28 Mart , 2024, 21:03:03

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

dukan diyeti günlüğüm

Başlatan (A)yşe (D)eniz (A)da, 22 Aralık , 2012, 12:38:42

« önceki - sonraki »

sedoşşş

Desteğin için teşekkür ederim o zaman yarın başlıyorum.. Bi soru daha kolayı günlük ne kadar tüketebiliriz ?

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: sedoşşş - 27 Şubat , 2013, 14:14:22
Desteğin için teşekkür ederim o zaman yarın başlıyorum.. Bi soru daha kolayı günlük ne kadar tüketebiliriz ?

ben çok kola içmediğim için araştırmadım, light ice tea içtim günde 2 tane falan kolayıda içsen farketmez her halde. ilk günün biraz zor gelebilir gözün korkmasın sonra alışıyorsun her sabah uyandıktan sonra ilk tuvaleteni yap ondan sonra tartıl ve hergün bu şekilde olsun, bakalım ilk gün ne kadar gidecek bende ilk gün tam 1 kilo gitmişti tabi giden suydu ama baskülde bunu görmek inanılmaz mutluluk vermişti bana

sedoşşş

Ice Tea de severim sorun yok o zaman.. Kitabın henüz hepsini okumadım onun için bi kaç sorum daha olucak seyir evresinde haftada kaç kilo veriyorusun? Hazır satılan tavuk nagıt, şinitzel ve hazır köfteyi fırında pişirip yiyebilir miyiz?

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: sedoşşş - 27 Şubat , 2013, 14:33:55
Ice Tea de severim sorun yok o zaman.. Kitabın henüz hepsini okumadım onun için bi kaç sorum daha olucak seyir evresinde haftada kaç kilo veriyorusun? Hazır satılan tavuk nagıt, şinitzel ve hazır köfteyi fırında pişirip yiyebilir miyiz?

canım ben kendime çizelge hazırladım hergün kilomu yazıyorum bugüne kadar haftada en çok 1800 gr en azda 1100 gr verdim. soslu olan tavukları çok tercih etme ben sosları kendim hazırladım köri, soya sosu baharatlar vs. şeylerle. dışarıda olduğum zamanlardada kızarmış tavuk, ızgara et çeşitlerini tercih ettim hep. birde sana tavsiye light süt ürünlerini kullanmak zorunda değilsin ben hep yarım yağlı süt, kendi yaptığım yoğurdu ve çok abartmadan yarım yağlı peynir yedim. daha öncede demiştim sınırlılardan kakao ve nişasta duraklama yapabiliyor seyrek kullan onları. bazen baskülde eksilme göremeyebilirsin hatta artı bile görebilirsin takılma bunlara sakın şişlikten oluyor 2-3 gün içinde fazlasıyla gidiyor sen kurallara uyduğun sürece kilo vermemek gibi durum olmuyor. veee en önemlisi kaçamak bu diyette buna izin yok kaçamak balona iğne batırmak gibi malesef

sedoşşş

Günaydın bugün başladım diyete sabah tartıldığımda 73,9 dedi tartı. Dün akşam öğle yemeği mi hazırladım inşallah başarabilirim.  :amin:  Evde normal yoğurt vardı onu getirdim normalde mayalıyorum ama bu hazır yoğurt bi sorun olur mu?  :icon_scratch:

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: sedoşşş - 28 Şubat , 2013, 09:09:07
Günaydın bugün başladım diyete sabah tartıldığımda 73,9 dedi tartı. Dün akşam öğle yemeği mi hazırladım inşallah başarabilirim.  :amin:  Evde normal yoğurt vardı onu getirdim normalde mayalıyorum ama bu hazır yoğurt bi sorun olur mu?  :icon_scratch:

yok canım olmaz süt ürünlerinde yağ oranı zaten az ben yedim hiç birşeyde. hadi bakalım bu günü atlat sonrası daha iyi olur zaten belli bir zaman sonra rayına oturuyor ilk zamanlar yiyecekler konusunda çıkmaza girebilirsin

sedoşşş

Şu saate kadar bi sıkıntı olmadı Allaha şükür.. Fırında tavuk yapmıştım onu yedim öğlende ve hiç açlık hissetmedim çok şükür.. Beni zorlayan eşim onunla birlikte başladık sorularından fenalık geldi. Sürekli arayıp onu yiyebilir miyim bunu yiyebilir miyim diyo.. :cussing: :cussing: :violent1: :violent1:

