2014- Mart, Nisan, Mayıs annelerinin buluştuğu sayfa

Başlatan Balböceği, 05 Temmuz , 2013, 18:36:02

« önceki - sonraki »

RuHGuZeLi

ยรlคภ๓คz göภlüm

gonca kızında aşı olmamış mıydın? oğlumda aşılarımı tamamladığım için tekrar olmadım...

ponçik

Hayır olmamıştım  :-\  kaç doz yapıyorlar  :)  neyseki iğneyle aram çok iyidir  :laughing7: korksaydım yanmıştım

ponçik

ponçik

Hımmm ben bi ASMyi arayıp hemşireye sorayım en iyisi
O bana ben sizi ararım demişti ama henüz aramadı  ???

RuHGuZeLi

Geldim karnımızı doyurduk da  :k06: Dün aç gittik zaten hastaneye. Baştan kan verdik ve açlık kan şekerini ölçtüler 80 çıktı. Sonra bir şekerli su içirdiler böyle pudra şekeri gibi bir şeyi suya katıyorsun içiyorsun. 1 Saat sonra tekrar kan verdik. Sonra 1 saat gene hiç bir şey yiyip içmeden bekledik tekrar kan verdik. Benim damarlar incedir bulana kadar canları çıktı. Tabi benimde delinmedik yerim kalmadı mosmor kollarım. Neyse ki sonuçlarım çok iyi çıktı . Böylece çok korktuğumuz olayı da atlattık. Ben kiloluyum normalde de şekerden çok korkuyordum. Çok şükür bir şey çıkmadı.

Bana aşı 2 kere yapacaklarını söylediler 1 ay arayla. 1 tanesini olduk. Ertesi gün biraz ağrı oldu ama geçti 2. aşımızı 2 aralıkta yapıcaklar.

ponçik

Hadi geçmiş olsun atlattınız  :hello2: darısı başımıza

ponçik

RuHGuZeLi

inşallah ağrı yapmaz goncacım... Ertesi gün ben kolumun üstüne yatamamıştım bir sonraki gün geçti ama

ponçik

ponçik

Aşımı oldum geldim  :hello2: gün içinde sağ elimi daha çok kullandığım için aşıyı sol koldan yaptırdım, çok yandı ama şimdilik sıkıntım yok. 1 ay sonra ikinci aşıyı olacağım  :)
Bebeğin kalp atışlarını dinletti   :love9: normalde 160 olması gerekir dedi 154-155 çıktı bizimki  ::) hemşire kendini biraz yormuşsun, yorulma, dinlen dedi  ;)
Bir de 20.haftayı geçtiğim için kan değerlerine tekrar bir bakalım dedi, bugün aç karnına gitmediğim için yarın sabahtan tekrar gidip kan vereceğim, 30. haftada tekrar bir kan tahlili yaparız dedi  :icon_thumright:

Kızlar ben bazen esnerken sanki karnımın içi yırtılacak gibi oluyor, sizde de oluyor mu  ???

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım esnerken bana da oluyor herhalde normaldir. o
oğlumun kalp atışları hep 145 civarı çıkar doktor da geçen sağlık ocağındaki ebe de normal dedi

ponçik

Heee ben yanlış anladım demek ki en fazla 160 oluyor heralde
Ben de yorulduğum için bebek de yorulmuş kalp atışları yükselmiş  :icon_thumright: tamam doğrusu bu , sağol Ayşem  :opucuk: