28 Mart , 2024, 22:17:15

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Spinal Anestezi ile Sezeryan olanlar

Başlatan _nilgun_, 31 Aralık , 2012, 14:06:26

« önceki - sonraki »

pertelote

Alıntı yapılan: _nilgun_ - 31 Aralık , 2012, 14:06:26
Selam kızlar, spinal anestezi ile sezeryan olanlar tecrübelerinizi, yaşadıklarınızı paylaşır mısınız? Memnun kaldınız mı, hastanede nelere ihtiyacınız oldu? Benim gibi bu yöntemle doğum yapacaklar tecrübelerinizden faydalanmış olur
önelikle şünu belirteyim genel, epidural ve spinal bunlar anestezi çeşitleri. artık günümüzde geneli pek tercih etmiyorlar. narkozdan ayılana kadar bebeğini göremiyorsun emziremiyorsun. spinal ve epiduralde belden iğne yapılıyor ve belden aşağısı uyuşuyor. epiduralin farkı ise bele kartel mi ne yerleştiriyorlar vücut ağrı kesiciyi burdan alıyor. aynı zamanda epidural için 250 tl gibi  ekstra ücret ödüyorsun. bu ücret tabi her hastanede değişebiliyor. ben spinal anesteziyle sezeryan oldum.. iğne yapıldı sonra belden aşağısı uyuştu. drum geldi halimi hatrımı sordu. bana birisi acı hissetmezsin ama dokunduklarını hissedersin demişti bende dokunduklarını hissedicem diye beklerken oğlum ağlamaya başladı. valla ne kadar çabuk oldu anlamadım. ağrım olduğunda da bacağımdan ağrı kesici iğne yaptılar.2 yada 3 kez ağrı kesici yaptırdım. valla bana en zor gelen uyuşmam geçtikten sonra sondayı çıkarmaları oldu.baş ağrısı oldu yastıksız yattım. başımı kaldırınca ağrı başlıyodu. bi sonraki gün arkadaşım epidural anesteziyle sezeryan oldu o da başının ağrıdığını söylüyodu. nescafe iyi geliyormuş bu baş ağrılarına ama ben denemedim sen yanına al istersen.çok çabuk toparladım ben kendimi. bu biraz da insanın kendisiyle alakalı. ben ağrılara falan dayanıklıyım. doğumdan sonra bebeğini kucaklayamayanları duydum. iyi düşün iyi olsun.