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: sedoşşş - 28 Şubat , 2013, 13:22:03
Şu saate kadar bi sıkıntı olmadı Allaha şükür.. Fırında tavuk yapmıştım onu yedim öğlende ve hiç açlık hissetmedim çok şükür.. Beni zorlayan eşim onunla birlikte başladık sorularından fenalık geldi. Sürekli arayıp onu yiyebilir miyim bunu yiyebilir miyim diyo.. :cussing: :cussing: :violent1: :violent1:

bende çevremde soracağım kimse yoktu face grubundakileri bunaltmıştım seyir evresine bir geçin herşey daha kolay olacak. Birde protein cildi çok sıkılaştırıyor herhangi bir sarkma söz konusu bile olmadı aksine ben sezeryan oldum 10 ay önce karnım çok kötüydü şimdi eskisindende güzel tabi ben pilateste yaptım onunda etkisi oldu ama yapmayanlarda hiç çatlak,sarkma vs. olmadı diyorlar

sedoşşş

Çok tebrik ederim seni ya süper zayıflamışsın darısı başıma.. Seyir evresi nasıl olucak biraz onun hakkında bilgi istesem senden

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: sedoşşş - 28 Şubat , 2013, 14:26:44
Çok tebrik ederim seni ya süper zayıflamışsın darısı başıma.. Seyir evresi nasıl olucak biraz onun hakkında bilgi istesem senden

Seyir evresine geçtikten sonra sebzelerde eklenecek diyete 1+1 öneririm ben sana birgün aynı ataktaki gibi saf protein diğer gün sebze+protein bu böyle devam edecek, sınırlı izinli gıdalarda eklenecek diyete.

sedoşşş

Günaydın desteğin için çok teşekkür ederim.. Bugün işe gelmeden önce tartıldım gerçekten bir kilo gitmiş şok oldum.. Çok mutlu oldum ve dün hiç açlık çekmedim.. Sadece dün yürüyüş yapamadım ama bugün inşallah telafi edicem..

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: sedoşşş - 01 Mart , 2013, 10:00:14
Günaydın desteğin için çok teşekkür ederim.. Bugün işe gelmeden önce tartıldım gerçekten bir kilo gitmiş şok oldum.. Çok mutlu oldum ve dün hiç açlık çekmedim.. Sadece dün yürüyüş yapamadım ama bugün inşallah telafi edicem..

ne demek canım katkım olduysa ne mutlu bana. seni anlıyordum bende 1 günde 1 kilo gidince şok olmuştum. evet bence en kilit noktalardan biri bu sporu ihmal etme ben aksatmamaya çalışarak her sabah yürüyüşümü yaptım akşamlarıda pilates yapıyordum ama son zamanlarda pilatesi yapamıyorum pek fazla. sana bir uyarıdada bulunayım şimdi diyetle alakalı bir dünya olumsuz söylemler olabilir sana ben çok işittim çünkü ama ben diyete başlamadan önce çok araştırdım yapanlarla konuştum bu diyeti yapan ünlülerin röportajlarını okudum ve tatmin olmak için doktor arkadaşlarıma danıştım kafam yattıktan sonra yapmaya karar verdim. en son görüştüğüm diyetisyen her diyet aynı oranda tehlikelidir dedi sadece vücudunu tanımak ve dinlemek önemli mesela sebzeyi bu evrede sakın ihmal etme çünkü meyve yasak oradan alacağın vitamini sebzelerle telafi edeceksin. protein böbrekler tarafından zor işlendiği için suyuda ihmal etmeyeceksin günde en az 1 buçuk litre. zaten günlük yağ tüketme hakkımız var karbonhidratında günlük gereksinimini yulaf kepeğinden fazlasıyla alıyorsun bu nedenle yulaf kepeğide bu diyetin kilit noktası ihmal etme sakın. ve son olarak tatlandırıcı onuda sordum diyetisyene aspartam içermeyen bütün tatlandırıcılar zararsız ki bizim kullandığımız takita, spendla gibi tatlandırıcılar tamamen doğal gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Ben bu diyetle 33 kilo vermiş 70 yaşında biriyle tanıştım, kolestrol ve şekerinin normale döndüğünü söyledi her ay tahlillerini düzenli olarak yaptırıyordu. bak sende göreceksin hiç aç kalmadığın için halsizlik, baş dönmesi gibi şikayetlerin hiç olmayacak. bütün doktorlar söyler 3 beyazı hayatınızdan çıkaracaksınız diye bizde aynı bunu yapıyoruz işte. ben diyorum ki bu diyette sağlıksız olan hiçbirşey tüketmiyoruz, kendimizle psikolojik bir savaş vermiyoruz. ben yıllardır kilo sorunu olan bir insanım çok fazla değil belki hamilelik öncesindede 6-7 kiloydu hamilelik sonrası 20 kilo fazlalıklarımla hep mücadele etmek zorunda kaldım hep hiç bir diyet bana bu kadar zevkli gelmemişti. pastamı yapıyorum, kekimi yapıyorum, çikolatamı, kurabiyemi yapıyorum daha ne olsun :)

sedoşşş

Araştırmaya devam ettikçe sağlıksız olmadığını anladım. Kitabı da okuyunca mantıklı geliyo.. Daha önce diyetisyenle 10 kio verdim evlendikten sonra hepsini geri aldım..  :crybaby2: Daha önce diyetisyenin verdiği listeleri uygulamaya çalıştım ama hiç başarılı olmadım. Aklımda sürekli bişiler yemek var... Ama çok şükür bu diyete başlayalı yeni olsa da hiç sıkıntım olmadı çünkü hiç açlık hissetmedim.. İnşallah bu azim ve kararlılığım devam eder..  :icon_thumright: Ayrıca sana da teşekkür ederim..

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: sedoşşş - 01 Mart , 2013, 14:00:54
Araştırmaya devam ettikçe sağlıksız olmadığını anladım. Kitabı da okuyunca mantıklı geliyo.. Daha önce diyetisyenle 10 kio verdim evlendikten sonra hepsini geri aldım..  :crybaby2: Daha önce diyetisyenin verdiği listeleri uygulamaya çalıştım ama hiç başarılı olmadım. Aklımda sürekli bişiler yemek var... Ama çok şükür bu diyete başlayalı yeni olsa da hiç sıkıntım olmadı çünkü hiç açlık hissetmedim.. İnşallah bu azim ve kararlılığım devam eder..  :icon_thumright: Ayrıca sana da teşekkür ederim..

emin ol ben bırakmadıysam kimse bırakmaz kilo verme hızı çok güzel olduğu için bırakamıyorsun ki. 17 martta 3 ayı dolduracağım küçücük bir kaçamak bile yapmadım ihtiyaç duymadım hiç birde çok meşhur bir diyet olduğu için motive edici şeyler çok. dukanla başaranların hikayelerini okuyorum sürekli önce sonra resimleri var inanamazsın istersen sende bir göz at. http://www.dukan-ing.com/

sedoşşş

O siteye baktım gerçekten çok güzel zayıflayanlar var insan baktıkça motive oluyo.. Benim tek sıkıntım hareketsizlik.. Devlet memuruyum masa başı çalışıyorum servisle gidip geliyorum.. Ama artık öğlenleri yemeğimi yedikten sonra yürüyüşe çıkıyorum yaklaşık 40 dakika yürüyorum havaların güzel olması da işime geliyo açıkçası.. İnşallah ben de üçüncü ayımda senin gibi motivasyonu yüksek bi şekilde devam edebilirim..