2014- Mart, Nisan, Mayıs annelerinin buluştuğu sayfa

Başlatan Balböceği, 05 Temmuz , 2013, 18:36:02

« önceki - sonraki »

ponçik

Çok geçmiş olsun canım  :-\ dikkat et kendine  :-[
Biz seninle hafta olarak aynı gidiyoruz , peşpeşe doğuracağız  :laughing7:
Ben de iş yapmadan devamlı yatıp dinlenmek istiyorum ama kızım ödevlerini benimle yapmak istiyor, ödev olmasa anne, anne peşimde, hadi ona canım feda ama evde k.v. olunca gel de iş yapma
insanın kendi annesi gibi anlayışlı olamıyor bence, yani 5 gün yat kızım dese 2 gün içten içe rahatsız oluyordur , eminim  :(
O yüzden Allahım hepimize güç kuvvet versin, bebeklerimize sağlıkla kavuşmamızı nasip etsin  :amin:

ยรlคภ๓คz göภlüm

biz de kayınvalidemle aynı binada oturuyoruz Onlar , 7 katta biz 11 kattayız...arife günü eşim süpürge yapıyordu hemen kayınbabamı göndermiş temizliğe yardım etsin diye... eşimde bel, boyun fıtığı var, bende de bel fıtığı başlangıcı ikimizi de kıyamaz... iş olduğu zaman söyle yardım edeyim der.

ponçik

Ne güzel Allah bozmasın  :amin:
Benim ki de iş yaptırmaz ama ağzıyla söylese de içinin öyle olmadığını hissediyorum  :dontknow:
Kendinin de artık hali yok 69 yaşında, ben de ona yap demiyorum, diyemem de, çünkü kıyamam  :aferin:
O yüzden neyseki haftaya temizlik için yardımcı biri gelecek, bundan sonra da 15 günde bir alırız  :muzz:

RuHGuZeLi

Mrblar hanımlar nasılsınz? Bende bugün bir enerji patlaması var anlamadım nedendir  :hieyt: :hieyt: Dans etmek geliyor içmde  :hieyt: :hieyt: :hieyt:

ponçik

Maasallah Ne guzel
Ac radyoyu danset o zaman  :hieyt:
Benim dunden beri sag kasığıma ara sancı giriyor  :-\
Bugun de biraz belim agriyor  :y25:
Umarim sadece yatıs pozisyonundandir, zaten gece ne tarafa dönsem uyaniyorum  :'(

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

KasrıCinan

S.a günaydın cici annişler,,, nasılsınız? :flowers:
Gonca'cım bebeğinin hareketlerini hissetmiyormusun daha?.benimki masallah pek kıpırdak.artık rahatsız ediyor,,,3.ay'da pıt pıt başlamıstı.simdi sert  bi sekilde vuruyor.hatta sanki bazen sinir oluyor bana.
:k06: böyle iki büklüm oturunca vurup duruyor..tekrar böyle hareketleri hissetmek çok güzelmiş...ama ikincide böyle ilk gibi heyecan olmuyor nedense bende.çok yaramaz bi oğlum olduğu için hiç berseyin tadını alamıyorm.günüm sinir olmakla geçiyor.çok yoruyor beni..hamile olduğumu unutuyorm resmen...iste yatınca oturunca vurunca bana aa benim miniğim vardı demi diyorum..karnım çıktı iyice...iğne kullanıyorm iğne yerleri ayrı şişlikte ve canımı acıtıyor.öyle iste...
kızlar benim bebeğim bi kaç gün önde gidiyor.ben hangisini hesaplamalıyım....sata göre 17+3

doktora göre bugün 18+1 genelde hangi hesaba göre doğuyor bilgisi olan varmı

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

ponçik

Geçen haftalarda ayağımı uzatıp hafif yaylanarak oturduğumda içimde balık gibi kaydığını hissettim ama öyle tekme yada yumruk atmaya başlamadı henüz  :laughing7:
Kız olduğu için biraz nazik davranıyor galiba , annesini üzmek istemiyor  :k06: tabi kendimizi kıza alıştırdık ama haftaya kontrole gittiğimde sürpriz de olabilir
Gönlümüz kızdan yana  :amin: Rabbim herkes için hayırlısını nasip etsin inşallah  :love9:

Soruna gelince, genellikle doktorun hesabına göre doğuyor, bu durumda sen bir hafta erken doğum yapacaksın, ama cinsiyete göre de değişebiliyor, kızlar daha erken doğuyor erkekler daha geç diye biliyorum  ;)

