29 Mart , 2024, 00:47:39

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Spinal Anestezi ile Sezeryan olanlar

Başlatan _nilgun_, 31 Aralık , 2012, 14:06:26

« önceki - sonraki »

_nilgun_

Selam kızlar, spinal anestezi ile sezeryan olanlar tecrübelerinizi, yaşadıklarınızı paylaşır mısınız? Memnun kaldınız mı, hastanede nelere ihtiyacınız oldu? Benim gibi bu yöntemle doğum yapacaklar tecrübelerinizden faydalanmış olur

sukeyna

Neden spinal anestezi canım? Doktorun mu önerdi ..

ZAHİR

kızlar bu spinal prenses doğumu mu oluyor???
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

_nilgun_

Ben genel anestezi almak istemedim. Epidurali normal doğumda kullanıyorlar, sezeryan doğumlarda spinal anestezi uyguluyorlarmış

sukeyna

Bende cok araştırdım da o yüzden soruyorum ama genel anestezide karar kıldım doktorum da onu tavsiye edince tamam dedim, hayırlısı artik

elfo

haftasonu hemşire bi bayanla tanıştım spinal anestezi ile sezeryan olmuş. çok memnun kalmış. hakkında hayırlısı neyse o olsun
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

laracroftt

ayyy sakın sakınn genelden sasma sakınn :nono:

Spınal anestezı ıle sezeryan yapıldı. Tam uyusmadım acı cektım bayılttılar bı daha
1 hafta kafamı yastıktan kaldıramadım,basagrılarım yuzunden. Kac sıse serum,ıgne yedım bana mısın demedı :y25:

Benden soylemesı, sonra cok soversınız nerden boyle yaptım dıe :sad1:

_inci_tanem_

Bende epidural istedim dr.kan sulandırıcı iğne kullandığım için epiduralin uygun olamayacağını genel anestesi almmaın sağlıklı olduğunu söyledi o yüzden araştırmaya gerek kalmadı hakkında hayırlısı olsun nilgüncüm seninde RABBİM yavrularımıza sağ salim kavuşmayı nasip etsin hepimize  :amin: :amin: :amin:

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

EMEL 26

canım ben epidural anestezi  ile sezeryan olacam dr onu önerdi
araştırdım herkes bundan memnun
spinal de oluyormuş oda olabilir dedi arasında tek bir fark varmış
bele takılan kartelden doğumdan sonra agrı kesici verebiliyormuş
senin doğuma daha varsa bu sorunu bi 15 gün sonra yaşamış biri olarak cevaplandırayım
kızımda genel anestezi  almıştım o zaman yoktu zaten böyle secenekler  yada ben bilmiyordum
Kızlarımla hayat çok güzel💖

_nilgun_

Bana da doktorum spinal anesteziyi önerdi. Bebek için de daha iiyiymiş. Birde doğum sonrası ağrılar daha az oluyormuş, kendimde olacağım için de bebeğimle hemen ilgilenebilecekmişim. Her şey bir yana ben bebeğimin doğum anına şahit olmak istiyorum. Onu ilk ben görmek istiyorum.Normal doğum şansım olmadığı için bunda karar kıldık.

Ama insanın kafası karışmıyor değil, hem doğum yapanlar hem de doktorlar hep farklı görüşteler.

ZAHİR

genel anestezi daha tehlikelymiş hayati fonksiynlar durma noktasna geliyomuş die duydum ne derece doğrudur tecrübeliler cvplarsa sewinirim..
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

asya81

Alıntı yapılan: ZAHİR - 31 Aralık , 2012, 14:27:27
kızlar bu spinal prenses doğumu mu oluyor???
Normaldogumun uyusturularak yapılan sekli belden epidural prenses filan bilmem ben epidural normal oldum suni sancılı aman ne cektim :cildir: epidural bir saat etkili oldu 15 saat sancı cektim :-ooo 13 günde kendime geldim alttan 10 cm den fazla kesiği saymıyorum.doktorla alakalı bı durum iyisini seçin.gorumcem epidural sezeryan oldu ertesi gun çok iyiydi ben felaketim.allah hayırlı doğumlar nasipetsin hepinize gerçi hepsi gelip geçiyor bı bakıyorsun.

muhribe

10 cm kesik mi  :-ooo
kızın kaç kilo doğdu ki?
benim de doğumum 15 saat sürdü 3.5 kilo doğdu oğlum ama 4 dikişim vardı sadece
doğumdan 2 gün sonra evde camları sildim  :nazar: :muzz:

mavişim80

yazılanları okudukca anam dedim nasıl ne yöntemle doğurayım
catı muayenem olucak persembe gunu ona göre normal yada sezeryana karar verilecek spinal vs duymadım bildiğim
epidural normal-sezeryan
valla bende krarrsızım
hakkında hayırlısı neyse ol olsun derim pek kafanı yorma...
bana kalsa normal isterim keskeee

...ŞehzadEfe...

genel anestezi oldum bende hemende ayağa kalktım  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: bişey hissetmedim agrı falan çok şükür iyiyim dikişlerimde iyi  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var