29 Mart , 2024, 12:05:28

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

gündüz uykusu...

Başlatan Dilara Ebrar, 07 Mart , 2013, 16:38:48

« önceki - sonraki »

Dilara Ebrar

oğlum 16 aylık.ve gündüzleri hala 2 kez uyuyor.biri sabahtan biri akşamüstü.ve yaklaşık her uykusu 1,5 yada 2 saat oluyor.yoplam 3-4 saat arası gün içinde uyuyor.gecede saat 10 gibi uyur sabah 7 de kalkar.ama çevreden gündüz uykusunu tek sefere indirmemi söyleyenler oluyor. :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: gece daha rahat uyurmuş.artık büyümüş vs.sizinkiler bu konuda nasıl  ???
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

muhribe

benim oğlum 15 aylıktan sonra kendisi 1e düşürdü günlük uykusunu. şu an 18 aylık ve 2-3 saat arası bir kez uyur gündüz.. gece uykusunu uzattığı doğru..

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: Ofis..Bekçisi - 07 Mart , 2013, 16:40:20
benim oğlum 15 aylıktan sonra kendisi 1e düşürdü günlük uykusunu. şu an 18 aylık ve 2-3 saat arası bir kez uyur gündüz.. gece uykusunu uzattığı doğru..

evet bende netten biraz baktım.ama bunu çocuk yaparmış yani kendisi indirirmiş tek sefer.benim müdahale etmem doğru olmaz gibi geliyor :dontknow: :dontknow: :dontknow:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

Balböceği

Gece rahat yatıyorsa yatsın ama sabah erkenci maşallah  :nazar:

Benim ki büyük 26 aylık tek sefer öğle uykusu yatıyor 2-2.5 bazen 3..

Yaz geliyor gündüzler uzayacak geceler kısalacak ona göre kendi düşürür belki.

asya81

Benim kizda gunduz iki kez uyurdu 11-1 bide saat 4 de uyurdu birden 11uykusunu birakti simdi 2.30 da uyur 4-4.5 kadar ama gece 12den once uyumuyor

laracroftt

dılaracım aynen canım ;)
Cocuk o uyku duzenını kendı olusturuyor
Ve gunduz uykusunu 2den 1e kendı dusuruyor
Demekkı hala ıhtıyacı var bırak uyusun
Gece sana sıkıntı vermıorsa sorun yok :)

Xlargeaile

Benim iki oğlum var, biri 2,5 diğeri neredeyse 4 yaşında. İkisi bir zamanda öğle uykuları ikiden birine indirdiler. Hiç karışmadım. Aynı şekilde birden hiçe indirdiler (büyük oğlum 2 yaş olmadan, küçük oğlum 2-3 ay önce). Yine karışmadım. ama doğduklarından beri gece aynı saatler uyuyorlar neredeyse. Akşam 7'de yatırıyorum, sabah 6-7 gibi kalkıyorlar.

Yetersiz uyku ve geç yatırmakla ilgili bir haberi yazmıştım. İlgilenen anneler bloğumda onu okuyabilir.
http://xlargeaile.blogspot.com/2013/03/az-uyuyan-cocuk-sisman-olabilir.html

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: malkoçoğlu - 08 Mart , 2013, 15:05:02
dılaracım aynen canım ;)
Cocuk o uyku duzenını kendı olusturuyor
Ve gunduz uykusunu 2den 1e kendı dusuruyor
Demekkı hala ıhtıyacı var bırak uyusun
Gece sana sıkıntı vermıorsa sorun yok :)

gece bana bi sıkıntısı olmuyor evet.ama yazık bide galiba gündüzleri evde sadece bakıcıyla koca gün evdeler ya çocuğun haliyle yapcak başka bişi olmuyor yavrum oda uyuyor.yeni bi ortam yada bi arkadaş olduğunda uyku muyku gözü görmüyor. :love9: :love9:

hümeyra_t_e

benim oglum 20aylık günde 2kere uyurdu 15.ayından sonra kendi kendine bire düşürdü gece 10 10buçuk gibi uyur sabah 8buçuk 9arası uyanır sen müdalahe etme canım o kendi düzenini oluşturur

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

ecrinim masallah gece bi agrisi yoksa güzel uyur ama gündüzleri bi saat uyur okadar  :sleepy1: aslinda iki keren ve en az 2saat uyumasi lazim ama yok  :caca: :k06: :k06:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar: