3 Yaş Çocuğu Olanlar

Başlatan Emine, 02 Mayıs , 2013, 17:26:19

« önceki - sonraki »

Emine

Küçük kızım Miray Ocak 2010 doğumlu. Benim gibi annelerle paylaşımlarımızı buradan yapabiliriz.

Şu an devam eden problemimiz çok güzel bir oyun içindeyken tuvalete gitmeyi reddetmesi. Sallanıyor yerinde hadi kızım çişin gelmiş diyorum yok diye diye altına kaçırıyor bazen. Bazen aylarca problem olmuyor tam sonunda halloldu derken yine kaçırıyor bazen. Bir de şu aralar çok yok ama ara ara yine oluyor kekemelik. Bebekliğinden 2-2,5 yaşına kadar şiddetle parmağını emdi ne yapsak vazgeçmedi. Anneannem bacağına sülük yapıştırır, annemlere sakın göstermeyin dedeme rağmen ben yanında değilken anneannemin bacağını emerken sülükleri göstermişler parmağını emmeye devam edersen parmağını yer bu böcek demişler, son anda yetiştim. O andan itibaren çocuk parmak emmeyi kesti. Gece uykusunda bile emiyordu onu bile bıraktı bir daha elini ağzına sürmedi çok şok oldum. Ama sonradan kızım da kekemelik başladı o aralar buna bağlı olabileceğini düşündüm yine de emin değilim. Şimdi de strese girdiğinde bazı takıldığı kelimeler oluyor. Bir ara anaokuluna gitmişti oranın psikoloğuyla görüştüm zamanla geçer dedi. Şimdi pek olmuyor ama strese girince ya da bir haberi ablasından önce bana yetiştirmeye çalışırken oluyor.

DİLVİN

Emıne benım oğlumda çok hızlı konuşuyor

heycanlandığında konuştuğunda yarısını yutuyor

zamanla gecer dedıler bızede
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

cananyakut

CAnım zamanla geçer bu yaşta normaldir

Emine

Bu konuya yazmayalı bir sene olacak neredeyse kızım 4 yaşında artık ve kekemeliği kendi kendine geçti çok şükür  :amin:

hatice.uras

Merhaba,

3 yaşında oğlum var ve işim gereği sık sık araba kullanmak zorunda kalıyorum. Ehliyet kemerini ona bir türlü alıştıramadım. Sürekli onunla oyun oynayıp çıkarıyor. Siz nasıl bir yol izliyorsunuz?