben tam bir obur oldum, doymak bilmiyorum, bu hafta iştahım inanılmaz açıldı sizce ne yapmam lazım  ::)
Bu gidişle 100 kilo olacağım galiba  :tongue3:

Balböceği

Alıntı yapılan: goncik - 12 Ağustos , 2013, 13:08:48
Ben tam bir obur oldum, doymak bilmiyorum, bu hafta iştahım inanılmaz açıldı sizce ne yapmam lazım  ::)
maşallah  :nazar: mide bulantın falan varmı  :k06:

ยรlคภ๓คz göภlüm

daha çok sıvı tüketsen belki iştahın azalır.. ya da daha doyurucu ve kalorisi az gıdalar tüketebilirsin.  leblebi, kuru kayısı, badem  olabilir.

nelss

karbonhidratlı ve yağlı gıdalardan uzak dur
ben meyveyi çok tüketiyorm ilk zamanlar gece kalkp tatlı yiyordum  :hungry:  :laughing7:

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: nelss - 13 Ağustos , 2013, 10:09:25
karbonhidratlı ve yağlı gıdalardan uzak dur
ben meyveyi çok tüketiyorm ilk zamanlar gece kalkp tatlı yiyordum  :hungry:  :laughing7:

ye tatlıyı doğur Hakkı'yı... ben de iki hamileliğimde de tatlı yemedim. çikolata kokusu  bile midemi bulandırıyor, oğlumda daha da kötüydü dondurma bile yemedim. komşum evinde kek yapsa evimde kokusundan rahatsız oluyordum.. şimdi sütlü tatlıları ve dondurmayı  yiyebiliyorum

nelss

benimde aram yoktur ama dediğin gibi oldu  :toothy10: ye tatlıyı doğur hakkıyı ye acıyı doğur bilmem neyi  :ehi:
tatlı ve acıya bi düşkünlük oldu ilk aylar limonu görmeye ble tahammül edemezdim 

ยรlคภ๓คz göภlüm

ben de ikisinde de ilk aylar çok limon yedim... ekşisi bol salatalar yedim... şimdi ise ekşi midemi bulandırıyor... geçenlerde kızılcık ve böğürtlen yemiştim her seferinde lavaboya zor yetiştim... oysa geçen ay  böğürtlenler daha olmadan ekşi ekşi yiyordum