KasrıCinan

Alıntı yapılan: goncik - 30 Ekim , 2013, 10:07:56
Geçen haftalarda ayağımı uzatıp hafif yaylanarak oturduğumda içimde balık gibi kaydığını hissettim ama öyle tekme yada yumruk atmaya başlamadı henüz  :laughing7:
Kız olduğu için biraz nazik davranıyor galiba , annesini üzmek istemiyor  :k06: tabi kendimizi kıza alıştırdık ama haftaya kontrole gittiğimde sürpriz de olabilir
Gönlümüz kızdan yana  :amin: Rabbim herkes için hayırlısını nasip etsin inşallah  :love9:

Soruna gelince, genellikle doktorun hesabına göre doğuyor, bu durumda sen bir hafta erken doğum yapacaksın, ama cinsiyete göre de değişebiliyor, kızlar daha erken doğuyor erkekler daha geç diye biliyorum  ;)
hımm başlar ozaman yakında hissettirmeye,, benim eltimede 3.ayda ikili taramada kız demiş bacaklarını açmış göstermiş ama ona rağmen hazırlık yapma demiş...o da böyle pıt pıt seklinde oluyor bazen diyor.insallah hakkınızda hayırlı gönlünüzden geçen olur.eltimle aramızda 1buçuk ay var o benden önce öğrendi cinsiyetini.. :laughing7:
evet oğlumda 40.haftamda 3 gün önce yapmıstım doğumu.sanırım son zamanlarda belli olur aynı giderse haftası,,sağol canım cevabın için

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

ponçik

Rica ederim  :opucuk:
Evet artık başlasın da ben de koca göbüşüm var demek yerine, içimde meleğim var diyebileyim  :love9:
Ne tuhaf değil mi, hareketleri olmayınca insan kendini hamile gibi hissetmiyor  ???
Eltinle peşpeşe doğuracaksınız , kırklarınız karışacak mı acaba ?
Var mı öyle adetler sizde  :)

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Slm guzel anneler nasilsiniz
Gonca kirklar karisinca ne oluyoduki
Bizde var sanki annemgil konusuyodu tam hatirlamiyorum bi aciklar misin

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

ponçik

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 30 Ekim , 2013, 10:36:37
Ben de tam bilmiyorum  :laughing7: yıllar önce bir arkadaşımın ablası doğurunca duymuştum, kırkları karışırı biraraya getirmeyelim filan diye  ;) dur bi araştırayım ben

KasrıCinan

Alıntı yapılan: goncik - 30 Ekim , 2013, 10:31:24
Rica ederim  :opucuk:
Evet artık başlasın da ben de koca göbüşüm var demek yerine, içimde meleğim var diyebileyim  :love9:
Ne tuhaf değil mi, hareketleri olmayınca insan kendini hamile gibi hissetmiyor  ???
Eltinle peşpeşe doğuracaksınız , kırklarınız karışacak mı acaba ?
Var mı öyle adetler sizde  :)
evet aynen dediğin gibi.bende ne zaman basladı kıpırdamaya kendimi hamile yerine koymaya başladım..en azından artık elimi karnıma koymaya acaba vuracakmı diye beklemeye başladım  :laughing7:
evet karısacak galiba..40 gün tam aramız.ama bu isler belli olmuyor.belki erken doğacak.ve ben eltimin doğumunda gitmek çok istiyorm.bu gidişle ne olacak belli değil.adetler değilde hep derler yanyana gelmesin 2 lohusa yada adetli diye.iyi değilmiş.adetli mesela bende annen gibi deyip bebeği uzaktan görebilirmis.40lı kadını rahatsız eden lohusalık sendromu denilen olay 3 harfliler filan bunlarla alakalı sanırım..bende bilmiyorm ne yapacağım inan..eltim bide acıbademde yapacak doğum çok güzel doğum şartları merak ediyorm açıkcası..o benim ilk doğumumda vardı..bakalım insallah karısmaz 40 lar

KasrıCinan

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 30 Ekim , 2013, 10:36:37
a.s canım iyiyiz biz sen nasılsın?phaşan olacak demek hee ne güzel.bir kız bir oğlan. :nazar:

ponçik

Netten baktım ama çoğu yerde bu durumun hurafe olduğu yazıyor, eskiden beri süregelen adetler gibi bir durummuş, yanyana gelirse bebekler hasta olurlarmış , olay bu  :dontknow: