29 Mart , 2024, 02:02:05

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

oğlum biraz çekingen

Başlatan muhribe, 14 Ocak , 2013, 13:40:07

« önceki - sonraki »

muhribe

bensu benim doktorum sait halil'di, ben de 11 ağustos saat 1.30 gibi sancılandım, 9 civarıydı hastaneye gittik. tam 16'da normal doğumla oğlumu kucağıma aldım  :k06: hastane o gün o kadar kalabalıktı o kadar çok doğum vardı ki beni doğum katı yerine 5. kata aldılar  :k06:
her şeye rağmen çok güzel bir doğumdu, hastaneden de doktorumdan da çok memnun kaldım...

bnsroni

Alıntı yapılan: ..PaşaZadem.. - 15 Ocak , 2013, 11:12:30
bensu benim doktorum sait halil'di, ben de 11 ağustos saat 1.30 gibi sancılandım, 9 civarıydı hastaneye gittik. tam 16'da normal doğumla oğlumu kucağıma aldım  :k06: hastane o gün o kadar kalabalıktı o kadar çok doğum vardı ki beni doğum katı yerine 5. kata aldılar  :k06:
her şeye rağmen çok güzel bir doğumdu, hastaneden de doktorumdan da çok memnun kaldım...
Evet cok yoğundu o hastanenın doktorlarıda doğum. Katıda cok iyi ben cok arastırdım doktorum hızmet hastanesi deyince..
Tekrar bebek düşünürsemki sanmıyorum yıne orayı seçerim:))

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: Bensuuu - 15 Ocak , 2013, 11:11:48
Alıntı yapılan: °•.ℓανιηуα.•° - 15 Ocak , 2013, 11:10:32
bensucum acaba yanlışlıkla yanlış yere mi yazdın  :dontknow:

4-5 kere okudum ama  :ehi:

Ahahah anlamadım cnm

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

ay bensu kusura bakma canım ya,ben üstteki yorumları okumamışım,direkt en son yorumu okuyunca acaba bu kız başka konuya yazıcaktı da buraya mı yazdı dedim  :ehi: :ehi: :ehi:

eee 3 saatlik uykuyla işe gelince  :sad1: :sad1: :sad1: hatlar koptu  :-[

muhribe

ben de kesinlikle öyle yapardım ama ankaraya taşındık  :y25: en üzüldüğüm şeylerden biri de doktorumu kaybetmiş olmak, bazen dua ediyorum nolur o da ankaraya gelse diye  :k06:
2. bebeğe kadar verme arifesinde istanbula gidip bi muayene olucam kendisine, tavsiyelerini alıcam..

bnsroni

Alıntı yapılan: °•.ℓανιηуα.•° - 15 Ocak , 2013, 11:16:47
Alıntı yapılan: Bensuuu - 15 Ocak , 2013, 11:11:48
Alıntı yapılan: °•.ℓανιηуα.•° - 15 Ocak , 2013, 11:10:32
bensucum acaba yanlışlıkla yanlış yere mi yazdın  :dontknow:

4-5 kere okudum ama  :ehi:

Ahahah anlamadım cnm

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

ay bensu kusura bakma canım ya,ben üstteki yorumları okumamışım,direkt en son yorumu okuyunca acaba bu kız başka konuya yazıcaktı da buraya mı yazdı dedim  :ehi: :ehi: :ehi:

eee 3 saatlik uykuyla işe gelince  :sad1: :sad1: :sad1: hatlar koptu  :-[

Aahahahahaha ay Allah kolaylık versin cnm cok zor ya hem çalış hem çocuk bak :(
Biz bu gece uyumadık dişlerden bende öle uykusuz oturuyorum bırazdanda kızı anneme bırakıp yenı eve gideceğiz temizlik için ne halt yşcem bilmiyorum:(

