29 Mart , 2024, 09:05:36

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Sünneti yaptırmalı mıyım?

Başlatan °•.ℓανιηуα.•°, 22 Ocak , 2013, 12:54:59

« önceki - sonraki »

Bluegirl

Alıntı yapılan: Bilgecan ana - 11 Mart , 2013, 15:11:24
Bana bişey yazmamış  :ehi: :ehi:

Edoş alemsin  :ehi:  :ehi:
Hayır anlamadığım arkadaş bu sünnet olayına neden bu kadar takmış   ::)  :dontknow:

almila__

almila__

11 Mart , 2013, 15:30:16 #107 Son düzenlenme: 11 Mart , 2013, 19:16:51 almila__
Sünnet olayının tıp ilminin ilerlemesiyle hikmet değeri daha iyi anlaşılmıştır. Erkeklerin sünnet olmadığı toplumlarda rahim hastalıkları oranı, sünnet olan toplumlara göre çok daha fazladır. Sünnet ameliyesinin sağlık açısından sağladığı yararlar yanında belki de en önemli hususu ibadetler sahasında kendisini göstermektedir. Zira temizlik ibadetlerin sıhhati için mukaddem bir şarttır. Bu şart gerçekleşmediği zaman, bazı ibadetlerin selametinden söz etmek mümkün değildir. Fakihler, "Sünnetsiz kimse abdestini ve namazını bozmaya kendisini arz etmiş olur" derken, idrarın vücuttan atılımının zorlaşacağını ve kimi zaman farkında olmadan kirli bir elbiseyle ibadet edilmiş olunacağını kastetmişlerdir. Yukarıda zikrettiğimiz üzere, İmam Malik'in (r.ah) sünnetsizin imamlığının makbul olmayacağı sözünün dayanağı o kimsenin temizlik hususunda yeterli hassasiyeti gösteremeyeceğindendir.

demek ki sadece erkeklerin temizliği değilmiş sünnet, evliliktede önemliymiş arkadaşım.
uzatmana gerek yokmuş yani
bırak arkadaşlarım tecrübelerini paylaşşın burada, hangi yaşlarda nasıl olduğu hakkında. bir tane doğru vardır doğrular da tartışmaya açık değildir.ayrıca peygamberimizn sünneti ! doğruluğunu eleştirmek bize düşmez diye düşünüyorum. o yaptıysa doğrudur ve bu yapılır :icon_thumright:

...ŞehzadEfe...

Sünnet olmak, erkekler için, sünnettir.

;) ;)
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

ferruh1234

Asla sünnete kötüdür demedim..keşke teknoloji çok ilerlesede vücuddan bir parça koparmadan o amacı gerçekleştirebilseler (hani temizlik için serbest kalması gereken bölgeyi serbest kalmayı) hani bir gün tvlerde şöyle bir haber bekliyorum..yeni bir yöntemle kesmeden sünnet yöntemi bulundu..hani sünnet olucak ama kesme biçme yok..hayatta daha önemli sorunlar var bunlar basit şeyler Allah herkeze hidayet versin..ztn ben ne yazarsam yazayım herkez bildiğini okur çünkü bildiğinden emindir..açık olsun baahtınız gülden olsun tahtınız..konu açmaz olmadan ben başka şey konuşmayayım.. :love7:

Balböceği

Alıntı yapılan: Şekerlik - 11 Mart , 2013, 15:25:42
Alıntı yapılan: Bilgecan ana - 11 Mart , 2013, 15:11:24
Bana bişey yazmamış  :ehi: :ehi:

Edoş alemsin  :ehi:  :ehi:
Hayır anlamadığım arkadaş bu sünnet olayına neden bu kadar takmış   ::)  :dontknow:
yazmış yazmış daha merak etmem gayrı  :ehi: ama okumadım bile  :ehi:

ferruh1234

11 Mart , 2013, 20:56:20 #111 Son düzenlenme: 11 Mart , 2013, 21:20:55 ferruh1234
"okumazsan okuma zaten merhem olmazsın sen bnm gönül yarama"..diyerek bir tatlı çalıyorum tabağınıza.. gönlünüz espri çiçekleriyle dolsun diyorum..insanlar saygılı olsun birbirine ve taraf tutup ikiye bölünmeyelim işallah..
yani demem o ki
Bazen öyle konular vardır ki senin doğrun karşındakini yaralar, karşındakinin doğrusu ise seni..o yüzden bazen herkez kendi doğrusunu kendi içinde yaşamalıdır..bu meselede onlardan biridir..Asla ne inancınıza ne doğrunuza karışamam ama ben çocuklara çok üzülüyorum yaa..nolur beni yadırgamayın emi.. :nazar:

hümeyra_t_e

banada yazmış :ehi: inan okumadım sildim garip mi şahsiyet kime neyi ıspalsmaya çalışıyo anlamadım

ferruh1234

Boşverin ispatı ztn ben istediğim kdr yazayım herkez bildiğini okur onu da anlamış bulundum böylece durun ben size güzel bir fıkra anlatayımda gülün..

Temelin çocuğu 20 yaşına basmış ama hala sünnet olmamış. Komşuları Temel e sormuş:
-ula Temeel hayırdır... Çocuğun 20 yaşına bastı neden halan sünnet ettirmedin...
Temel de :
-Banene yahu... Evlenince karusu istedigi kadar kestursun demiş. :)

°•.ℓανιηуα.•°

ilginc bi vaka ile karşı karşıyayız :ehi:

burcum

ana ben kaçırmışım ya la bu konuyu :-ooo :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: hiç seslenmiyorlar da şenlik var deye :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

ayy

burcum

ayy

burcum