28 Mart , 2024, 16:53:03

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Sünneti yaptırmalı mıyım?

Başlatan °•.ℓανιηуα.•°, 22 Ocak , 2013, 12:54:59

« önceki - sonraki »

Balböceği

Bende senin affına sığınıyorum cinsiyetini merak ettim  ???

Aşkk

ferruh1234

Merak etme senn.. merak etme senn  :icon_thumright:

destina06

Alıntı yapılan: ferruh1234 - 10 Mart , 2013, 20:37:48
Merak etme senn.. merak etme senn  :icon_thumright:

her şeye çatır çatır yazan birinin merak etme senn gibi bir cevabı ne kadar komik :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

destina06

bi de bu ne saçma bir şey ya bunu düşünen birinin (sonuçta herkesin sünnet olduğu bir toplumda yaşadığımız için) ilerde o çocuğun yaşayacağı durumu düşünemesi ilginç :icon_scratch: 18 yaşına geldiğinde ben sünnet olcam diye gittiğinde durumu düşünemiyorum bile o zaman tranva geçirmez mi acaba bu delikanlı :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

muhribe

Balböceği

ayy

bence kapatalım kızlar bu konuyu :opucuk: :opucuk:
arkadaş bayan erkek değil.
yakının başından üzücü bir olay geçmiş o yüzden hassas bu konuda.

hümeyra_t_e

ya adı üstünde sünnet daha ötesi varmı nie pipi ucu ameliyatı denmemiş yada temizlik ameliyatı. Sünnet işte ve artık ecnebiler tarafındanda sağlıklı bulunan bi olay..araştırmaya kalksan neler çıkar altından biri bişe yazar dieri başka bişe. Peygamberimiz yapmş bizde uyuyoruz ve daha uygun oldugunu düşünüyoruz cocugun ileriki yaşamı için.. Yazmadan geçemedm çocugunu yeni sünnet ettirmiş biri olarak :ehi: ahada ben koydum noktayı nokta :ehi:

ayy

aboo noktalarıı çoğalacak bu gidişle topişinnnn :ehi: :ehi: :ehi:
hayırlı olsun kuzum sünnetiniz :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk:

muhribe

arkadaş bakar mısın?
biz konuyu uzatmama niyetindeyiz
ha uzatalım dersen uzatırız
şunu iyi bil, senin bildiğin sana, benim bildiğim bana
acaba fikre, düşünceye, inanca saygın var mı?
varsa düşündüğünü dile getirir, meseleyi uzatmazsın

yok baba beni bi uzmana götür, yok cinsel anlamda beni mahçup koyma,
ne biçim şeyler bunlar, ne kadar edep yoksunu ifadeler
sorarım sana senin eşin sünnetli değil mi?
ya da baban, tanıdığın diğer erkekler?
cinsel anlamda sorun yaşamışlar mı bi sorsana

burda herkes evladının iyi olmasını ister, ben en az 5 ayrı uzmana götürdüm oğlumu sünnet için
her biri aynı şeyi söyledi
mutlaka yaptır hem de en erken yaşta
yaptırdım çok da mutluyum, içim de huzurlu
ha merak ettiğin şey oysa onu da söyleyeyim,
istanbulun en iyi hastanelerinden birinde, başhekime yaptırdım
kalkıp senin -- muhtemelen -- hayal ettiğin ya da inanmak istediğin gibi mahalle sünnetçisine değil
biraz ufkunu genişlet ve sünnet konusunda uluslararası makaleleri oku
sadece müslüman ve yahudi dünyası değil hristiyan dünyası da sünneti teşvik eder durumda artık
cilsel yolla bulaşan hastalıklardan koruduğu ve enfeksiyon riskini azalttığı için

biraz oku ondan sonra tekrar konuşalım

°•.ℓανιηуα.•°

:icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: KONU ÇOK SAÇMA Bİ ŞEKİLDE İLERLEMİŞ

ben komuyu arkadaşlarımın deneyimlerinden faydalanmak için açtım. çocuğum adına karar veririm. çünkü onun sağlığından ben sorumluyum. sünnet de dinimizin gerektirdiği hem de çocuğun sağlığı açısından önemli bişi ise bunu yaparım. çocuğuma sormama gerek yok. erken yaptırmak onun psikolojik açıdan en az etkilenmesi içindir. hem o et parçasının içine kaka ya da benzeri şeyler girebildiği için zamanla iltihap da tutabilir. sağlık açısından da erken yapılması daha iyidir.

konuyu uzatmaya gerek yok.

Balböceği

Evet eltimin oğlunun pipini iltihap tutuyor sünnet olması lazım bu sene olacak.

Çocuk neler çekiyor  ::)

ferruh1234

1- yazı alıntıdır 2-Doğru söylediğim diye mi bu dokuz köyden kovuluşum 3- bu konuda senden 50 kat daha bilgiliyim 4- evet Tıbbi açıdan doğru yapılan sünnet olmak faydalıdır ama aksi durumdada temizlik iyi yapılırsa oda sünnettir ve sünneti gerektiren durumu iyi hijyen alışkanlığı ortadan kaldırır..(Dinimizde aslında Temizlik sünnettir ruhani temizlik,Bedeni temizlik,akıl temizliği) 5-keşke herkez ama herkez sizin kdr iyi düşünebilse..

muhribe