2014- Mart, Nisan, Mayıs annelerinin buluştuğu sayfa

Başlatan Balböceği, 05 Temmuz , 2013, 18:36:02

« önceki - sonraki »

KasrıCinan

S.A kızlar nasılsınız?Ben aşı kartımıda götürmüştüm sağlık ocağına olmuşsun aşılarını demişlerdi.ve tekrar aşı için gel demediler.. geçen sefer sağlık ocağına izlenime gittiğimde düşmüstüm korkudan herhalde ve bende yorulmuştum bebeğin kalp atışları 155 160 demisti hemside ve doktor.biraz yüksek dedi...ertesi gün doktora gittim 160 normal olması gerekn o zaten dedi.. ::)

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

ben artık oturup kalkarken kasıklarımda çok baskı hissediyorum heleki sağ kasığım de öyle bi baskı varki yürüyemiyorm bazen..normal mi,sizinde oluyor mu?

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

ponçik

Benim de oluyor canım, sanki bebek oradaymış da birden çıkıverecekmiş gibi  ::) daha yavaş hareket etmeye çalışıyorum  :icon_thumright:

RuHGuZeLi

valla benimde oğlum bir tarafa toplanıyor taş gibi oluyor kımıldayamıyorum bir zarar vericem diye  :y25:

ponçik

Cumartesi günü detaylı ultrasona girdim  :love9: kızım sağlıklıymış Allaha şükür  :amin: uzman doktor şimdilik herşeyin yolunda olduğunu söyledi , renkli görüntülerimizi de aldık  :hello2: ellerini sürekli yüzüne kapattığı için net bir görüntümüz olmadı , bir de görüntüleri kaydederken sorun çıkmış, cd.ye kaydedemediler, müsait bir zamanda tekrar gidip yeniden renkli ultrasona girebileceğimi ve o zaman cd ye çekeceğini söyledi doktorum  :hieyt: böylece kızımı bir kez daha renkli olarak görebileceğim  :love9:
Artık tekmelerini daha rahat hissediyorum, hatta eşim elini karnıma koyunca o da hissedebiliyor, dün de kafasımıydı poposumuydu bilemiyorum göbeğime yaslayıp kendine uygun yer açmaya çalışıyordu galiba  :k06: elimi koyunca avcumun içinde hissettim  :k06:  :nazar:

iklima

Oh ne güzel şanslısınız bir daha göreceksiniz minisinizi
Belki bu sefer yüzünü de gösterir.video olayı çok güzel kısacik ama insan izleyip izleyip duygulaniyor
Artık poposunu ayağını herşeyini hissedersin tabi hele bi hızlı kilo almaya başlasin tepiklerin şiddeti de artıyor
Biz son haftalarida olugumuz için bu hafta biraz yavaşladi
Ama doğumdan sonra hamileleligimden özleyecegim en güzel şey şu içimdeki hareketleri bu duygu çok farklı
Rabbim tüm isteyenlere yaşatsin
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

ponçik

Evet gerçekten o duygu bambaşka , ben de ne yalan söyliyim 7 seneden sonra özlemişim bu duyguyu  :love9:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: RuHGuZeLi - 23 Kasım , 2013, 14:18:51
valla benimde oğlum bir tarafa toplanıyor taş gibi oluyor kımıldayamıyorum bir zarar vericem diye  :y25:
canım ayakta kalınca yoruluncça uzun süreli tek tarafa yatınca benim kızımda bi tarafa toplanıyor..sertleşiyor.seve seve yumuşuyor rahat bırakıyor kendini  :ehi: :ehi: :ehi:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: ponçik - 25 Kasım , 2013, 09:56:01
Cumartesi günü detaylı ultrasona girdim  :love9: kızım sağlıklıymış Allaha şükür  :amin: uzman doktor şimdilik herşeyin yolunda olduğunu söyledi , renkli görüntülerimizi de aldık  :hello2: ellerini sürekli yüzüne kapattığı için net bir görüntümüz olmadı , bir de görüntüleri kaydederken sorun çıkmış, cd.ye kaydedemediler, müsait bir zamanda tekrar gidip yeniden renkli ultrasona girebileceğimi ve o zaman cd ye çekeceğini söyledi doktorum  :hieyt: böylece kızımı bir kez daha renkli olarak görebileceğim  :love9:
Artık tekmelerini daha rahat hissediyorum, hatta eşim elini karnıma koyunca o da hissedebiliyor, dün de kafasımıydı poposumuydu bilemiyorum göbeğime yaslayıp kendine uygun yer açmaya çalışıyordu galiba  :k06: elimi koyunca avcumun içinde hissettim  :k06:  :nazar:
:nazar: :nazar: maşallah canım,,, ne güzel..ALLAH doğana kadar böyle sağlkılı sıhhatli öylesin...oyy ne güzel iki kere göreceksin..ben bu zamana kadar hiç birsey anlamadım ultrasonlarından..hareketli olduğunu doğru düzgün hiç görmedim doktorda sadece muayene etmeye baktı.....
eee artık 6.ayın içindeyiz çok sükür...sert sert vuruyorlar artık.bende sabah eşime gel ver elini dedim ananda poposuydu sanırım dayamış kımıldamaya basladı hareketlendi.babasını çok sevecek sanırım.durmuyor maşallah fıstığım..sabah 7 de ayakta.aynı oğlum gibi.,

KasrıCinan

iklima evet hakkaten öyle..oğlumda iken günler bitmesin derdim haraketleri için bi yandanda doğsada bi kavuşsam derdim.iki duyguda çok bambaska..bu sefer arası az olunca 2 yıl dolmadı bile...o kadar heyecanım yok...tabi her kımıldayışında elim hemen üzerimde  :k06:  ben buradayım diyorum ama gonca gibi 7 yıl geçse aradan herhalde aynı ilk hamileliğimi yasıyor gibi hissederdim..gonca ne rahat olacaksın..kızın yardımcın hiç zorluk yasamazsın..

KasrıCinan

kadın doğum doktorumun söylediği gitmem gereken  prof. kalp uzmanına randevu aldık ona bakalım...muayene 170 milyon,,,ayrıntılı ultrasondan bakacak..
goncacım sen 150 tlye oldun değil mi detaylı.ne kadar sürdü...aslında cuma günü devlet hastanesinde ücretsiz detaylı ultrason günüm var ama biz ne olursa olsun işin uzmanına gidelim sonra pişman olmayalım dedik..internetten arastırdığıma göre içim çok rahatladı...sanki birsey çıkmayak gibi geliyor..beklesemiydik acaba cuma gününü diyorum ama bi yandan da git için rahatlasın artık diyorum,,uzman prof farkı var sonuçta değilmi...siz ne düsünüyorsunuz..hastanelerde kadın doğum doktoru değilde baskası bakıyormus sanırım.20 dk.filan sürüyormus..bir  de hem yarın gireceğim ultrasona hem cuma günü...sık girmek uzun sürecek birde zararlımı sizce..doktorum hayır zararı yok dedi ama yinede düsündürüyor beni ::) ::) ::)

ponçik

Canım için rahat olsun birşey çıkmayacak inşallah, prof daha sağlıklı bilgi verecektir  :icon_thumright:

Detaylı ultrason sanırım benim de bi 15-20 dk. sürdü, önce kafatasına, kol bacak kemiklerine,beyin ve beyinciğe, sonra sırayla omurilik, kalp,mide ve böbreklere baktı. Sonra renkli olarak da parmaklarına yüzüne gözlerine baktı. Sanki o an doğsa kucağıma alıp gidecekmişim gibi  ::)

Senin kız demek babasına şimdiden alıştı, zaten kızlar babaya daha düşkün olurlar  :love9:

KasrıCinan

inşallah  :amin:
:love7: :love7: ne güzeel.bakalım bende yarın senin gibi hessedecekmiyim..ALLAHIM insallah benim bebeğimin de bi sorunu yoktur da güle oynaya çıkarız ordan..
evet canım hakikaten dikkatimi çekti birden kıpır kıpır oynamaya basladı sanki :ehi: :ehi:

KasrıCinan

S.a Nasılsınız güzel annişler???nasıl prensleriniz prensesleriniz...Bizim sayfanın listesi varmı?..hani böyle isimleri yazıp cinsiyetleri doğum zamanını yazıyoruz ya.öyle birsey yapsak..
Benim kızım oğlum gibi kasıklarımda kızlar aşağıda duruyor.çıkarmı daha...karnımın altı boş,,,çok zor oluyor böyle olunca.sürekli yatmam dinlenmem gerekiyor.ve bel ağrısı basladı.anam nasıl ağrı bu.oğlumda böyle bel ağrım olmamıştı.. :icon_scratch: hepsi birbirinden farklı inan hamileliklerin :sad1:
kızlar işleri yapıyorum ee aksama kadar birçok vakit kış oluncada vakit geçmiyor,,,bende bebek doğduktan sonra mevlütü için patik yapıp süslüyorlar ya nazar boncuklu öyle birsey yapıyım bari dedim,,,örgüden pek anlamam ama yapabilirmiyim sizce?.sonra mıknatıs alıp buzdolabı süsü olarak kalır dedim..o zaman mevlüt sekeri yaptırırız ama ben kendim de yapmak istedim,sizin baska fikriniz var mı?

KasrıCinan