2014- Mart, Nisan, Mayıs annelerinin buluştuğu sayfa

Başlatan Balböceği, 05 Temmuz , 2013, 18:36:02

« önceki - sonraki »

ponçik

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Tatlim bebegin heryeri inceleniyor tek tek organlari kalbi vs 22haftaya kadar girilebiluyo

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

ponçik

3.lü test yani  ???
benim doktor isteyecek mi bakalım , haftaya kontrole gideceğim
ama bildigim kadarıyla ikili testte hersey yolundaysa tekrar 3.lü test yaptırmıyorlar
Devletten mi randevu aldın , özelden mi ?

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Tatlim ikili testimde sukur bisey cikmadi uclu testinde kani alindi yine bisey cikmadi sadece ultrasona girmedim doktor bana dedi bisey yok ama genede gir dedi bebegi gor dedi :laughing7: bakalim ecrede girmemistim bunda gircem merakta etmiyo degilim

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

KasrıCinan

iyi akşamlar nasılsınız kızlar??sizde diyormusunuz çocukla hamile kalmak daha zormuş diye. :sad1: :sad1: :sad1: hiç iş bitmiyor yatamıyor insan dinlenmek nerdee.ALLAH tan anacağım yakınımda da nefes alıyorum..
kasıklarımda belimde çok ağrı olmaya başladı normalmi sizce?karnım birden fırladı çıktı sağdan soldan. :ehi: :ehi: .Annemle 2 gün görüsmedim şok oldu..nasıl çıkmış oturmuş artık sana hamile diyebilirim diyor. :laughing7: :laughing7: ama elim belimde dolaşmaya basladım bugün.çok erken değilmi?diyorum enfeksiyon mu kaptım ağrı o mu yapıyor diye?

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

ayrıntılı ultrasona bende gireceğim.hem özelde hem devlette.iki doktorumda ayrıntılıya sokacağım dedi,zaten cinsiyet göremedikleri için hepsi ayrıntılıyı bekliyorlar...özelde ücretlimi değilmi bilmiyorm.yarın bi arayıp soracağım.oğlumda iken de aynı hastaneye özele gittim ama doktorum ayrıntılıya sokmamıstı gerek duymamıstı...ilk defa gireceğim bende.devlet zaten ücretsiz yapıyor..insallah kuzularımız çok iyidirlerde birseyleri çıkmaz..ve ben normal doğum yapmaktan korkuyorm kızlar..siz ne düsünüyorsunuz.oğlumda normal yaptım hemde 2 saatte kurtuldum ama bi dikişler 2 sene oldu hala altımdan rahat ettirmedi beni.. :honk: :honk: :icon_pale:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

ponçik

Selam canım benim de iki gündür kasıklarımda ağrı var, fazla iş yapmaktan ayakta kalmaktan diye düşünüyorum,  biraz stres de var bende  :-\
sanki bebek aşağıya baskı yapıyor  gibi  :dontknow: tam anlamış değilim , hareketlerini de hissetmiyorum  ::)
perşembe günü kontrolüm var bakalım bana da ayrıntılı ultrasona gir diyecek mi doktorum  ???

KasrıCinan

Alıntı yapılan: goncik - 05 Kasım , 2013, 11:10:53
Selam canım benim de iki gündür kasıklarımda ağrı var, fazla iş yapmaktan ayakta kalmaktan diye düşünüyorum,  biraz stres de var bende  :-\
sanki bebek aşağıya baskı yapıyor  gibi  :dontknow: tam anlamış değilim , hareketlerini de hissetmiyorum  ::)
perşembe günü kontrolüm var bakalım bana da ayrıntılı ultrasona gir diyecek mi doktorum  ???
EVET AYAKTA KALMAKTAN OLUYORDUR ELBETTE AMA ÇOK ERKEN GİBİ GELİYOR BANA.ŞİMDİDEN BASLADIM DİYORUM..BAZEN ÖYLE KASIKLARIMA KRAMP GİRİYORKİ KALIYORUM öyle NEFES ALAMIYORUM...
Çok şükür hareketlerinde bi sorun yok dısardan bile belli oluyor bazen benim.ama dediğin gibi kasıklarıma çok vuruyor..bazende yukarılara.genelde sol tarafımı tekmeliyor..ve o tarafım basladı yırtılmaya..demin bi baktım bacaklarım ilk gebelikten vardı zaten ama acayıp bellli olmuş  :sad1: :sad1: karnım büyüdü ama hala kasıklarımda hareketleri...göğsümle karnım birsleşmeye basladı seninde öylemi...bazen canım bile acıyor kızıyor bana sıkıstırıyorm sanırım bebişimi.. :ehi:.sende 6.aya girince hissedersin belkim..uslu bebektir annesi belki çok hareket etmediği için hissetmiyor olabilirsin...ayrıntılıya söylemediyse almayacaktır...genelde söylüyorlar çünki..eğer ücreti çok ise özelde yaptırmayacağım ben..devlette arakdasım yeni yaptırdı çok güzeldi ilk defa bu kadar net gördüm dedi..uzun süre baktı hemde dedi..bende boşuna para vermek istemiyorum açıkcası...sadece eşimin görmesini istediğim için makul bi ücret olursa ayrıntılı isterim...

