2014- Mart, Nisan, Mayıs annelerinin buluştuğu sayfa

Başlatan Balböceği, 05 Temmuz , 2013, 18:36:02

« önceki - sonraki »

ponçik

Cok gecmis olsun canim, epeydir siteye girmemistim dilerim bugune kadar iyilesmistir, benim kizimin alni da 2 yaslarinda yarilmisti, tam sac dibi oldugu icin sonradan iz kapandi ama saclarini aralayinca hafif belli oluyor, tamamen gecmiyor yani  :-\ umarim cok derin degildir
Midedeki gaz olayi cok fena bende bazen istem dısı gegiriyorum ama yapacak birsey yok  :tongue3:
Yanmalar hafif hafif gecmeye basladi, dun aksam iki tabak makarna yedim  ;) yine de dikkat etmek lazim
Bu aralar icim bi huzursuz yada ne biliyim gebelik psikolojisi mi nedir, bebegimi hala hissetmedigim icin korkularim oluyor, evham yapmayim diyorum, bol bol dua ediyorum, hem kendime hem tum hamislere  :nazar:
Edam buyuk bir aciyla sınanmış Rabbim  sabrıni da verir insallah  :amin:
Begum aramiza hosgeldin senin nasil geciyor hamislik  :)

KasrıCinan

BEGÜM hosgeldin aramıza...
kızlaar benim bebek cinsiyetini göstermedi.doktor göremiyorum birsey diyemeyeceğim dedi.halbuki geçen ay çıkıntısı var gibi ama erken şuan 1 ay sonra netleşir demişti...ama doktor söylemedi.emin olamadı...erkek olsaydı çoktan belli olazmıydı.bugün 16+0 haftalık olduk..dündü kontrolüm.bu haftalarda tam organları olusmadığı için belli olmayabiliyor filan dedi..

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

ponçik

Gostermiyorsa kiz derler ama bi dahaki kontrole kaldi ogrenmek desene  ::)
Ben ilkinde 20 haftalikken %80 kiz demisti , düsün yani o haftada bile net dememisti :)
Hakkinda hayirlisi olsun, hersey yolundadir insallah  :amin:

RuHGuZeLi

hoşbulduk kızlar valla ben çok rahat bir hamilelik geçiriyorum... Ne baş dönmesi ne bulantı ne de kusma... Hiç bir şikayetim olmadı çok şükür...Darısı istiyen herkezin başına   :amin: :nazar: oğlum acayip hareketli gece kuşu mübarek... Beni uyutmuyor geceleri  :k06:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Kizlar cok korkuyorum 20haftaligi gectik daha hic hareketini hissedemedim benim gibi olan varmikac haftalikken hissetmeye basladiniz  :icon_scratch:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 21 Ekim , 2013, 08:12:05
Kizlar cok korkuyorum 20haftaligi gectik daha hic hareketini hissedemedim benim gibi olan varmikac haftalikken hissetmeye basladiniz  :icon_scratch:

canım bazıları çok geç hissediyor.. arkadaşım 20 haftalıktı hala hissetmiyordu doktoru bebek çok hareketli sen hissedemiyorsun demişti. ultrasonda hareketllerini görüyorsun değil mi?  ben ikisinde de 15. haftada hissettim

RuHGuZeLi

korkma canım eğer rahim içi derin kalınsa ve öncesindende kilolu isen geç hissedebiliyormuşsun 22. haftaya kadar hissedemeyebilirmişsin.... Bir de ilk bebeğin mi ?

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: begum0101 - 20 Ekim , 2013, 18:17:29
hoşbulduk kızlar valla ben çok rahat bir hamilelik geçiriyorum... Ne baş dönmesi ne bulantı ne de kusma... Hiç bir şikayetim olmadı çok şükür...Darısı istiyen herkezin başına   :amin: :nazar: oğlum acayip hareketli gece kuşu mübarek... Beni uyutmuyor geceleri  :k06:
maşallah... oğlum çok uslu  sabah uyandığımda hareket ediyor inşallah doğduğunda da uslu olur abisi çok yaramaz bir bebekti gerçi oğluşum hastaydı ameliyat oluncaya kadar hiç uyku düzeni olmadı

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: begum0101 - 21 Ekim , 2013, 08:40:19
korkma canım eğer rahim içi derin kalınsa ve öncesindende kilolu isen geç hissedebiliyormuşsun 22. haftaya kadar hissedemeyebilirmişsin.... Bir de ilk bebeğin mi ?

canım ikinci bebeği

RuHGuZeLi

Sanırım biz biraz heyecanlı bir bebeğiz ne zaman uyumaya kalksam mutlaka bir hareket yapıp uyandırıyor beni annesinin uyumasına tahammülü yok sanırım  :k06: Doğduktan sonra da böyle devam ederse uykusuz geceler beni bekliyor demektir  :k06:
Aslında 2. bebek biraz daha erken hissedilirmiş öyle biliyorum ama emin değilim ...

ยรlคภ๓คz göภlüm

bebeği hissetmekte kilonun da etkisi bazı bebekler de fazla hareketli olmuyor... oğlumun hareketini fazla hissetmiyordum ben o zaman çok zayıftım ama oğlum hep haftasına göre 2-3 hafta gerideydi... ikinci oğluşum ise çok hareketli, hep de haftasında gidiyor

RuHGuZeLi

Haklı olabilirsin... Benim oğlumda hep haftasından 1 hafta önde ilerliyor. O yüzden erken hissettim(ilk bebeğim olmasına rağmen)18 haftalıktı hissettiğimde...

ponçik

aşkımcım o tedirginlikler bende de var  ;) diğer arkadaşların dediği gibi ultrasonda herşey yolunda ise korkmamıza gerek yok, Allah hayırlı olanı nasip eder, sen dua et, güzel şeyler düşün yeter  :opucuk:
Ben ilk hamileliğimde 18. haftada hissettim iki tane pıt pıt  :love9: sonra 20.haftaya kadar birşey hissetmedim
Bu hamileliğimde geçen haftalarda içimde balık gibi bir taraftan diğer tarafa kaydığını hissediyordum ama epeydir bunu tekrar hissetmedim  :dontknow: Mesela sırt üstü yatınca karnımda bir gerilme olurdu, o da yok, rahatca sırtüstü yatıyorum, tabi dizlerimi bükerek  ;) bir sonraki kontrole kadar hissederim diye düşünüyorum  :love9: 3 hafta nasıl geçecekse artık  ;D

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 21 Ekim , 2013, 08:39:46
Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 21 Ekim , 2013, 08:12:05

canım bazıları çok geç hissediyor.. arkadaşım 20 haftalıktı hala hissetmiyordu doktoru bebek çok hareketli sen hissedemiyorsun demişti. ultrasonda hareketllerini görüyorsun değil mi?  ben ikisinde de 15. haftada hissettim
tatlim en son bir ay once gutmistim ozaman normaldi hareketleri herkes bu haftalarda hissediyorya tedirginim yani bende ecreyi 19haftalukken hissetmistim ama bunda tik yok bakalim carsamba gunu dr gitcem ayrintili ult var ins bisey yoktur saglikli sihatli hepimiz bebeklerimizi kucagimiza aliriz ins allah olmayanlarada nasip eder en kisa zamanda :amin:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: begum0101 - 21 Ekim , 2013, 08:40:19
tatlim tedirgin olmuyo degilim hic tik yok okadarda kilolu degildim balik etliydim ilk bebegim degil ikinci olcak ins canim ins sorun yoktur hayirlisi olsun kuzimda 19haftada hissetmistim