oğlum biraz çekingen

Başlatan muhribe, 14 Ocak , 2013, 13:40:07

« önceki - sonraki »

...ŞehzadEfe...

sıkılma canım efede oyle hep babanneyle siz yine çıkıyorsunuz hafta sonları biz çıkmıyoruzda efede kimseyle oynamıyor pek istemiyor bu hafta sonu çıkardık çok sevindi kendi yaşıtlarını sevmeye çalıştı hep
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

muhribe

bak ne güzel eltişim yiğit kendi başına takılmayı seviyor
diğer çocuklara karşıdan gülümsüyor ama yanlarına gelince korkuyor ürküyor
ben mi büyütüyorum acaba yaa  :dontknow:

...ŞehzadEfe...

kuzenleri çok geliyor onlarla oynuyor belki oyuzdendir seviyor yani fazla büyütme kuzum oda açılıcak bak klreş falan diyosun  ;)
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

muhribe

sizin ne güzel kuzenleri var bizim bi anneanne bi de 4 duvar  :y25:
oyun evlerine bakıyorum bakalım günde 1-2 saatlik de olsa işimi görür

°•.ℓανιηуα.•°

http://www.sagliklicocuk.com/sc01/crklr/file/bvg/18ay.asp

betülüm bak burda da yazıyo. bu aylardaki bebeklerin genel özelliği çekingen olması iimiş.

:k06: :k06: aynı sorun bizde de var. normalde kuduruk olan sarper birilerinin yanında yabani davranabiliyo. en azından alışana kadar. ben de araştırmıştım,bu ayların genel özelliğimiş. gelişim ve öğrenme kitabım var,orda da yazıyordu. okuyunca rahatladım  :ehi:

muhribe

:-ooo cidden mi kız

Yabancıların yanında çekingen davranır.

Başka çocukların yanında oynar ( birlikte değil).

bunları yazıyor.. ben de diyorum diğer çocuklar bir arada oynarken benimki neden tek tabanca takılıyor  :ehi: onca şey okudum bunun gibi bi yoruma rastlamadım.. hay ya kafayı yicektim dün bütün gün

bi kreşle konuştum oyun grubu gibi gelmek istiyoruz dedim, günde bikaç saatliğine, kabul etmiyorlar  :-\ illa tam gün olacakmış, daha çok küçük tam gün için..

hafta içi çarşambaları oyun günü kabul ettik dün eşimle, dışarı çıkıcaz çarşambaları diğer çocuklarla oynayacak.. hafta sonu paso dışardayız zaten

°•.ℓανιηуα.•°

:k06: :k06: oooo daha ne olsun betülüm. sen merak etme. yiğit biraz daha büyüsün bak göreceksin nasıl da sosyal olucak. abooov bi de aslan burcu  :k06: benim kız kardeşim de aslan burcu,vallahi çok fena ve sosyaldir. baskın karakterdir,böyle lider ve dediği dediktir  :ehi: annem de aslan.  :ehi:

bizimki 19 aylık oldu. dışarıda hala önce bi saftiriklik evresi yaşıyo. alışınca geçiyo.

muhribe

yırtık olsun istiyorum  :ehi: öyle pısırık olmasın, tuttuğunu koparsın kendi başını becersin..
ben küçükken pısırığın önde gideniydim  :sad1: bildiğim şeyin cevabını bile söyleyemezdim, şimdilerde iş hayatıyla aştım çoğu şeyi ama içimde bir yerde hala ürkek bi yan var ve bundan hiç hoşlanmıyorum  :sad1:
yiğit öyle olsun istemiyorum, ne hak yesin ne hakkını yedirsin.
hayat çok acımasız.
çocuklar bile öyle acımasız ki, dışarda gözlemliyorum, bi çoğu horoz gibi, küçük olanları ezme eğilimleri var hazemedemiyorum  :cildir: tiftesim geliyor onları  :-ooo :ehi: :ehi: :ehi:

bnsroni

Bizde böyleyiz aslında bnmde canım sıkılıyor bu duruma ama yapacak bir şey yok tüm gün evdeyiz havalar malum..
İşi gücü benimle bazen babası ve ananesiyle oynuyor onun haricinde kimseye yaklaşmaz yüz vermez yokmuş gibi davranır..
Bende oyun okulu düşünüyorum araştıracağım yaza doğru

muhribe

bensu senin kızın da mı 11 ağustos doğumlu  :-ooo
demek seninki de pek sosyal değil
öznurun dediği gibi bu evredeki çocukların ortak özelliği demek ki
ben yaza kadar beklemek istemiyorum  :dontknow:
nerden baksan 4-5 ay var, ev kuşu olmasın  :-[
keşke apartmandan bi arkadaşı olsa  :amin:

bnsroni

Valla çözüm yok su anda yenı eve cıkıyoruz bız dublex tuttuk ust katını oyun alanı yapıcam bıraz park gıbı olacak araırıyorum uygun fiyatlı top havuzu kaydırak gibi bişiler oyuncaklar pek kesmıyor artık ..
Apartmandada var bebek falan bırlıkte vakıt gecırecek ınsanıda olacak belkı yaza kadar idare ederiz henuz cok küçük oldugundan oyun okuluda almıyor zaten 2 yasında olmasın lazım..
Evet 11 agustos doğumlu hatta aynı hastanede aynı gun doğum yapmısıZ:))

muhribe

hadi canım ciddi misin  :k06:

normal mi yaptın sezeryan mı  :icon_scratch: doktorun kimdi?

oyun okullarını ben de araştırıyorum, 2 yaş sınırı var dediğin gibi, bi kreşle konuştum oturduğumuz semtte, tam gün kabul ediyoruz dediler. oyun grubu için getirmek istiyorum günde bikaç saatliğine dedim, kabul etmiyorlar. mecbur dışardan arkadaş bulmaya çalışıyoruz bizde, avm'lerdeki oyun alanlarına gidiyoruz sık sık..

bnsroni

15 Ocak , 2013, 11:08:44 #27 Son düzenlenme: 15 Ocak , 2013, 11:10:52 Bensuuu
Hizmet hastanesinde normal doğum yaptım 10 nun gecesı sancılandım sabah 5:20 de doğum yaptım sanırım il doğumdum ben öle hayırlıyorum.zaten o gün fuul normal doğum oldu benden sonra gelen bı kız sezeyan yaptı doğuramadı sorun olmus benı bekleyenlerden aldım haberlerı:))
Dkyorum ferhat uysal dışardan bakırköyde muaynanesı gercı ben anadolu yakasında oturuyorum doktor ıcın mecbur karsıda doğurdum yol bıtmedı o sancıyla valla :ehi:

°•.ℓανιηуα.•°

bensucum acaba yanlışlıkla yanlış yere mi yazdın  :dontknow:

4-5 kere okudum ama  :ehi:

bnsroni

Alıntı yapılan: °•.ℓανιηуα.•° - 15 Ocak , 2013, 11:10:32
bensucum acaba yanlışlıkla yanlış yere mi yazdın  :dontknow:

4-5 kere okudum ama  :ehi:

Ahahah anlamadım cnm