ponçik

benim de ilk hamilelikte kalçamın üzerinde ve basenlerimde çatlaklar olmuştu, henüz çatlamaya başlamadım ama kalca ve basenler kocaman oldu benim  :k06: göbeğim top yutmuş gibi yusyuvarlak  :laughing7: arasıra sol tarafımda göbek deliğimin yan taraflarında pıtır pıtır bişeyler hissediyorum ama her zaman değil ve çok hafif  ::)
bakalım yarın ultrasonda göreceğim yaramaz mı uslu mu benim prenses  ;D
detaylı ultrason için benim arkadaşım da devlete gitmişti iki kızında da orada baktırdı, eğer benden isterse ben de devlete giderim diye düşünüyorum ama oradaki doktorlar da trip atıyor , özele gidin gidin parası çok olunca devlete gelin diye  :suclu: napalım anacım devir hesap devri  :laughing7:

dün gece karnımın sol tarafına çok fena bir ağrı girdi, yani nasıl anlatsam ağrı desem ağrı değil sancı desem sancı değil, acı desem acı değil öyle acayip bişey  :crybaby2: yavaş yavaş karnımdan kasıklarıma kadar indi ve beni hiç uyutmadı, sabah geçmişti ama gecenin o vakti çok sıkıntı yaşattı bana ve çok korktum
Hayırlısıyla yavrularımıza sağlıkla kavuşuruz inşallah  :amin: ikinci de olsa ilki de olsa beşinci de olsa insan tecrübeliyim filan demesin, aynı duyguları yine yeni yeniden yaşıyoruz vallahi  :laughing7:

KasrıCinan

yuvarlakmı karnın..genelde oğlan da top yutmuş gibi oluyor  :k06:  benim öyleydi...ama senin kız.. 8)
benimde basenlerim kalçalarım kalk gidelim diyor :k06: :k06: pıtır pıtır hafif de olsa hissetmişsin o da yeter..hiç hissetmemekten ise...öyle tabi hesap devri...valla ben iki hastaneye de gidiyorm.devlet hastanesi evime 5 dk olduğu için acil bi durumda gidiyorum.. giderim diye başladım doktordan da çok memnunum.sadece devlette doğum dan korkuyorum.. davranışları nasıl diye,, 8)..aynı anlattığın şeyi bende yaşıyorum.
benim başıma dün ne geldi.fazla eşyalar vardı hemde temizlik olsun diye işe kalkıştım.gardolabın üst rafa hadi kaldırayım dedim...bi ayağımı sardalyeye birini rafa koyayım derken dstüm.kolumun altı acayıp acıdı belim filan incindi az bi mesafe ama snrken düstüm diye kesin bebeğe birsey oldu dedim.ağlıyorm şöyle hüngür hüngür...oğlum da züldü...sonra gitti gardolabı dövüyor ahh ahh diyee,,bellibi süre hareket etmedi aklım çıktı..inan o karnımdaki bebeğimimn oğlumdan hiiç farkı yoktu.canımın tekiydi o da...hareket etmedi diye gittim çikolata yedim yattım geri yatağ.sonra hareket etti...annemi aradım geldi o da dediki emeceğinden düsmemistir insallah diye.doktora gidelim dedi..bende hareket etti ama bilmiyorm dedim.sonra sağlık ocağına gittim ilaç aldım yazdırmamıstım günü doldu diye.bide gitmisken kalp atıblarını dinlettireym ona göre hemen hastaneye gideyimdedim.ordada kalp atıslarını bulamadılar....içim parcalandı o zaman..nasıl korkuyorm.derken buldular çok sükür dedimm.ama normali üstünde bebeğin nabzı 160 atıyor dediler.bide çok asağıda haftasına göre yukarda olması lazımdı.sen bi acile git dediler..ama hareketi çok olduğu için gitmedim.çok çikolata yedim sert sert vurdu..bende iyi demekki yavrum dedim rahatladım..yarın kontrolüm var bakalım...dediğin gibi.ilk te olsa 5.de olsa aynı duyguları yaşıyoruz,,,amin goncacım aminn,,

ponçik

:-ooo  :-ooo  :-ooo canım çok geçmiş olsun, içim sızladı okurken  :y25: bebeğine de sana da birşey olmamış çok şükür, bir daha böyle cambazlıklara kalkışmazsın artık  :caca:  ;D oğlun bile nasıl üzülmüş yavrum ya demek dolabı dövüyor  :k06: yarın ki kontrolde herşeyin yolunda olduğunu görürsün inşallah , zaten o kadar kıpırtıya herşeyin yolunda olduğu anlaşılıyor  :hello2:

Ben de bugün gittim kontrole, 20 cm ve 270 gr olmuşuz  :nazar: 2 hafta sonra detaylı ultrason için gün verdi, bir de tetanoz aşısı olacağım , bizim kızın keyfi yerindeydi, sabah mahmuru pek kımıldamadı, elini ensesine koymuş keyif yapıyordu  :laughing7: ben de bu ay 2,5 kilo almışım, mide yanmalarım gidince yemeye başladığım belli oldu  :k06: hapşırırken bazen idrar kaçırma durumları oluyor bende, onu sordum , bu daha bişey değil dedi  :-ooo sonraki aylarda daha da artacak dedi, ilkinde yaşamamıştım ama bunda galiba orkidlere geri dönüş yapacağım  :k06: kaç aydır kullanmıyorum unuttum bile  ;D

ponçik

Detaylı ultrason benim gittiğim hastanede 125.TL.miş
yarın gittiğinde sen de sorar mısın bakalım ne kadar fark var  :suclu:

KasrıCinan

canım maşallah prensesine..pekde keyiflerine düskün bizim minikler...bende gittim doktora çok sükür iyi bebeğim haftasına göre çok iyi dedi...devletteki doktora gittimben,,ama iltihabın var dedi..yine antibiyotik verdi.ağrılarım var akıntım var dedim.anladım zaten var ilac yazacağım hemen dedi,,,,19 haftalık dedi,, idrar kacırmaları baslar artık normal canım.dokotrumda artık hafif baskılar başlar sıkıştırır ağrılar dedi..öyle iste.

KasrıCinan

ayrıntılıyı ilk özeldeki istedi.demin aradım sordum hastaneyi150 tl imiş ayrıntılı,,,normalmuayene ücreti ise 62 tl..cinsiyet için normal muayene olurum ama detaylıya girmem.demin devletteki doktorum detaylıya sokacaktık zaten seni almıstın gün demi dedi evet dedim.tamam onda bakarız herseye dedi...cinsiyet için kız gibi yine dedi,göstermiyor yaaa :ehi: çok para 150 tl ya.devlet hastanesi bu yönlerden çok iyi iyi bi doktorun varsa bide tamam,,,

ponçik

:-\ iltihabın olmasına üzüldüm canım , ilaçlarını düzenli kullanırsan ve bol su içersen çabucak atlatırsın inşallah
Senin yaramaz da pek namuslu çıktı, bi türlü göstermiyor zamazingoyu  :laughing7: muayene ücretine ben 30.TL ödüyorum  ??? ultrason fiyatları hemen hemen yakınmış ben de başka hastaneye sormadım ama devletten randevu almak için epey beklemek lazım demişti bi arkadaşım  :dontknow: tanıdığım doktor da yok  :-\ ne diyelim hakkımızda hayırlısı olsun