°•.ℓανιηуα.•°

:k06: hadi kolay gele. hayırlı olsun canım yeni eviniz  :flowers:

ne zaman deliksiz uyuyacaz biiiiiiizzz  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:

bnsroni

Alıntı yapılan: ..PaşaZadem.. - 15 Ocak , 2013, 11:18:00
ben de kesinlikle öyle yapardım ama ankaraya taşındık  :y25: en üzüldüğüm şeylerden biri de doktorumu kaybetmiş olmak, bazen dua ediyorum nolur o da ankaraya gelse diye  :k06:
2. bebeğe kadar verme arifesinde istanbula gidip bi muayene olucam kendisine, tavsiyelerini alıcam..
Oo kötü olmuş hem İstanbul'u bırak hemde doktorunu :laughing7:
İnş duaların kabul olur doktorun ayağına gelir:)

muhribe

çocuklar üniversite için başka bi şehre gidince öznurum  :amin: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

bnsroni

Alıntı yapılan: °•.ℓανιηуα.•° - 15 Ocak , 2013, 11:20:47
:k06: hadi kolay gele. hayırlı olsun canım yeni eviniz  :flowers:

ne zaman deliksiz uyuyacaz biiiiiiizzz  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:

Sağol cnm sanada kolay gelsin su gibi aksın geçsin günün bir güzel uyu:)
Deliksiz uyku çok uzak geliyor bana :-\

elfo

Alıntı yapılan: ..PaşaZadem.. - 15 Ocak , 2013, 10:09:50
yırtık olsun istiyorum  :ehi: öyle pısırık olmasın, tuttuğunu koparsın kendi başını becersin..
ben küçükken pısırığın önde gideniydim  :sad1: bildiğim şeyin cevabını bile söyleyemezdim, şimdilerde iş hayatıyla aştım çoğu şeyi ama içimde bir yerde hala ürkek bi yan var ve bundan hiç hoşlanmıyorum  :sad1:
yiğit öyle olsun istemiyorum, ne hak yesin ne hakkını yedirsin.
hayat çok acımasız.
çocuklar bile öyle acımasız ki, dışarda gözlemliyorum, bi çoğu horoz gibi, küçük olanları ezme eğilimleri var hazemedemiyorum  :cildir: tiftesim geliyor onları  :-ooo :ehi: :ehi: :ehi:

acaba biz kardeş miyiz?  :icon_scratch:  :ehi: aynı ben de senin gibi öyle pısırıktım ki hiç unutmam evimizde bi takvim vardı ben de ilkokula yeni başlamıştım ve okumayı öğrenmiştim. evimize yabancı birileri geldi. babam onların yanında hadi kızım şunu oku dedi takvimi göstererek. okuduğum halde cansu kelimesini söyleyememiştim. cansu kelimesi bana hep o ezikliğimi hatırlatır  :sad1: okuduğum okulda hemen hemen herkes memur çocuğuydu. kreşlerde yetişmişler bense ana sınıfına dahi gitmemiştim. ömrümün 5 yılı ezik ötesi bi karakter olarak geçti. eşim de yan sınıftaydı. eskiden beri tanırım eşimi  :k06: ben c sınıfındaydım o b sınıfındaydı. eziklikte yarışıyorduk resmen  :ehi: onların da ekonomik durumları uygun olmadığı için babası berbere göndermez eşimin kafasını sıfıra vururmuş  :ehi: hep kabak kafa dolanırdı. çevresindeki çocuklar şampuan kokulu yumuşak şekilli saçlara sahiplerken. inş. bu ezikliğin sebebi genler değil yaşayış biçimidir. çocuğumuz bizim gibi ezik olsun istemem  :k06:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

muhribe

:ehi: :ehi: :ehi: ay elif alemsin  :ehi:
kabak kafa ha  :ehi: eskilerde hep öyleydi, emin ol paraları olsa da kabak kafa olmaktan pek kurtulma şansı olmazdı eşinin çünkü o zamanlar çocuklara fazla özenilmezdi. bakma şimdi biz giyecekleri çoraba bile özeniyoruz, bizim zamanımızda yoktu öyle bir özen  :dontknow:
konuşmak, fikrini ifade etmek çok bilmişlikti, törpülenmesi gereken bi sivrilikti.
itaatkarlık,sessizlikse ana babaya saygının gereğiydi.
üniversiteye giderken giyeceğim gömleğin modeline bile annem karar verirdi  :-ooo
bi seferinde terzi bu kadar da müdahale etmeyin, bırakın kendi karar versin dedi. ama benim ne haddime  :ehi: annem seçsin dedim çünkü biliyordum annem benim seçtiğim modeli beğenmeyecek ve sonrasında söylenecekti. o duruma düşmektense benim adıma seçilmiş bi modeli giymek daha kolaydı
şimdi olsa asla yapmam tabi ama diyorum ya özgüven sıfıra yakındı  :honk:
oğlum benim gibi olmasın Allahım  :amin:
beğensin, beğenmesin, daha iyisi için uğraştırsın beni. yarışsın benimle, ezsin bilgisiyle, ifade etsin ne hissediyor ve düşünüyorsa. ben ağzım açık dinleyeyim onu  :k06:

...ŞehzadEfe...

eltişim bende çok girişken degilim dir biraz çekingen kalırım belkide çocukluktan dediginiz gibi annem çalıştıgı için nerdeyse tek başıma büyüdüm  :-\ :y25:

dün aklıma geldin efeyi dün ordaki çocuklardan biri şıkıştırmış boğazından yukarı çekiyor garibim hem korkuyor hemde cici yapıyor abi diyor karşısındaki çocukta 2 yaşında falan  :-ooo şok oldum sonra kucagımdan inmedi çocugun yanına da gitmedi canım sıkıldı kendini müdafa edemedi aslında benim eşimde yırtıktır ama oğlu benzememiş o çocuk hırçındı kafasını yerlere vuruyordu görmüş ondan efede aynısını yapıyordu yapma demedim dikkatini başka yerlere çektim inşallah alışkanlık olmaz
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

muhribe

ah eltişim ya benimle aynı şeyi yaşamışsın gerçekten  :sad1:
yiğit de öyleydi hafta sonu, gel gel yapıyor sevimli sevimli, çocuklar üstüne gelince korkup bana sığındı  :sad1: nasıl üzüldüm içim parçalandı. ama dün öznur bi yazı okuttu 18 ay evresinde çocuklar böyle çekingen olurmuş  :dontknow: umarım geçici bir dönemdir  :amin: yoksa ben kafayı yerim az kaldı çok taktım çünkü gerçekten

elfo

evet eskilerde öyleydi ama bizim okul devlet okulu olsa da özel okullardan farksızdı herkes o kadar güzel giyiniyordu ki. önlük modelleri hala gözümün önünde. bense güya boyum uzun olduğu için terzinin diktiği saçma sapan nerdeyse topuğuma kadar uzun önlüğü giyerdim  :violent1:
geçenlerde eşim eziklik anılarını anlattı da gülmekten orta yerimden yarılacağım sandım  :toothy10: şu an gülüyoruz ama o dönemler çok üzücüydü.  :sad1: eşimin en büyük hayallerinden birisi oğlunun saçını en az 2 yaşına kadar kestirmemektir. içinde kalmış adamın  :k06: Rabbim inş.. eriştirir  :amin:
ben nasip olursa oğlumuzu yeteneğine uygun bi spora yazdırmak istiyorum. besyocu arkadaşlarım var kimisi halterci kimisi tenisçi kimisi taekwondocu hem çok seviyeli insanlar şımarık değiller hem de özgüvenlerine hayranım. o sebeple sporu şiddetle tavsiye ediyorum. üstelik zihni de açıyor  :icon_thumright:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

muhribe

spor bizim de en büyük isteğimiz, taekwando da öğrensin, basket de oynasın istiyoruz  :amin: mutlaka dersleri dışında ilgileneceği bi alanı olsun, hem nefes alsın hem sosyalleşsin. bana boş zamanlarında ders çalış kitap oku derlerdi  :cildir: sorsan bana çocukluğunla ilgili bi anı anlat desen inan ders kitaplarından başka bişey canlanmıyor kafamda  :sad1: doya doya ip bile atlayamadım arkadaşlarımla, bi çocuk için ne kadar acı bişey  :y25:
bi de yöresel danslar öğrensin istiyorum çok  :amin: zeybek olur kafkas olur kendisi seçsin. ya da bi enstrüman çalsın  :amin: ay sosyal olsun ya anası gibi pısırık olmasın  :amin: :sad1: